
Internetový hobby receptář
Okno z luxfer je moderní a krásné, jen by bylo třeba při jeho stavbě mu věnovat více péče. Trochu jiné obložení a dokončení omítkou by mu určitě prospělo.
Při rekonstrukci se občas chybička vloudí. Okno z luxfer by určitě bylo krásné, nebýt obložení z hurdisek a chybějící omítky.
Okno z luxfer bude určitě plnit svou funkci, ale bylo by třeba ho lépe dokončit. Obloženo je hurdiskami, kterými musí foukat, a omítka zatím chybí.
Luxfery jsou v módě, je třeba je využít všude. Když nezbudou, doplníme otvor hurdiskami. Že jimi fouká a slušela by jim omítka, je jasné.
Nové okno z luxfer, které velikostně nevyšlo do původního otvoru, bylo obloženo hurdiskami, jak zrovna přišly pod ruku, s omítkou už si nikdo také hlavu nelámal.
Okna byla využita pro každé místo štítu domu. ačkoli ne všude úplně dokonale sedí. Navíc každé okno má úplně jiný styl.
Okno zasazené na místo jen proto, aby tam něco bylo, ale nikdo nehleděl na to, aby k sobě okna celkově ladila nebo byla rozmístěna rozumně.
Modelovací hmota, která se zapéká v troubě a získá tím růžovou až hnědou barvu, se dá využít k výrobě mnoha předmětů a dekorací.
Modelit se dá využít k výrobě mnoha předmětů a dekorací. Vytvořit z něj můžete i pěkný betlém, po zapečení získá růžovou až hnědou barvu.
Některé housenky mohou mít na délku i více než devět centimetrů. Housenky se obvykle živí pouze rostlinnou potravou.
Originální šperky pro každou příležitost je možné vyrobit z pryskyřice. Stačí vhodné komponenty, obrázky či korálky a pryskyřice.
Výroba šperků z pryskyřice není nic složitého a můžete si vybrat z mnoha komponentů, které k výrobě potřebujete.
Nejprve je třeba si vybrat motiv, který vložíme do lůžka komponentu. Můžeme si ho nakreslit či vytisknout a poté vystřihnout na požadovanou velikost.
Vystřižený obrázek lepidlem na papír přilepíme do lůžka komponentu. Tenkou vrstvu lepidla naneseme i na povrch motivu a necháme zaschnout.
Po nalepení obrázku do lůžka komponentu můžeme připravit a nanést pryskyřici. Pryskyřice je dvousložková, lze ji koupit v různě velkých baleních.
Do čistého, suchého kelímku si namícháme pryskyřici. Ta se míchá v poměru dva ku jedné, tedy dva díly pryskyřice na jeden díl tvrdidla.
Komponenty s nalepenými obrázky si připravíme tak, aby plochy byly vodorovně. Ideální je k tomuto účelu kousek polystyrenu, do kterého je napícháme.
Lžičkou či brčkem naneseme pryskyřici do lůžka, vytvoříme malý kopeček. Pryskyřici do všech rohů roztáhneme párátkem.
Z pryskyřice se dají vyrobit originální šperky. Do lůžka lze vložit jakýkoli motiv z papíru či zalít do pryskyřice korálky.
Ozdobu na stromeček se vzhledem patchworku si můžete vyrobit i doma. Stačí pořídit stužky v několika barvách, polystyrenovou kouli a špendlíky.