
Internetový hobby receptář
Harmonika, která nám vznikla se nazývá kokarda. Kokardu v polovině přilepíme kouskem izolepy k balíčku. Nakonec balíček převážeme ozdobnou stužkou, kterou provlékneme středem kokardy a zalepení přikryjeme mašličkou.
Knihu nebo diář a deník nejlépe zabalíme do oboustranně barevného papíru, přičemž složíme ozdobu, připomínající listy rozevřené knihy. Vyměříme obvod knihy a rozšíříme jej o dva centimetry na překrytí. K rozměru pak přidáme pět centimetrů u pravého kraje,
Složíme jej pravidelně do harmoniky tak, že levý přehyb ohneme na polovinu a obě části ještě sklopíme zpět. Celý papír obrátíme a do jeho středu položíme knihu. Pak přeložíme pravou stranu s jedním skladem a na ni přichytíme oboustranně lepící páskou.
Obě krátké boční strany ohneme směrem dovnitř a vytvarujeme horní a dolní křidélko. Nejdřív spodní stranu ohneme nahoru a pak ji překlopíme vrchní částí, kterou přilepíme ke spodu. Ozdobnou harmoniku nelepíme, necháme ji celou volně naskládanou.
Dnes Vás naučíme jednoduché, ale efektivní balení dárku. Vše si ukážeme na balení krabičky, kterou položíme na vyměřený obdélník balícího papíru a horní stranu papíru přehneme dvakrát.
Výroba pořadače z kartonové krabice není nic složitého. Ukážeme Vám dnes podrobný postup a můžete si takové pořadače vyrobit také doma a udělat si pořádek v časopisech nebo složenkách.
Na papír si nakreslete šablony pro dva díly pořadače. Oba dva díly položíme na rozloženou kartonovou krabici a obkreslíme je z vnitřní strany, kde je krabice bez potisku.
Kartonovou krabici si položíme na měkkou podložku a opatrně vyřízneme šablonu ostrým řezáčkem. Abychom docílili rovných řezů, můžeme si pomoci pravítkem.
Místa, která mají být ohnutá, narýhujeme tupým jídelním nožem. Silný karton rýhujeme vždy z vnitřní rubové strany tak, aby po ohnutí zůstala vnější lícová strana hladká a bez viditelného řezu.
Díly kartonu k sobě slepíme oboustranně lepící páskou nebo lepící tavnou pistolí či velmi silným lepidlem. Pokud chcete udělat opravdu pevný spoj, nalepte oboustrannou lepící pásku na obě strany slepovaných ploch.
Pokud máte doma samolepící tapetu či folii, můžeme ji nalepit na dno pořadače a přidáme k okrajům ještě čtyři centimetry. Tím zpevníme dokonale dno pořadače.
Ze samolepící tapety vystřihneme nápis, který přijde na pořadač. Písmena si nejdříve nakreslíme tužkou a až poté vystřihneme.
Velká a symetrická písmena A, H, M, O, U, V, X, Y, V, W můžeme nakreslit do mřížky normálně, jak se píší, avšak ostatní písmena jako B, C, D, E, F, G, J, K, L, N, P, Q, S, Z nakreslíme zrcadlově, aby se po obrácení na líc byla správně napsaná.
Na hřbet pořadače můžeme nyní nalepit nápis. Opatrně odlepíme fólii od každého písmena a začneme lepit od spodu pořadače. Když je nápis celý hotov, můžeme jej doplnit obrázkem také ze samolepící tapety, který bude souviset s nápisem.
Boky pořadače můžete také doplnit obrázky na dané téma. Opět si namalujte raději dopředu na papír předlohu, kterou přeneste na samolepící tapetu, pak jednotlivé kousky vystřihněte a přeneste na boky pořadače.
Můžete se inspirovat naším obrázkem. Fólie se může lepit přes sebe, prostřihovat okénka, můžete kombinovat několik barev a zvýraznit tak určité detaily.
Pokud se Vám líbí výrazné obrázky, vyberte si různé druhy fólií a kombinujte výrazné barvy. Pokud chcete něco jednoduššího, udělejte obrázek v zemitých barvách podobných kartonu.
Shrnovač na sníh od firmy Fiskars má ergonomicky tvarované držadlo a jeho pracovní část je vyrobena ze speciálního plastu se zpevněným okrajem. Je lehké a má povrch, na který se nelepí mokrý sníh.
Při odklízení sněhu se nepříjemně namáhají svaly, proto velice záleží na tom, abyste si vybrali lehký shrnovač sněhu. Nářadí Fiskars je lehké, ale pevné a šetří Vaše záda.
Fiskars hrablo na sníh je vyrobeno z lehkých materiálů a vybaveno ergonomickou rukojetí, tím tedy usnadňuje odklízení sněhu. Násada z vysoce kvalitního hliníku je potažena plastem, takže Vám nebude hrablo při práci vyklouzávat.