
Internetový hobby receptář
Plášť postupně usazujeme až dojdeme na jeho začátek. Tady se v drážce potkají oba jeho konce.
Připravíme si matky s podložkami a klíček a začneme konce pláště spojovat. Nejprve si jej chytíme na třech místech a to u země, uprostřed a u horního okraje.
Jemně prosetý písek zbavený ostrých kamínků použijeme dovnitř bazénu. Po vnitřním obvodu jím vytvoříme zaoblení.
Bazén je připraven pro rozložení folie. Ta by se neměla rozkládat při nižší teplotě, než uvádí výrobce, asi 18-20 stupňů.
Kraje přetáhneme přes hranu bazénu a zajistíme kolíčky. Jejich přesah přes horní okraj musí být všude shodný.
Do připraveného bazénu začneme postupně hadicí napouštět vodu. Tu zatím napouštíme pouze do výše hladiny cca 10- 15 cm.
Schůdky pak vzájemně spojíme jednotlivými stupni. Spodní částí plastových schůdkových stupňů je vedena tenká závitová tyčka.
Po napuštění cca 15 cm vody vyrovnáme dno bazénu. Faldy na folií vytlačíme postupně ke stranám.
Přes gumu nasadíme horní obruč. Začínáme u spojeného dílu pláště. Ten má být v půlce prvního dílu obruče. Díly do sebe postupně nasazujeme až uzavřeme celý kruh.
Jednotlivé části filtru si pro snadnou montáž nejprve rozložíme a oddělíme z výseků pryžové těsnění. To připevníme na filtr a přírubu z vnitřní strany bazénu.
Připravíme si dva protilehlé díly, rovněž opatřené těsněním. Srovnáme je přesně na výseky pro šrouby v plášti bazénu. Zde nám jedny pomocné ruce navíc přijdou vhod.
Akumulátorovým nebo ručním šroubovákem, postupně stáhneme příruby přes otvory ve stěně pláště s tělesem filtru. Kontrolujeme přitom že těsnění přesně doléhá.
Po připevnění prořízneme ostrým nožem nebo řezákem folii tvořící stěnu bazénu mezi přírubou a filtrační jednotkou. Otvor prořízneme do kříže a pak začistíme.
Do tělesa filtrační jednotky vložíme samotný filtr nebo přiloženou filtrační náplň, záleží na použitém typu. Tu pak pevně usadíme na trn v těle nádoby.
Vložíme jemné plastové sítko pro zachycování hrubých nečistot. Na závěr ořízneme přesah podkladové folie těsně podle bazénu.
Než se voda napustí, můžeme si zatím smontovat rozložené bazénové schůdky. Nejprve do sebe postupně zasuneme prolisované trubky tvořící kostru schůdků.
Nevyužívaný prostor v podkroví dlouho čekal na své využití. Jelikož všichni rodinní příslušníci jsou milovníci knih, volba padla právě na knihovnu.
Takto vypadal nevyužívaný prostor v podkrovní chodbě před výrobou knihovničky. Své místo zde měly větší květiny z celého domku.
Knihovnička je vyrobena z borového lamina. Nejprve hrany dílů opatříme nažehlovací páskou.
Přesah pásky ořízneme pomocí dlátka. Dezén materiálu byl vybrán tak, aby následné zakrytí korpusů co nejvíce ladilo s masivním dřevem.