
Internetový hobby receptář
Do ytongových tvárnic je nutné vysekat drážky, ale je nutno postupovat opatrně, aby se nezbořila zídka. Jakmile jsou připraveny veškeré drážky, instalace je velice rychlá. Jednotlivé díly a kolena se spojí a těsní pomocí gumových kroužků.
Pokud si chcete dopřát květiny i v průběhu roku, můžete si do pokoje pověsit obraz s Vaší oblíbenou květinou, která Vás potěší i v zimních měsících a nevyžaduje žádnou péči.
S perlinkou se dobře pracuje a dá se jednoduše naříznout, pokud je nutné udělat otvory například pro odpady. V rozích stěny se dají použít rohové lišty s perlinkou.
Když jsou již hotové instalace odpadů, přívodu vody a elektřiny, je možné na stěnu natáhnout perlinku a lepidlo. Stěna musí být absolutně rovná.
Perlinka je armovací síťka vyrobená ze skelného vlákna, která se používá k zamezení praskání vnějších a vnitřních omítek. Perlinka se na stěnu zatlačuje pomocí lepící a stěrkové hmoty, která je nanášena pomocí hladké zednické lžíce nebo hladítka.
Pásy perlinky se pokládají na zeď na výšku a postupně zatlačují. Jejich konce se musí překrývat alespoň v šíři deset centimetrů. Nakonec provedeme vyhlazení vrstvy tenkovrstvé hmoty, tak zvané přestěrkování.
Po zaschnutí lepidla na perlince můžeme přistoupit na lepení obkladů za kuchyňskou linku. Pamatujte, že nejdříve se lepí obklad a až pak se instaluje nová kuchyňská linka.
Při obkládání zdi je dobré si nakreslit svislou a vodorovnou základní čáru dle vodováhy. Pak můžete začít aplikovat lepidlo pomocí zubové stěrky, dokud nevznikne rovná plocha.
Pro dodržování stejně širokých spár je dobré použít křížové vložky. Nejlepší je začít s pokládkou nahoře a postupovat směrem dolů. Je důležité dávat na zadní část obkladu dostatek lepidla a současně kontrolovat vodováhou vodorovnou plochu.
Začínejte na vnějších rozích celými dlaždičkami, pokračujte směrem k vnitřním rohům, kde je někdy nutné obklad uříznout.
V celkovém náhledu obkladů v kuchyni a dlaždic na zemi vidíme, že jsou použity přírodní odstíny, které vytvoří doma útulné prostředí.
Dlaždice na podlaze byly záměrně položeny nakoso a jsou rozděleny malými čtverečky. Dlažba přechází plynule z chodby do kuchyně a prostor tak vypadá opticky větší, než kdyby byla podlaha rozdělena dvěma rozdílnými materiály či barvami.
Pokud plánujete přidat ke kuchyňské lince vestavěné spotřebiče či skříně, není třeba plýtvat obkladem a dávat jej na celou zeď. Stejně nebudou vidět a ušetříme tak práci i peníze.
Ke změně kuchyně se často váže i změna kuchyňských spotřebičů. Velice praktické jsou vestavěné spotřebiče jako trouba, mikrovlnná trouba nebo lednička.
Po úplném dokončení obložení, můžeme začít instalovat kuchyňské skříňky. Obklad je často sladění se dřevem či barvou kuchyňských dvířek.
Kuchyňská linka je jednoduchá, ale praktická a snadno udržovatelná. Má všechny důležité spotřebiče, které k příjemnému vaření a pečení potřebujeme.
Šuplíky a skříňky nabízejí spoustu úložného prostoru pro příbory, talíře, hrnce a další věci na vaření. Do rohových polic můžeme dát často používané věci, jako jsou léky či vitamíny.
Sporák a trouba jsou prakticky umístěny v rohu kuchyňské linky, kde se jednoduše setře nečistota z dlaždic. Navíc je takovéto rozložení praktické z důvodu malé pracovní desky.
V rohu nad sporákem je umístěna samozřejmě i digestoř, která bude při vaření odvádět páry a pach. Ke klasické kuchyňské lince byla vybrána klasická, ne příliš moderní, digestoř.
V malém bytě je lepší zanechat světlou výmalbu stěn, která opticky zvětší prostor. Dobrou volbou je i světlý výběr předsíňové stěny.