
Internetový hobby receptář
Podstata zařízení tkví v nahrazení betonových základů obyčejným masivním kovovým vrtákem, jehož důmyslná koncepce je navržena pro co nejefektivnější stlačení zeminy v okolí vrutu.
Jen málokomu se chce přes víkend udělat ze zahrady drnitý tankodrom a cementárnu. Míchání betonu, kopání jam pro základy či proměna pečlivě šlechtěného trávníků v bahnité staveniště naštěstí už dnes není nutná.
Samostatnou kategorii tvoří zemní vruty, které se zašroubují přímo do země. Odpadá tak složité betonování základových pilířů. Ukázkou jsou zemní vruty Krinner nebo systém bajonetových vrutů Bayos.
Kotevní patky slouží nejčastěji k uchycení základů dřevostavby k betonovému podkladu. Patky rozlišujeme podle způsobu připojení k betonovému základu nebo podle tvaru samotné kotevní patky.
Kruhová kotvící botka, pro kotvení dřevěných kulatých sloupů na již hotovou základovou desku. Na spodní desku je navařena plechová kruhová objímka, vybírat můžete z různých rozměrových variant.
Protože se jedná o dřevostavbu, na zakrácení trámků a prken použijeme okružní pilu nebo flexu s kotoučem pro řezání dřeva.
Následuje fáze zavrtávání vrutu do země, a to pomocí montážního klíče. Vezměte zemní vrut a zasuňte jej do předem předpřipraveného otvoru. Sestavte si montážní klíč a nasaďte jej na hlavici zemního vrutu.
Pokud zemní vruty zavrtáváte ve stísněnějších prostorech, kde se s kompletně sestaveným montážním klíčem nevejdete, můžete použít pouze jednu rukojeť montážního klíče.
Zemní vruty - Ještě než začnete se zavrtáváním, zkontrolujte plácek, kde má dřevostavba stát a vyznačte si místo, kde budete instalovat zemní vruty. Do vyznačených míst pomocí kladiva zatlučte kolíky, které vám pomůžou správně vést vruty.
Vrut s kruhovou objímkou je určen pro ukotvení dřevostavby bez nutnosti betonování, využijete je např. při stavbě vyvýšené terasy nebo při kotvení pergoly či altánu ve svažitém terénu.
Žádné kopání, betonování a odvoz vykopané hlíny. Zemní vrut při zašroubování do země díky speciálně tvarovanému tělu zhutní a stlačí zeminu ve svém okolí.
Za zlomek času potřebný pro vykopání a vybetonování základů lze založit stavbu na zemních vrutech. Základy je možné okamžitě zatížit, odpadá přestávka při betonování základů.
Zemní vrut pro vložení trubky. Pro výstavbu plotových sloupků, slunečníků, sušáků prádla, zahradních staveb.
Spodní rám na domek se smontuje ze 4 trámků do čtverce. Usadí se na zemní vruty a pevně přišroubuje.
Z nejsilnějších trámků se sešroubuje spodní rám a ten se připevní pomocí vrutů k kotvícím patkám v zemi.
Zemní vruty je nutno nejprve ukotvit do země a po vytvrdnutí na ně můžeme nasadit patky, na které se pak bude šroubovat rám domečku.
Zemní vruty jsou skvělými pomocníky při stavbě domku na nářadí. Ušetří spoustu práce, námahy i času.
Abychom nemuseli kopat základy a betonovat, můžeme domeček na nářadí posadit na zemní vruty, které se jednoduše ukotví do zpevněné půdy.
Pokud nechceme, abychom museli nářadí a drobné zbytečnosti na zahradu ukládat do sklepa nebo garáže, můžeme si postavit jednoduchý zahradní domeček.
Domeček jako klícka stavěný z předpřipravených dílů je nejjednodušším řešením, jak si na zahradě postavit chatičku nebo jen prostý přístřešek na nářadí.