Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Víte, jak si vybrat nábytek do předsíně?

Víte, jak si vybrat nábytek do předsíně?

Nábytek do předsíně je podceňován. Při zařizování domu přichází na řadu obvykle jako poslední. Jenže to není dobře. Předsíň je přece vstupní branou do každého domova. Vítáme v ní všechny příchozí. Podle toho, co zde uvidí, si pak udělají finální obrázek nejen o vašem bydlení, ale i o vás. Víte proto, jak vybrat nábytek do předsíně, bez čeho se neobejdete ani v malé předsíni? Pokud ne, nevadí, rádi vám poradíme.

reklama

Jak vybírat nábytek do předsíně

Nábytek do předsíně vybírejte s citem. Je důležité, aby korespondoval s dalšími místnostmi v domě (především s těmi, s nimiž je předsíň spojena). Poprat se musíte rovněž i s malým prostorem, a také s praktickou stránkou zařízení předsíně. Předsíň nemusí být zaplněná nábytkem, aby byla pěkná, uklizená, praktická a funkční. Při zařizování neopomíjejte její výzdobu.

Jaký materiál se hodí do předsíně?

Předsíň je obvykle nejtmavší místností v bytě, bez denního světla. Více se sem proto hodí nábytek světlejší barvy. Dokáže prostor prosvětlit a opticky zvětšit. Malé předsíni mohou pomoci i prosklené dveře. Co se týká materiálu, nejlepší je samozřejmě ten masivní. Pravdou však je, že většina moderního předsíňového nábytku je v současné době vyrobena především z lamina nebo desek MDF. Výhodou těchto materiálů je jejich cena a snadná údržba.

Bez jakého nábytku se předsíň neobejde?

V předsíni není nutné mít ten nejdražší nábytek. Klidně při zařizování můžete použít i nějaké starší kousky, jimž vdechnete nový život. Nábytek do předsíně vybírejte především podle velikosti předsíně, a dále pak podle počtu členů v domácnosti. Vše je důležité si důkladně promyslet, zvlášť pokud je prostor malý. Při zařizování předsíně byste měli rovněž myslet i na případnou návštěvu. V předsíni nesmí v žádném případě chybět botník, věšák vhodný k odložení bund a kabátů. Praktické jsou také organizéry (koše, krabice) pro odložení klíčů, rukavic a dalších drobností. Pokud vám to prostor dovolí, jistě v předsíni oceníte, když si zde budete moci na něco sednout.

Nábytek do předsíně - předsíňová stěna

Nábytek do předsíně, to je především předsíňová stěna. Předsíňovou stěnu tvoří věšák, šatní skříň, botník a zrcadlo. Existují i takové, které se hodí do malé předsíně. Na předsíňovou stěnu se hodí věšáky. Odkládat zde můžete nejen svrchní části oblečení, ale i kabelky, deštníky, klobouky a batohy.

Skříň v předsíni

Pokud vám to prostor umožňuje, můžete si dovolit umístit do předsíně také skříň. Do velké skříně se dá uložit oblečení, obuv a další nezbytnosti. Pokud se pro tento typ skříní rozhodnete, doporučujeme vám, abyste si pořídili takovou, jež je vyvedena v tlumenějších odstínech.

Pokud v předsíni nemáte místa nazbyt

Pokud v předsíni nemáte moc volného prostoru, místo předsíňové stěny můžete použít závěsné systémy na dveře. Dobrým nápadem jsou třeba prosté háčky. Další možností je i stojací věšák.

Botníky

Vedle odkládací plochy botník představuje nejdůležitější součást předsíně. Při výběru botníku vezměte v úvahu počet členů v domácnosti, a také počet obuvi, kterou zhruba máte. Uzavřený botník by měl mít v zadní části odvětrání. Nejúspornější variantou co se prostoru týče, je výklopný botník. Při jeho výběru si dejte pozor na hloubku zásuvek, aby se tam vaše boty skutečně vešly. Do malých předsíní se hodí i závěsné botníky, které je možné upevnit na dveře nebo zeď. Nízké botníky pak můžete používat i jako lavice. I u nich se vyplatí pořídit si takové, které mají kvalitní odvětrávání.

V předsíni je dobré mít si na co sednout

Jakmile budete mít místo, kam si pověsit svrchní oblečení a odložit boty, zvažte, zda se vám do předsíně nevejde lavička. Ta může sloužit i jako botník, nebo pod ní můžete vložit různé krabice nebo košíky na rukavice, šály a podobně. Do velké předsíně si můžete dovolit umístit i pohodlné křeslo.

Doplňky do předsíně

Doplňky do předsíně nemusí mít pouze estetickou roli, měly by být i praktické. Takovým skutečně praktickým doplňkem v předsíni je například stojan na deštníky. Podobně je tomu i se zrcadlem. Zvětšuje prostor, působí dekorativně, odráží světlo a je rovněž praktické. Podle prostoru pak předsíň doplňte o další dekorace. Je jich mnoho. Do předsíně se hodí třeba váza s květinami, sošky, lampy, obrazy a také i skříňky na klíče.

Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Předsíň – vstupní brána do bytu 21  fotek

Předsíň – vstupní brána do bytu

Předsíň je vstupní brána do každého bytu. Je to místo, kde vítáme návštěvy, i prostor, ve kterém provedeme poslední kontrolu své vizáže před tím, n ...


Úložné prostory v předsíni 5  fotek

Úložné prostory v předsíni

Čím víc věcí si pořizujete, tím více úložných prostor potřebujete. A v menším bytě se hodí každý kousek místa. A nejde jen o místo k ukládání věcí, al ...


Jak zařídit předsíň či halu 5  fotek

Jak zařídit předsíň či halu

Do obytné zóny bytu vede cesta většinou přes předsíň či halu. Anebo přes zádveří, tedy alespoň malý prostor, kde si lze zout zablácené boty a sunda ...


Jak vybrat vhodný regál nebo stěnu do předsíně? 6  fotek

Jak vybrat vhodný regál nebo stěnu do předsíně?

Předsíně v bytech bývají malé, úzké a temné. Když do nich potřebujeme vybrat vhodný regál nebo šatní stěnu, obvykle se snažíme myslet minimalistick ...


Atypické prostory srovná vestavěný nábytek 4  fotek

Atypické prostory srovná vestavěný nábytek

V důsledku postupné deregulace nájemného a zvyšování cen energie se lidé všech generací stěhují do menších bytů. Je nasnadě, že pak nastává doslova bo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×