
Internetový hobby receptář
Pro zachytávání drti je drtič vybaven šikovným boxem, který pevně doléhá na drtič a tak dokonale zachytí veškerý odpad.
Nedílnou součástí každého drtiče je sběrný koš, do něhož se nadrcený mulč zachytává. Koš může mít objem až 75 litrů.
Drtiče rozsekají dřeviny na malé kousky, které můžete použít jako kompostovací nebo mulčovací materiál. Štěpkovače řežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete zatopit třeba v krbových kamnech.
Nejen větve a klacíky, ale také pořádné klacky - to bez problémů nadrtí na jemný mulč drtič větví či štěpkovač.
Silnější větve se dají nasekat sekyrkou na zátop, ale co s těmi nejslabšími větvičkami? Buď si vyrobíme koště nebo použijeme štěpkovač.
Všechny štěpkovače a drtiče pracují na bázi elektromotoru, jehož výkon je 2800W. Proto jsou schopné drtit i větve o průměru 45mm.
Co je to vlastně štěpka? Odpad při zpracování dřeva nebo drcením dřevních částí. Patří k tuhé biomase, sloužící k výrobě tepla nebo kompostu.
Do drtičky lze napěchovat nejen větve, ale také listí, slámu a podobné organické materiály, které nechceme likvidovat jiným způsobem.
Naše záhony jsou krásné také díky tomu, že jim nedovolíme zarůst protivným plevelem a tomu napomáhá vlastnoručně vyrobený mulč. A kytičky mají radost.
Díky silnému elektromotoru a odolnému ocelovému noži si poradí i s většími větvemi, pohodlná násypka pojme velký objem a vyjímatelný box nám umožní vysypat nadrcenou štěpku bez problémů.
Taková drtička dřeva je neocenitelným pomocníkem hlavně v té zahradě, kde pravidelně prořezávají větve stromů.
jak se nejlépe naučit pracovat se dřevem? Vyučit se truhlářem.
Při opravě střechy je nezbytným pomocníkem hořák. Ještě dnes spousta střech kryje kromě tašek térový papír a asfaltová peřina.
Nic tak nepotěší srdce a oko kutila jako výstava kutilských a zahradnických nástrojů a pomůcek.
Teplo, které z domu uniká nejčastěji skrze dveře, okna a stěnami, také střechou a nakonec i při větrání bývá považováno za tepelnou ztrátu domu.
Než nám zima zaklepe na okna, měli bychom, pokud topíme dřevem, mít dostatečnou zásobu. Je tedy načase prověřit stav vašich pomocníků při této práci, ať už spoléháme na sekeru, pilu nebo používáme štípačku na dřevo.
I naštípané dřevo potřebuje svůj domeček nebo aspoň přístřešek. Vůbec mu nedělá dobře, pokud na něj prší nebo sněží, protože pak dochází k provlhnutí, plesnivění a znehodnocení.
Každý stroj, zařízení nebo nářadí, pokud vyšlo z tovární výroby, musí být opatřen identifikačním štítkem, na němž se dočteme všechny potřebnosti - rozměry, výkon, příkon, napětí, spotřebu atd.
Štípačky jsou hydraulické buď vertikální nebo horizontální. Všechny jsou ale poháněny elektřinou. A protože je třífázová, potřebujeme k tomu mít i patřičnou zásuvku a patřičné jističe.
Štípačka se zapíná i vypíná komfortně - stisknutím příslušného vypínače. Ty jsou pro větší bezpečí zajištěny ochranným krytem proti vlhku, dešti a nenechavým rukám.