Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zdravá koupelna v domě

Zdravá koupelna v domě
Že by se život současného moderního člověka začal odehrávat výlučně v koupelně? V otázce je skryta sice nadsázka, ale je faktem, že velikost, dispozice a vybavení koupelny hraje při stavbě nebo koupi nemovitosti už také v Česku stále důležitější roli. Na tento trend proto reaguje společnost Xella, kterou známe především jako výrobce pórobetonu Ytong.
reklama

Kde jsou časy, kdy k vybavení naší koupelny stačil pouze to, aby něco ohřálo vodu do litinové vany a na stěnách kachlíky. Dnes můžeme v koupelnách řady domácností stanout na pochybách, zda nejsme v drahém hotelu či lázních. Přitom cesta k takové proměně standardní koupelny není díky moderním stavebním materiálům, jako je pórobeton Ytong, vůbec složitá.

Chvála koupelny

Den v koupelně začínáme i končíme. A nepřicházíme se sem jen mýt – do moderních koupelen prostě chodíme odpočívat, ulevit unavenému tělu a zklidnit myšlenky. V tomto směru dokáže příjemná lázeň udělat divy. Ovšem pozor: na udržení hygienicky nezávadného a čistého prostředí je koupelna místo docela choulostivé. Koncentruje se zde vlhkost a tak interiérové plísně, které odborníci oprávněně podezírají z nejhoršího možného dopadu na vznik řady civilizačních chorob, se zde mohou usadit a množit velmi dobře.

Základem jsou zdi

Současný trh nabízí stavební materiály na čistě přírodní bázi, které už ze své podstaty dokážou regulovat vlhkost v interiéru a vzniku plísní přirozeně bránit. To je případ pórobetonu Ytong, jehož užití podporuje zdravé mikroklima v bytech nebo domech. Difusně otevřený pórobeton spolu s doporučenou sádrovou omítkou dokáže dýchat, takže příliš vlhký vnitřní vzduch částečně nasaje a vydá zpět až po přesušení, což přispívá k vlhkostní stabilitě bytu. Ta by se měla pohybovat mezi pětapadesáti a pětašedesáti procenty. Protože je Ytong alkalický, plísně a nežádoucí mikroorganismy na něm ani vznikat nemohou.

Zvládnete to i svépomocí

Pórobetonové tvárnice Ytong jsou velmi vděčný materiál. Jsou lehké, dobře se s nimi pracuje, řežeme je i obyčejnou pilou, snadno se je spojují (v podstatě je lze k sobě lepit), takže suché zdění omezuje pracnost, nepořádek a zkracuje také dobu stavby. Použít v koupelně právě Ytong je prozíravé - nepochybně se jedná o dobrý tip.

Více na www.xella.cz.

Autor: Jiří Jan a Xella CZ, s.r.o. (text), Xella CZ, s.r.o. (foto)

Klíčová slova:


Související články

Koupelna přesně na míru 19  fotek

Koupelna přesně na míru

Rekonstrukce panelákové koupelny na míru je téma stále aktuální, a proto je každá inspirace vítaná. Pojďte se nyní s námi podívat do koupelny třípo ...


Rafinované řešení pro novou koupelnu 13  fotek

Rafinované řešení pro novou koupelnu

Jedním z nejlepších léků na každodenní stres může být uvolňující večerní koupel. Každý relaxační účinek však závisí na prostředí, ve kterém odpočíváte ...


Plánujeme byt – 1. díl 13  fotek

Plánujeme byt – 1. díl

„Dáme si do bytu, dáme si vázu, do vázy kytku a pod vázu stůl...“, zpívalo se kdysi v jedné písničce. Ať už se jedná o vázu, stůl, novou kuchyňsk ...


Ytong-koupelna a kuchyň s novým půdorysem, 2.díl 25  fotek

Ytong-koupelna a kuchyň s novým půdorysem, 2.díl

Přestavba jádra v paneláku většinou dopadne tak, že kromě koupelny se mění ještě přilehlá místnost, nejčastěji kuchyně. Nejinak tomu bylo i u přestavb ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×