Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/zahrada/voda-v-zahrade/filtrace-pro-vodu-jako-kristal): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Písková filtrace pro vodu jako křišťál - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Písková filtrace pro vodu jako křišťál

Písková filtrace pro vodu jako křišťál
Milujete pohled na modravou hladinu bazénu i koupání v křišťálově čisté vodě, na jejichž vlnkách se zrcadlí tisíce sluníček. Proto máte bazén, nebo si jej právě chcete pořídit. Ale ruku na srdce. Mohli byste z něj mít radost, kdyby nebyl perfektně čistý? Koupat se ve vodě plné hmyzu, řas a nečistot není příjemné nikomu, a proto je tu například písková filtrace. Čistí vodu stejně přirozeným způsobem jako v přírodě. Její použití není složité a zvládne jej téměř každý.
reklama

Písková filtrace se používá k zachycení nečistot křemičitým pískem. Ten „polapí“ většinu nečistot a čistá voda se poté vrací zpět do bazénu. Pracuje na přírodním principu filtrování vody přes pískovou náplň. Její výkon je dostatečný, proto k ní lze bez problémů připojit další nezbytné příslušenství, jako je například solární ohřev vody nebo bazénový vysavač.

Základem je výběr kvalitní a výkonné pískové filtrace, která by měla každý den celý bazén přefiltrovat. Důležitým parametrem pro výběr filtrace je množství vody, které přefiltruje za hodinu, jak výkonné je čerpadlo, kolikacestný ventil filtrace má a zda je filtrace vybavena předfiltrem.

Písková filtrace se vyrábí v různých velikostech a je potřeba si rozmyslet, kde ji pořídíme. Na trhu se totiž objevily i velmi nekvalitní kusy, proto se vyplatí koupit zboží jen v prověřených firmách. Při rozhodování o výběru filtrace je důležité také zjistit, jak velký objem filtrace má a za jak dlouho dokáže přefiltrovat celý bazén.

Kvalitní písková filtrace majitelům bazénu zajistí nejen čistou a průzračnou vodu, ale pomáhá rovněž udržet hodnoty ph vody. Díky pískové filtraci můžete značně snížit používání chemických látek, které jsou častou příčinou alergických reakcí, hlavně u dětí. Mohlo by dojít i k podráždění sliznic a očních spojivek. Provoz bazénu s pískovou filtrací bude ekonomicky méně náročný.

Vedle pískové filtrace existuje také tzv. kartušová filtrace. Bazénová voda v tomto případě prochází přes kartušovou papírovou filtrační vložku (jedná se o válec papíru vrstveného do kruhu v podobě „harmoniky"), v níž se mechanické nečistoty zachycují a čistá voda se vrací do bazénu. Filtrace se skládá z výměnné kartušové filtrační vložky a z čerpadla. Filtrační vložku je nutno několikrát týdně vyjmout a proprat tlakem vody. Pro dosažení kvalitní filtrace je zapotřebí několikrát (závisí na zatížení bazénu) za sezonu vložku vyměnit. Kartušová filtrace je vhodná pro menší nadzemní bazény.

Výhody pískové filtrace:

Náročnost na údržbu pískové filtrace je minimální. Písková náplň se propírá standardně jednou za týden (dle zatížení bazénu).Výměna pískové náplně stačí jednou za 2 až 3 roky.Písková filtrace má velkou účinnost a umožňuje napojení dalšího příslušenství jako např. solární ohřev nebo bazénový vysavač.Provoz bazénu je ekonomicky méně náročný. Ušetříte na bazénové chemii.

Nevýhody pískové filtrace:

Vyšší pořizovací náklady.

Výhody kartušové filtrace:

Nižší pořizovací náklady.

Nevýhody kartušové filtrace:

Nutnost častější výměny kartušové vložky.Zvýšená spotřeba bazénové chemie, tím i vyšší finanční náročnost.Nižší účinnost filtrace samotné. Kartušová filtrace má obvykle méně výkonné čerpadlo než písková filtrace.

Více informací získáte nawww.marimex.cz.

Autor: Jiří Jan, Marimex (text), Marimex (foto)

Klíčová slova:


Související články

Provoz a údržba bazénu 17  fotek

Provoz a údržba bazénu

Rozhodli jste se pro bazén, vybrali jste si typ, velikost i firmu nebo již máte bazén postavený. Tím ale začínají nejen radosti z koupání a relaxac ...


Jak udržet nadzemní bazén čistý 3  fotek

Jak udržet nadzemní bazén čistý

V letních vedrech přijde jistě vhod vlastní bazén na zahradě. Ať v zapuštěné nebo nadzemní podobě. Aby koupání v něm bylo skutečně příjemné, je zapotř ...


Chemie pro bazény 3  fotek

Chemie pro bazény

Je překvapivé, kolik života je v jediné kapce vody: jsou tu zárodky řas, rozsivky, bičíkovci… A představa, že bychom se v této živé polévce měli koupa ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
0
Kapková závlaha Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
koupací jezírko bez řas Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×