
Internetový hobby receptář
Po orýsování naměřený tvar a rozměr s přesnou sbíhavostí niky vyřízneme pomocí přímočaré nebo ruční pilky.
Vyříznutý díl vyzkoušíme vložit do niky a označíme jeho vrchní stranu tak, aby bylo jasné, který roh je levý a který pravý.
Potřebný počet lamel plovoucí podlahy si slepíme stejně jako by byly položeny na podlaze. Do drážky naneseme lepidlo.
Podkladový díl vyříznutý z OSB desky nám nyní poslouží jako přesná šablona, podle které pohledovou desku z plovoucí podlahy vyřízneme.
Výhodné je řezat materiál ostrou jemnou pilkou z rubové strany. Pohyb přímočaré pilky vytrhává materiál směrem nahoru.
Načisto dobrousíme hrany podlahových lamel pásovou bruskou nebo smirkovým papírem na špalíčku.
Pro vyrovnání parapetu si přesnou výšku naměříme pomocí vodováhy a metru. Z latiček si pak připravíme vhodně vysoké podkladové špalíčky.
Na vyrovnání nového parapetu použijeme podkladovou OSB desku a montážní nízkoexpanzní pěnu. Tu ve vlnovce naneseme po celé ploše dlažby.
Na venkovní hranu niky a svažujícího se původního parapetu položíme a dotlačíme připravenou OSB desku. Množství pěny závisí na ploše a sklonu niky.
Po dobu schnutí zatížíme desku těžšími kameny nebo cihlami. Není-li žádné závaží po ruce, postačí kyblík naplněný vodou.
Po důkladném vytvrdnutí, kdy i jádro pěny je pevné, její přesahy a přepěnění ořízneme ostrým pracovním nožem či kancelářským řezákem.
Na připevněnou a vyrovnanou podkladovou desku budeme lepit spojené lamely plovoucí podlah. Použít můžeme montážní lepidlo,
Připravenou vrchní desku opřeme o přední hranu stěny pod oknem a opatrně ji položíme do naneseného lepidla.
Při vyrovnávání parapetu do roviny nám vznikla cca 2 cm mezera. Tu snadno překryjeme podlahovou dokončovací lištou.
Malými kolářskými hřebíčky lištu přichytíme k přední hraně parapetu. Pro pevné přichycení na ni předtím můžeme nanést tenkou vrstvu disperzního lepidla.
Boční hrany lišty stejně jako drobné obvodové spáry parapetu načisto dokončíme akrylovým tmelem.
I Vaše stará, ale oblíbená stolička může vypadat nádherně. Můžete ji opatřit novým nátěrem a pak použít techniku tupování pro vytvoření krásné dekorace.
Pokud je starý nátěr oprýskaný, je třeba se jej zbavit. Máte-li doma pásovou nebo vibrační brusku, budete to mít hotové za chvilku.
Povolené spoje zavětrovacích příček očistěte od starého lepidla a znovu je vlepte do otvorů v nohách stoličky. Přebývající lepidlo otřete vlhkým hadříkem.
Celou stoličku natřete štětcem nebo nastříkejte novou barvou a opět nechte zaschnout. Nátěr nebo nástřik proveďte ve dvou nebo třech tenkých vrstvách.