Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Časopis Zahrádkář 4/2015 – obsah

Časopis Zahrádkář 4/2015 – obsah

Dubnové číslo Zahrádkáře od prvních stran již navozuje jarní atmosféru. Hned v úvodu se dozvíte, že Kaliny vládnou (nejen) jaru, že Petrklíče jsou poslové jara a Kdoulovce ohlašují jaro. Petra Hanzelku při jeho výpravách po zahradě tentokrát zaujaly Nenáročné koulenky a Petr Herynek pokračuje ve svém Získávání a výběru rostlin (kouzlo bonsají). Pokud začínáte zahrádkařit, hodí se Vám určitě rady a tipy ohledně mulčování. Zajímavý je i tip na zahraniční výlet – Roseto Botanico je živé muzeum růží v italském Toskánsku. Zahradní architekt se dalším dílem věnuje vstupním částem zahrad a domů, tentokrát se zaměřil na Prostor dveří a ozdoby oken.

reklama

Pokud Vás každoročně trápí na zahrádkách jarní mrazy, nabízíme alternativu pro stromy – Jarní ochranu ovocných stromů před mrazem. Jaroslav Matejsek poradí jak na Výchovný řez ořešáku a nechybí ani odpovědna Josefa Suse, poradna a příslušné kalendárium pro ovocnou zahradu.
Duben je také ten správný čas pro výsevy bylinek, provýběr rajčat a také pro vysazení neobvyklé zeleniny – lagenárie. S tou navíc můžete soutěžit na podzimní výstavě Flora Olomouc! Pokud stále bojujete s pěstebním prostorem, zkuste Pěstování okurek na balkoně. Aby Vám ale všechny pěstované rostliny přinášely žádaný výsledek, je potřeba nezapomenout na ochranu rostlin (dubnové kalendárium). Pavel Pavloušek pokračuje ve svém výkladu v rubrice Víno pod lupou, pro dubnové vydání si připravil kapitolu s názvem Šumivá vína.

Dubnový Zahrádkář vychází 25. března.

Z obsahu Zahrádkáře

  • Kaliny vládnou (nejen) jaru, Duben v okrasné zahradě (kalendárium), Petrklíče poslové jara, Nenáročné koulenky, Získávání a výběr rostlin (kouzlo bonsají), Kdoulovce ohlašují jaro, Duben: Mulčování (začínáte zahrádkářit?), Roseto Botanico – živé muzeum růží (tip na výlet), Prosím vstupte! Prostor dveří a ozdoba oken (zahradní architektura), Duben v ovocné zahradě, Ovocnářská odpovědna Josefa Suse, Jarní ochrana stromů před mrazem, Moderní sady na Vlkově, Duben (bylinky po celý rok), Rajčata z MoravoSeed, Kalabasa neboli indická okurka, Lahůdková a chutná rajčata ze smržického sortimentu, Pěstování okurek na balkoně, Dubnové kalendárium ochrany rostlin, Šumivá vína (Víno pod lupou), Zeptali jste se Václava větvičky, Zahrádkář mezi paragrafy, Vaše dotazy pro Václava Větvičku, Každé jaro pampelišky (dubnový fejeton), Měření větru (meteorologická zahrádka), Křížovka

Zahrádkářka

V Zahrádkářce, pravidelné příloze časopisu Zahrádkář, pokračuje ve svých kulinářských nápadech Pavlína Kinclová, která pro duben hledala inspiraci u Cibule. Jarní menu, lákavé a s bylinkami, nabízí i Florentýna. Dubnu letos vládnou Velikonoce, a to hned v jejich prvním týdnu. Symboly Velikonoc ze starých pohlednic připomene Petr Herynek, Dvoubarevnou pomlázku z jedenácti prutů si můžete uplést spolu s Petrem Kopáčem a pokud Vás baví spíše zdobení, máme pro Vás návod na velikonoční vajíčka s korálky.

Z obsahu Zahrádkářky

  • Cibule (kuchařské fantazie Pavlíny Kynclové), jarní menu podle Florentýny, Symboly Velikonoc ze starých pohlednic, velikonoční vajíčka s korálky, Dvoubarevná pomlázka z jedenácti prutů, Plevele k nezaplacení (přírodní lékárna)

VYUŽIJTE VÝHODNÉ NABÍDKY

Časopis Zahrádkář připravil pro své čtenáře ve spolupráci s partnery atraktivní bonusy v podobě slevových kuponů. V každém čísle naleznete jinou atraktivní sérii.

Květnový Zahrádkář vyjde 24. dubna.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Neváhejte a obdarujte výhodným předplatným sebe nebo své přátele! Jako předplatitel získáte zajímavé bonusy, pro obdarovaného dárkový certifikát a pravidelně každý měsíc 76 stran zajímavého čtení! Předplatné časopisu Zahrádkář se vždy vyplatí!

Autor: Časopis Zahrádkář

Související články

Ochrana vinné révy 7  fotek

Ochrana vinné révy

Také jste letos vysadili na zahrádce révu? Krom toho, že hrozny má snad každý rád, pohled na svět krajkovím jejich listů na domě, pergole a nebo ve vi ...


Ochrana jabloní proti červivosti 6  fotek

Ochrana jabloní proti červivosti

To jdete sadem, je horko a prohýbající se větve nabízejí osvěžení. Utrhnete jablíčko, jen tak ho otřete o tričko a zakousnete se. Krásně to křupne, ja ...


Výsev trávníku 15  fotek

Výsev trávníku

Hustý zelený trávník je nejdůležitější částí zahrady. Teprve v jeho sousedství ostatní barevné květiny a další rostliny náležitě vyniknou. A navíc uce ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×