Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

ETICS v oblasti soklu - požární bezpečnost

ETICS v oblasti soklu - požární bezpečnost

Zakládací lišta, kterou je tepelný izolant založen nad terénem, je potenciálně místem, kudy může požár vstoupit do tepelně izolační vrstvy. Zakládací sada od společnosti HPI-CZ představuje systém založení ETICS z pěnového polystyrenu (EPS) nad terénem se zvýšenou požární odolností. Zakládací sada z nabídky HPI-CZ nahrazuje založení hliníkovým soklovým profilem.

reklama

Zakládací sadu tvoří dva systémové prvky: Zakládací úhelníkový profil s výztužnou síťovinou a okapní profil. Zakládací profil slouží k založení a ochraně spodní hrany izolantu venkovního zateplovacího systému. Systém společnosti HPI-CZ je univerzálním řešením, kdy jeden typ zakládací sady lze využít pro různé tloušťky izolačních desek, čímž se omezují nároky na skladování, přepravu a manipulaci i na množství zásob.

Vyhoví požární bezpečnosti

Zakládací sada od HPI-CZ byla testována v akreditované laboratoři, kde vyhověla zkoušce podle normy ČSN ISO 13785-1 a tím bylo prokázáno splnění požadavků normy ČSN 73 0810:2016 - Požární bezpečnost staveb. Toto řešení lze využít v kontaktních zateplovacích systémech všech výrobců.

Brání vzniku tepelných mostů

Použitím plastového profilu lze zajistit zároveň eliminaci tepelných mostů. Řešení minimalizuje únik tepla tepelným mostem v oblasti založení proti dříve užívaným hliníkovým zakládacím lištám i proti založení pomocí montážních latí. Zakládací sada navíc zajišťuje těsnost ETICS vůči nežádoucímu nasávání vnějšího vzduchu mezi zateplovacím systémem a podkladovou konstrukci, které by degradovalo tepelně izolační účinek zateplovacího systému a snížilo jeho požární odolnost.

Estetické zakončení v soklové oblasti

Zakládací sada od HPI-CZ umožňuje jednoduchou montáž první řady tepelně izolačních desek zateplovacího systému s garancí esteticky dokonalého provedení ukončení ETICS v pohledově exponované soklové oblasti domů. Její použití minimalizuje rizika technologické nekázně při realizaci nutného zesílení a vyztužení tmelových vrstev na spodní hraně založení zateplovacího systému. Díky integrované armovací tkanině umožňuje zakládací sada optimálně navázat vyztuženou základní vrstvu a konečnou povrchovou úpravu v ploše ETICS na spodní hranu založení zateplovacího systému, včetně potřebného okapního nosu.

Jednoduchá montáž

Založení izolantu s využitím zakládací sady od HPI-CZ je velmi jednoduché. Zakládací úhelníkový profil s výztužnou síťovinou ukotvíme za pomoci zatloukacích hmoždinek, v případě nerovnosti podkladu použijeme vymezovací podložky. Pro dodržení podmínek protipožární odolnosti je nutné zakládací úhelníkový profil usazovat do cementového lože.

Zvolené izolační desky poté osadíme na zakládací úhelníkový profil a cementový tmel necháme vytvrdnout. Následně natáhneme ze spodní a čelní strany (cca 10–20 cm, dle tloušťky izolantu) cementový stěrkový tmel a do něj vmáčkneme volnou tkaninu, která je součástí zakládacího L-profilu. Poté do stěrkového tmelu usadíme ukončovací profil s okapničkou pod omítku a zatáhneme vrstvou lepicího tmelu.

V posledním kroku vytvoříme hladítkem potřebnou vrstvu cementového stěrkového tmelu na spodní straně izolantu. Správnou tloušťku určuje výstupek, opěrná hrana, na zakládacím L-profilu. Tímto krokem navíc dojde ke vtlačení sklovláknité tkaniny do tmelu. Je tak zaručeno dvojí přeplátování tkaniny, dostatečná tloušťka souvrství a zároveň utěsnění případné mezery mezi izolantem a podkladem. Vyvarujeme se možným defektům v podobě zafukování větru za izolant nebo možnému nasávání plamene při zahoření.

Zakládací sadu a další sortiment HPI-CZ lze objednat u obchodních partnerů firmy, případně na webu www.hpi.cz a na www.hpishop.cz, kde jsou uvedeny i podrobnosti o sortimentu.

Autor: HPI (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Desatero pro zimní střechy od HPI-CZ 15  fotek

Desatero pro zimní střechy od HPI-CZ

Sníh na střeše, ale i mráz a následné tání jsou rok co rok aktuálními tématy majitelů domů, chat i chalup. Přitom platí, že čím lépe se na zimu při ...


Bezprofilová montáž desek - to je MICHNO SYSTEM 5  fotek

Bezprofilová montáž desek - to je MICHNO SYSTEM

Se špetkou nadsázky lze tvrdit, že máte-li doma vrtačku a vodováhu, zvládnete si dnes sádrokartonový podhled namontovat vlastními silami. Společnost H ...


Lišty a profily pro zateplovací systémy ETICS

Pokud se provádí zateplení domu, nesmí se zapomínat na precizní začištění kolem oken a parapetů. Tato místa jsou nejčastějším zdrojem úniku tepla a ...

FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví: časté chyby, nové předpisy i důraz na kvalitu 3  fotek

FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví: časté chyby, nové předpisy i důraz na kvalitu

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 nabídne ve dnech 18. až 22. září příležitosti k získání nejaktuálnějších poznatků ze stavební praxe. Pre ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Fiber Optics Technician Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 14.11.2019 16:09 angeleena
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
tepelná izolace u sporáku Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Roman Brauner
0
Vlhkost půdy. Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jindra
0
Izolace nového sklepa a vlhkost Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jarmila
0
zateplení pochozí půdy Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Matej
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Fiber Optics Technician Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 14.11.2019 16:09 angeleena
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×