Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zapamatujte si slovo izolace ECOSE od společnosti Knauf Insulation

Zapamatujte si slovo izolace ECOSE od společnosti Knauf Insulation
Koupili jste láhev vína ověnčeného medailemi z výstav a veletrhů. Vypili jste ten dar přírody a lidského umu: víno bylo úžasné, ale je pryč. Zůstane mihotavá vzpomínka, kterou časem překryjí další zážitky. S minerálními izolacemi ECOSE od společnosti Knauf Insulation je to úplně jinak. Jen viněta ozdobená poctami je s přehlídkou ocenění, které si nová generace minerálních izolací z přírodních materiálů již od odborníků vysloužila, trochu podobná. Nejdůležitější ovšem je, že v domech, kde byla ECOSE Technology použita, se dobře bydlí dlouho.
reklama

Z medailí je asi nejdůležitější zlatý certifikát kvality vnitřního ovzduší EUROFINS GOLD, jehož tvrdé limity skelná izolace Knauf Insulation jako jediná splňuje. To prověřily ne ledajaké testy. Použít ji ovšem můžeme nejen na stropy a podhledy, k izolaci šikmých střech a na vnitřní stěny, ale také na provětrávané fasády. I pro hodně citlivé jedince a alergiky je neškodná.

Co prozradí smysly

Víno ochutnáváme, čicháme a koukáme, jakou má jiskru, s izolací podobné kejkle provádět nebudeme, ale i tak.

Role, v nichž se izolace prodává, najdete v oddělení stavebnin snadno, mají proměnlivou teplou přírodní barvu. I to je rozdíl od zpravidla barevně jednolitých ploch jiných minerálních izolací - oku přímo sugerují měkkost a v tom vás nemýlí. Poznáte je totiž i hmatem a prodavač vás určitě nezabije, když si na izolaci v balíku sáhnete. Hned na první pocit vás překvapí zjištění, že nic neškrábe, nesvědí ani nelechtá. Samozřejmě, že se v izolaci nebudete válet, ale určitě tuto skutečnost oceníte při stavbě, protože s na dotyk příjemnějším materiálem se i lépe pracuje. Společnosti Knauf Insulation se navíc podařilo stavebníkům nabídnout izolaci, která díky tomu, že neobsahuje formaldehyd ani jiná syntetická pojiva, je prostě bez zápachu.

Další praktické aspekty

Už předchozí generace minerálních izolací přesvědčila dobrými tepelnými, akustickými a protipožárními vlastnostmi. Ty zůstaly včetně výborné paropropustnosti. Pro nás co zateplujeme dům, mají význam i další dvě celkem nečekané skutečnosti, totiž že v případě, pokud potřebujeme velikost izolace přizpůsobit nebo pásy dělit, dá se nová generace minerálních izolačních materiálu ECOSE Technology řezat velmi snadno. A oceníme i fakt, že při práci s ní se mnohem méně práší. Což je terno především při práci v uzavřených prostorách, kde si už nemusíme tak úzkostlivě chránit nos a oči.

Ještě trochu o ekologii

Už jsme takoví, že k velkým slovům jsme jaksi nedoslýchaví, ale tam, kde se fakta dotknou vlastní kapsy, začínáme zatraceně ostřit sluch. A se skelnou izolací Knauf Insulation šetříme vlastně vícenásobně: peníze za náklady zateplení či odhlučnění, peníze za teplo, které jen tak z domu neulétne zbůhdarma, a konec konců i těžko vyčíslitelné peníze za škody na životním prostředí, které prostě nenastanou, protože při výrobě pojiva této izolace bylo ušetřeno více než sedmdesát procent vstupů energie. Přitom se s určitou nadsázkou dá říct, že se nejedná o nějaké škudlení za každou cenu, ale v širším měřítku vlastně o přežití.

Zpátky k lahvi vína

Obecně jsou izolace z minerální vlny, ať už z kamene anebo skla, asi to nejlepší, co můžeme použít. Jejich nová generace používá jako pojivo organické materiály neobsahující formaldehyd, fenoly ani akryláty, čili chemické látky na ropném základu. Zjednodušeně řečeno výborná izolace vzniká z něčeho, co prostě vyrostlo v přírodě a z vytříděného odpadového skla, které jsme vyhodili do kontejneru. A tady se obloukem vracíme k lahvi vyznamenaného vína ze začátku textu. Už víte, kam máte láhev od něj vyhodit, aby byla znovu užitečná a zasloužila se o další medaili?

Více informací na www.knaufinsulation.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Knauf Insulation (foto)

Související články

Na šikmou střechu s minerální izolací nové generace 3  fotek

Na šikmou střechu s minerální izolací nové generace

Plocha střechy je významnou součástí pláště domu a tak nás nepřekvapí, že tudy z domu utíká v průměru až třicet procent tepla. Pokud je střecha členit ...


Zateplení se už nemusíme bát 3  fotek

Zateplení se už nemusíme bát

Je třeba říct, že ve společnosti Knauf Insulation si na jedné straně s pojmenováním zajímavého programu určeného kutilům moc hlavu nelámali, ale na dr ...


Kvalitní izolace neznamená jen zateplení 5  fotek

Kvalitní izolace neznamená jen zateplení

I když se o tepelné izolaci napsalo mnoho, mnozí z nás si ji stále spojují pouze se zateplováním a úsporou energie. Přitom obrovské výhody izolace nes ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×