Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Známe vítěznou střechu

Známe vítěznou střechu
Rok se s rokem sešel a soutěž „o nátěr střechy zdarma“, kterou pro vás Český kutil ve spolupráci se specializovaným výrobcem barev na střechy společností Austis připravil, se posunula do dalšího kola. Loni jsme vybrali dvě eternitové střechy, podrobně zdokumentovali pracovní postup, přinesli rady a tipy, ale především představili dvě nátěrové hmoty, které doporučujeme na tento typ povrchu použít. Slíbili jsme, že soutěž bude pokračovat také v letošním roce.
reklama

A je to tady: soutěžní fotografie vašich střech přicházejí neustále. Jejich počet brzy překročí stovku. Za všechny příspěvky, často doplněné zajímavým příběhem, moc děkujeme. Jenže jak už to bývá, čím více příspěvků, tím těžší to má porota při výběru. Jednoduché to nebylo ani tentokrát.

Vítězná střecha aneb Letos došlo na plechové střechy

Majitelem již třetí vítězné střechy je pan Václav Tolar z Tachova. Letos jsme vám chtěli představit i jiné povrchy než eternit a při výběru jsme se zaměřili na plechové střechy. Z pohledu četnosti výskytu střešních krytin vhodných k ochranným nátěrům patří totiž spolu s eternitem k nejčastěji se vyskytujícím materiálům.

Zdání a skutečnost

A proč jsme vybrali právě tuto střechu? Odpovědět tentokrát stačí jednoduše: byla to prostě výzva. Na fotkách vypadala střecha pana Tolara vcelku bez problémů a její technickou prohlídku jsme proto považovali spíše za formalitu. Jak ale může být realita od očekávání odlišná jsme zjistili, až když jsme vylezli na žebřík: znovu se nám potvrdilo, že se nevyplatí podceňovat žádnou z fází pracovního postupu. Pečlivou prohlídkou střechy a následným výběrem vhodné barvy to totiž začíná.

Trocha historie

Pan Tolar natřel svou střechu přibližně před dvaceti lety a stav současného nátěru tomu vcelku odpovídá. Renovace střechy nátěrem je opravdu na místě. Z řady míst již prostupuje rez, avšak existují zde i poměrně rozsáhlé plochy, na kterých původní barva drží až překvapivě dobře. V té době běžně se vyskytující syntetické barvy zpravidla takovou životnost neměly, proto jsme vznesly logický dotaz, čím byla střecha původně natřena. A zde nastal první problém. Nikdo to totiž nevěděl.

Záhada starého nátěru

Tomu, že se nejspíš nejednalo o běžný typ barvy svědčila i jakási podivná hmota připomínající gumu doslova „zapečenou“ do střechy a vyskytující se nahodile na různých místech povrchu. Zjistit, zda se jedná o zaschlou barvu nebo nějakou znečišťující látku je bez chemických rozborů prakticky nemožné. Na této hmotě by běžné barvy nejspíš neměly šanci a také dokonalé očištění těchto zbytků by bylo obtížné a časově i technicky velmi náročné. Řemeslník vybavený potřebnou technikou by si nakonec nejspíš poradil. Avšak doba čištění střechy by se pravděpodobně neúměrně protáhla a výrazně ovlivnila i cenu práce, kterou by vám firma účtovala.

Hledání správného materiálu

Proto bylo pro nás výzvou nabídnout takový materiál, který by vyřešil tento problém tak, aby se dal zvládnout svépomocí. Takovou nátěrovou hmotu má firma Austis ve svém výrobním programu a s trochou nadsázky se dá říci, že drží prakticky na všem. Více vám v tuto chvíli neprozradíme, ale již brzy přineseme z natírání vítězné střechy podrobnou reportáž.

Připraveno ve spolupráci s firmou Austis.

Autor: Jiří Jan a Austis (text), Austis (foto)

Související články

Plechová střecha jako nová 8  fotek

Plechová střecha jako nová

Představujeme již čtvrtou vítěznou střechou v dlouhodobé soutěži „o nátěr střechy zdarma“, kterou připravuje Český kutil ve spolupráci s výrobcem vodo ...


Střechy… od standardu po luxus 9  fotek

Střechy… od standardu po luxus

Díky tomu, že se součástí skupiny Lindab AB stala společnost ROVA-CZECH, představuje nabídka krytin Lindab opravdu kompletní sortiment lehkých střešní ...


Přidáte střeše 20 let života 1  fotek

Přidáte střeše 20 let života

Na základě dlouholetých praktických zkušeností s nátěrovými hmotami střešních krytin přichází ETERNAL s novinkou, která je určena k nátěrům krytiny z ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×