
Internetový hobby receptář
Zastřižením odstraníme suché části rostlin, hnijící stonky, řasy (možno mechanicky, např. hráběmi), spadané listí.
Jezírko či jiné vodní prvky bývají po zimě zaneseny spoustou biologického odpadu a tak je třeba věnovat jejich úklidu velkou péči.
Jezírko či jiné vodní prvky bývají po zimě zaneseny spoustou biologického odpadu.
Listí a suché větve odstraníme ze záhonů a trávníku. K tomu jsou praktické hrábě na listí.
Listí a suché větve odstraníme ze záhonů a trávníku. Vzniklý biologický odpad můžeme uložit na kompost nebo do sběrného dvora.
Po prořezání ovocných stromů prostříháme keře, živé ploty, odstraníme zaschlé stonky rostlin, vymeteme loňské listí ze záhonů, čistíme jezírko.
Výchovný a udržovací řez okrasných keřů provádíme každoročně. Seřízneme loňské výhony (v prvním roce na 5–10 cm od země), v dalších letech na kostru kmínku.
Na začátku jara, dovolí-li nám to počasí, je třeba pokračovat v úklidu a údržbě zahrady.
Při ostření nožů jednou rukou ostřič přidržíme na desce stolu a druhou vedeme nůž vodicí štěrbinou. Pěti až deseti tahy nůž naostříme.
Dokonale ostrý nůž poznáme také docela snadno – např. je schopen bez problémů nařezat na plátky měkké přezrálé rajče, čerstvý teplý chléb a podobně.
Zkouška ostří na molitanu: správně ostrým nožem lze molitan řezat dokonale rovně na malé kousky bez schodů a zubů, nekrčí se, nemačká a řez je rovný.
Ostrý nůž je důležitý nejen z hlediska pohodlí. Takový nůž řeže lehce, např. při krájení cibule nebo měkčí zeleniny méně stříká šťáva.
Ostrý nůž je bezpečnější než tupý, takže se určitě vyplatí koupit si nejen kvalitní nože, ale i ostřič.
Do malé koupelny i do většího prostoru užijeme skládací koš na prádlo, který se, když jej nepoužíváme, dá složit naplocho a nezabírá zbytečně místo.
Vrtákem o průměru 10 mm provrtáme místa na otvory uprostřed latěk skrz – pro spojovací šroub. Na koncích latěk vyvrtáme otvory do hloubky 1 cm pro vložení týblů.
Na pokosové pile si zkrátíme vždy jednu stranu laťky v úhlu 60° – jedná se o stranu s otvory pro týble v 5 vzdálenosti od kraje.
Do malé koupelny i do většího prostoru užijeme skládací koš na prádlo, který se, když jej nepoužíváme, dá složit naplocho a nezabírá zbytečně místo.
Na opačných koncích seřízneme rohy a obrousíme smirkem do oblého tvaru, všechny hrany latěk lehce strhneme smirkem dohladka.
Laťku s vlepenými týbly vložíme do již slepeného rámu, natřeme zbývající konce týblů lepidlem a sesadíme druhý rám.
Rámy spojíme pomocí spojovacího šroubu, posloužit nám může i vratový šroub s podložkou a matkou. Při dotažení ponecháme malou vůli.