Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zahradní technika Black&Decker

Zahradní technika Black&Decker
Kdo z nás netouží po dokonale posečeném a upraveném trávníku v okolí vlastního domu či chalupy? I přes všechen náš um a šikovnost však potřebujeme především užitečné pomocníky v podobě kvalitní a výkonné zahradní techniky, která nám v dnešní době ušetří náš drahocenný čas a my tak můžeme na našich chalupách strávit více času relaxací, kterou po mnohdy náročném pracovním týdnu tolik potřebujeme.
reklama

Kolové rotační sekačky

Snad každý z nás, kdo vlastní alespoň kousek zahrady a trávníku, by měl vlastnit kolovou rotační sekačkou. Typ sekačky bychom měli zvolit podle několika důležitých kritérií. Patří mezi ně velikost travnaté plochy, členitost a svažitost terénu a v neposlední řadě cena. Právě cena by měla být u výběru dobré zahradní techniky Black&Decker až na posledním místě. Elektrické kolové sekačky jsou velmi snadno ovladatelné, lehké a mají nízké náklady na údržbu a servis. Mají nízkou hlučnost a proto je ocení zvláště ti uživatelé, kteří sekačku používají v těsné blízkosti jiných domů. Elektrické sekačky jsou ale odkázány na elektrický proud a proto by se měly používat na travnaté plochy do maximálně 700m².

Zahradní technika Black&Decker nabízí celou řadu kolových sekaček s označením EMAX32 až EMAX42. Sekačky se liší šíří záběru (32 - 48 cm) a výkonem (1200 -1800 W). Celá řada se vyznačuje vylepšeným systémem E-Drive, vysoce výkonným systémem sečení s vysokou hodnotou momentu sekání vysoké a vlhké trávy bez zastavení. Nože EdgeMax umožňují daleko preciznější sekání trávy kolem plotů a zídek. Od vyšších řad (EMAX34, EMAX42) mají sekačky navíc ve sběrném koši speciální upěchovač trávy řízený sešlápnutím pedálu, což umožňuje delší dobu sečení bez vyprazdňování koše.

Strunové sekačky

Strunové sekačky používáme na rozdíl od rotačních sekaček, které jsou určeny a konstruovány pro sečení velkých travnatých ploch, při sečení trávy na hůře dostupných místech. Například v okolí stromů, keřů, plotů či zídek, na nerovném terénu, mezi blízko rostoucími stromky nebo mezi záhonky, dekorativními kameny apod. Strunové sekačky jsou v dnešní době poháněny elektrickým proudem, akumulátorem či benzínovým motorem. Mezi nejprodávanější strunové sekačky patří ty elektrické. Kvalitní strunové sekačky se pohybují v cenové hladině již od 1000 Kč. Ty nejvýkonnější lze pak pořídit okolo 2500 Kč. Kvalitní značkové sekačky nabízejí například i takový komfort, jako je otočná sekací hlava či výsuvné teleskopické tělo, čímž se vždy přizpůsobí výšce obsluhy.

Nezapomínejme také na to, že čím delší je elektrický kabel, tím více sekačka ztrácí na výkonu. Proto je vždy třeba volit sílu motoru podle délky prodlužovacího kabelu, který budeme na zahradě používat. Akumulátorové strunové sekačky jsou opět velmi prakticky mobilní a nejsou závislé na elektrickém proudu. Stačí nabít akumulátor a můžeme začít pracovat. S kvalitními a značkovými akumulátorovými sekačkami posekáme až 1500 bm trávníku na jedno nabití akumulátoru.

Nejzajímavějšími zástupci zahradní techniky Black&Decker jsou elektrické sekačky GL7033, GL8033 a GL9035. Tyto sekačky mají konstrukčně motor vsazený do rukojeti, což umožňuje daleko snadnější ovladatelnost a manipulaci. Vodící lišta, otočná hlava sečení a teleskopická rukojeť jsou nedílnou součástí. Další výhodou je automatický výsuv struny a možnost použití speciálních HDL strun pro sečení hrubší trávy. Všechny tyto atributy zvyšují komfort pro uživatele a maximalizují efekt práce.

Nůžky na živé ploty

Pokud se věnujeme úpravě trávníku, nesmíme zapomenout ani na živé ploty a keře. Nůžky na živé ploty nabízí Black & Decker ve dvou provedeních, elektrické a aku, které jsou dostačující pro běžné živé ploty v okolí našich obydlí. Při výběru správného typu mějte na paměti tyto tři základní informace. Délka lišty (závisí na šířce živého plotu), hmotnost nůžek (dle obsluhující osoby) a rozteči zubů, kterou zvolte podle tloušťky větviček vašeho živého plotu. Při dodržení těchto zásad vybereme vždy ten správný stroj, který výborně poslouží a dosáhneme s ním vždy perfektních pracovních výsledků.

Black & Decker nabízí celou škálu plotostřihů od délky lišty 45 cm (420 W) do délky 70 cm (700 W). Nejprodávanějšími jsou nůžky GT4245 (420 W, 45 cm) a GT5050 (500 W, 50 cm). Odolné, robustní a ostré kovové nože jsou navrženy tak, abyste se při jejich ovládání cítili pohodlně a bezpečně. Obouruční spouštěcí spínač zabraňuje náhodnému spuštění nůžek. Jednoduchý systém vedení kabelu zabraňuje tomu, aby se napájecí kabel dostal do kontaktu s ostřím.

Veškeré další informace o produktech najdete na www.blackanddecker.cz/gardentools.

Autor: Black&Decker (text a foto)

Související články

Bruska, gyroskopický šroubovák a další novinky na předvánočním trhu 14  fotek

Bruska, gyroskopický šroubovák a další novinky na předvánočním trhu

Vánoce se kvapem blíží. Pokud pánové stále nevíte, jaký dárek by vám udělal pod vánočním stromkem radost, či váháte-li dámy , jakým dárkem potěšit a p ...


Elektrické nářadí Stanley Fatmax - nářadí pro náročného kutila i profesionála 5  fotek

Elektrické nářadí Stanley Fatmax - nářadí pro náročného kutila i profesionála

Jen málokterý z kutilů nemá doma v dílně svoje vlastní elektrické nářadí, bez jehož pomoci by jen velmi těžko zvládl různé opravy v bytě, domě, či na ...


Black&Decker - Aku nářadí na každý den 14  fotek

Black&Decker - Aku nářadí na každý den

Ačkoliv máme teprve měsíc říjen, přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Proto přinášíme tip na vánoční dárek jak pro sebe, tak i pro Vaše blízké a zn ...


Technika pro zahrady Black&Decker 14  fotek

Technika pro zahrady Black&Decker

Úklid zahrady již nemusí být fyzicky tolik náročný, můžeme si pomoci užitečnou zahradní technikou. Ať už je to drtič zahradního odpadu, kdy nemusíme p ...


Profesionální úhlové brusky DeWALT pro náročné použití 23  fotek

Profesionální úhlové brusky DeWALT pro náročné použití

Potřebujete brousit nebo řezat beton, kovy, obklady nebo dlažbu? Není nic jednoduššího než použít vhodné nářadí a kvalitní brusivo zn. DeWALT.


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×