
Internetový hobby receptář
Vlašské ořechy nesmí chybět. Oříšky u stopky prorazíme špičkou nože a dovnitř zapíchneme dlouhý přeložený drátek, jehož konce zapíchneme do Oasisu. Oříšky lze též pozlatit zlatící pastou, nebo potřít lepidlem a posypat práškovým zlatem.
Malý květináč vyplníme Oasisem a zatlačíme do něj tlustou svíčku. Můžeme také k sobě svázat zlatým drátkem čtyři dlouhé tenčí svíčky, které pak zapíchneme najednou do aranžovací hmoty.
Drobné ozdoby jako badyán, svázané svitky skořice, plátky citrusových plodů, suché hvězdičky citronové kůry a křížaly snadno přilepíme lepící tavnou pistolí na zelené větvičky jehličnanů.
V současné moderní době se čím dál více setkáváme s návratem původních proutěných vánočních ozdob, které připomínají vánoční svátky našich předků. Vyrobte si s námi hvězdu, měsíc, rybu či prasátko, které potěší děti i dospělé.
K výrobě proutěných ozdob se hodí březové nebo vrbové proutí. Hvězdu jsme udělali ze tří svazků tenkých březových proutků. Střední svazek přeložíme s obou stran druhým svazkem, rozděleným na dvě poloviny, které přivážeme tenkým drátkem.
Oba svazky pak posuneme k sobě do tvaru písmene „x“, čímž uvolníme místo pro třetí svazek. Ten také rozdělíme a provážeme drátkem se středem. Konce všech svazků seřízneme do špiček a všechny cípy hvězdy i její střed nepravidelně omotáme drátkem.
Sáhnutím konců proutí stáhneme a vytvarujeme hvězdu. Tmavé březové proutky můžeme pozlatit. Použijeme k tomu zlatou barvu na fermežovém základu, kterou koupíme v různých odstínech od stříbrné, zlaté až po měděnou. Měkký štětec namočíme do zlata a přetřeme
Pozlatit můžeme i ozdobu hvězdy, třeba prázdnou ulitu šneka nebo polovinu ořechové skořápky. Ulitu či skořápku snadno přilepíme do středu hvězdy lepící tavnou pistolí nebo lepidlem Herkules, vteřinovým lepidlem nebo jiným universálním lepidlem.
Měsíček je vyroben z pružných vrbových proutků. Silnější svazek proutí svážeme na jednom konci a dovnitř vložíme menší štíhlou šišku borovice vejmutovky. Šišku do proutí zabalíme a začneme vše omotávat drátkem.
Při omotávání svazek opřeme spodním koncem o stůl a horní stlačujeme dolů do tvaru půlměsíčku. V této pozici oblouk zafixujeme pevně utaženým drátkem. Pak nožem seřízneme oba konce do špičky a také je omotáme drátkem.
Vánoční ryba je jednoduchá na výrobu. Proutky uprostřed svážeme a ohneme přes širší borovou šišku. Konce svazku překřížíme a v místě křížení pevně svážeme drátkem. Proutí pak zastřihneme do tvaru rybího ocasu.
Ze šišky vystřihneme několik šupin, ze kterých vyrobíme ploutve. Mezi proutky na hřbetu ryby zasuneme několik šupin jako hřbetní ploutev a lepící pistolí nebo jiným lepidlem je přilepíme. Naspod připevníme dvě prsní a jednu ocasní ploutev.
Základ prasátka začneme dělat tak, že dva svazky proutí svážeme k sobě, překřížíme a pak je hvězdicovitě rozložíme kolem dokola. Doprostřed vložíme kulovitou šišku borovice a celou ji zabalíme do proutí. Drátkem vše nepravidelně omotáme.
Proutí u rypáčku zastřihneme do špičky a pevně je drátkem stáhneme. Vytvarujeme dva půlobloučky krátkých nožek, které přivážeme k tělu. K hlavě přidáme ouška jako několik přehnutých proutků, pevně zasunutých a zakapaných lepidlem.
Pokud chcete blízké potěšit dárkem, ať už je to na Vánoce či na narozenin, zabalte je to vlastnoručně dělaných kabátů. Protože i obal dělá dárek a není tak složité. Naučíme Vás rychlé a efektivní způsoby balení.
Krabičku do nejpřesněji zabalíme a u levé spodní strany na bocích ohneme papír dovnitř, srovnáme jej a zarýhujeme. Potom ohneme dovnitř i horní a spodní křidélko a špičku přilepíme kouskem průhledné lepící pásky.
Pravou, dosud otevřenou, část předem zarýhnuté strany upravíme tak, že papír na bocích ohneme dovnitř a štíhlou špičku urovnáme. Vnikne tak podélný otevřený sáček se zalepeným dnem.
Volný okraj ohneme dolů a na konci ještě jednou založíme. Přeložený okraj procvakneme děrovačem a dírkou protáhneme stříbrnou šňůrku, kterou zavážeme na mašli nebo na uzlík.
Další způsob jak zabalit krabičku je zde. Vyměříme celkový objem balíčku na papíře a na krátkých stranách přidáme jen o něco víc, než je polovina výšky strany.
Chceme-li složit oboustranně barevnou kokardu z jednostranně potištěného papíru, ustřihneme z papíru pruh zvolené šíře, avšak po celé délce archu. Pruh přeložíme na půlku rubem na sebe, abychom jej snadno poskládali, přeložíme jej ještě jednou v polovině.