Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zateplený pracovní oděv do zimy

Zateplený pracovní oděv do zimy

Výběr pracovních oděvů není úplně jednoduchý. Řada z vás určitě hledí na cenu, jenže to není ten správný argument, který by měl hrát prim. Nejdůležitějším prvkem pracovního oblečení je funkčnost a pohodlí. Podle čeho zateplené pracovní oděvy do zimy vybrat? A co protipořezové oděvy, jak vlastně fungují?

reklama

Zateplené pracovní oblečení a práce v zimě

Zimní období klade na práci venku speciální požadavky. Vzhledem k tomu, že mnohokrát potřebujete pracovat venku po celý den, pak je klasické nezateplené pracovní oblečení zcela nevhodné. Nejen, že se necítíte komfortně po stránce tepla, ale zároveň můžete nastydnout a pak se scénář odehrává v notách chřipky, zánětu močového měchýře nebo ještě horších problémů, odvíjejících se od nachlazení zad a pohybového aparátu. Věřte nebo ne, ale takové problémy nikdo z nás nechce mít, proto je zapotřebí mít k dispozici pořádné a kvalitní zimní oblečení.

Základem je pořízení kvalitního zatepleného pracovního kabátu. Ten by měl být nepromokavý, vybavený bavlněnou podšívkou, reflexními prvky pro práci za tmy na místech, kde se pohybují motorová vozidla, dále pak by měl ochránit účinně proti studenému větru. Ten je v rámci pracovních aktivit ve venkovním prostředí úplně nejhorším aspektem, protože právě z něj pramení nepříjemné zdravotní problémy. Reflexní prvky pak účinně snižují riziko pracovních úrazů. Nedílnou součástí zatepleného pracovního kabátu musí být také kapuce, která brání zmoknutí v případě silnějšího deště.

Kalhoty a bezpečnost

V rámci práce s řetězovou pilou i mimo hlavní sezónu od jara do podzimu se klade velký důraz na provedení kalhot, které zabrání v případě zpětného vrhu motorové pily těžkému zranění končetin. Pro výrobu je použito polyamidu a bavlny, jako podšívka je většinou použita polyesteru a polypropylenu. Protipořezová funkce kalhot obecně spočívá v tom, že při zaříznutí pilou dojde k namotání vláken na pilový řetěz takovým způsobem, že se přístroj zastaví. Díky tomu nedojde k pořezání končetin, která mohou být v případě použití nevhodného oblečení zcela fatálního rázu. Pokud není splněn požadavek na zateplenou verzi, je zapotřebí se obléknout vícevrstvě, aby bylo zabráněno nachlazení od končetin. Zateplené pracovní kalhoty jsou vyrobeny z materiálů jako bundy, avšak v místě pro kolena mohou být obšitá ještě kevlarem, což je superpevné vlákno, snášející extrémní podmínky.

Obuv podle podmínek

Pro práci venku se často používají farmářky, jde o zvýšenou obuv s odolnou podrážkou a prodyšným koženým provedením, které se snadno udržuje, ale je to vhodné na méně náročné podmínky, když se občas jen chvíli pracuje ve venkovních prostorách. Pro zimní podmínky, kdy jste nuceni pracovat ve venkovním prostředí, přijdou vhod kvalitně provedené boty se zateplením, které kladou důraz na tepelný komfort za všech podmínek. Jako základ je v zimních botách použita vysoce kvalitní polyuretanová podrážka, odolná dokonce proti chemickým látkám. Bezpečnostní ocelová špička chrání nohy proti pádu těžkých předmětů, které by mohly těžce zranit chodidlo osoby, která pracuje v náročnějších podmínkách. Svršek odolný vodě, navíc snadno udržovatelný a zateplení, kladou prim při výběru. Taková obuv je nejen příjemná, ale i bezpečná při náročných činnostech.

Několik rad na závěr

  • Výroba pracovních oděvů se řídí podle platných mezinárodních norem, většina oděvů, které splňují požadavky na kvalitu, tak odpovídá těmto požadavkům. Pracovní oděvy do zimy zásadně nekupujte někde na tržnici, ale u specializovaného prodejce.
  • Při výběru zateplených pracovních oděvů také nezapomínejte na pořízení pracovních svetrů, triček a čepic, které doplní celou sadu oblečení a přispějí k příjemné práci. Materiál by vám měl být příjemný.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos (foto)

Související články

Kvalitní pracovní oděv vybírejte podle detailů 23  fotek

Kvalitní pracovní oděv vybírejte podle detailů

Ať už je léto a vedro jak v peci nebo naopak venku mrzne, až praští, je potřeba zvolit to správné oblečení, pro práci i volný čas. Nestačí, že se n ...


Brudra - pracovní oděvy pro chladné měsíce 17  fotek

Brudra - pracovní oděvy pro chladné měsíce

Když se zeptáte svého okolí, které roční období má nejraději, pravděpodobně se neshodnete. Každé má svá pro a proti. Ovšem některé pracovní činnost ...


Ochranné pracovní oblečení není na okrasu, ale pro vaši bezpečnost 5  fotek

Ochranné pracovní oblečení není na okrasu, ale pro vaši bezpečnost

Ochranné pracovní oblečení používáme při nejrůznějších zahradních, kutilských a jiných prací. U kácení a prořezávání stromů, kdy pracujeme s řetězo ...


Červa pracovní oblečení a videotest Českého Kutila

Vybrat si dobře pohodlné pracovní oblečení není dnes na trhu problém. My jsme vyzkoušeli, jak se pracuje v oděvech od Červy. Nejen že jsme si monté ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×