Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/zahrada/teplo-nejen-pro-podzimni-posezeni): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Zahradní hobby topidlo Etna - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Teplo nejen pro podzimní posezení aneb zahradní hobby topidlo Etna

Teplo nejen pro podzimní posezení aneb zahradní hobby topidlo Etna
Také v těchto dnech vzpomínáte na příjemná venkovní posezení s přáteli u dobrého jídla a pití? Můžete si je dopřát i nyní. S výrobky společnosti Meva existuje totiž řada možností jak si zpříjemnit i podzimní posezení v zahradě či na terase.
reklama

V sortimentu firmy Meva a. s. najdete ucelenou řadu produktů, které vám tuto pohodu dopřejí. Jde o mobilní bytová či zahradní topidla. Znáte je i ze zahradních restaurací, kde jste záviděli hostům, že sedí venku jen tak ve svetru, zatímco vy procházíte okolo v kabátech.

Mnoho zahradních restaurací má i v nevlídném počasí pod pergolou či plachtou na zahrádce hosty, kteří zde sedí a dobře se baví, i když kolem nepanuje zrovna vlídné počasí. Skvělou tepelnou pohodu a pohodlí zajišťují právě zmíněná zahradní topidla, která nejsou jen vkusným doplňkem pro zahrádky restaurací, ale hodí se i pro pergolu na zahradě či terase vašeho domu.

Zahradní hobby topidlo ETNA v lakovaném provedení

Zahradní topidla z produkce Meva a.s. mají moderní a přitažlivý design. Jsou skladná a nenáročná na prostor. Manipulace s nimi není těžká díky kolečkům, kterými je každé topidlo vybaveno. Propan – butanovou láhev na 10 kg pohodlně skryje esteticky zpracovaný kryt. Samotná instalace těchto topidel je velmi jednoduchá – topidlo lze sestavit a uvést do provozu během dvaceti minut. A jaké výrobky si můžete pořídit? Firma má hned několik typů. Patří k nim například Zahradní topidlo Baby (TZ 0101) na propan-butan s piezoelektrickým zapalováním, skládacím ramenem a dvoupolohovým regulátorem výkonu, díky němuž lze výkon snížit na polovinu. Amiko (TZ 01006) je praktické jednoduché zahradní infračervené topidlo na propan-butan. Vytváří příjemné teplo v okruhu 2,5 m a je určené pro verandy, terasy či zahrady. Snadno se obsluhuje díky piezoelektrickému zapalování, má i nízkou spotřebu (max. 0,4 kg/h – výkon 5,5 kW). Dodává se s vratnou desetikilogramovou nádobou na PB s obalem v ceně. Lze je umístit do zahradního stolku místo slunečníku. A pak jsou tu zahradní hobby topidla Etna (TZ 02001) v lakovaném a (TZ 01002) nerez provedení. Tato venkovní topidla jsou vybavena kolečky pro snadné přemisťování. Výkon je 12 kW, spotřeba 0,85 kg/h.

Zahradní hobby topidlo ETNA v provedení nerez

Bezpečnost především

Zákazníci se často ptají na bezpečnost výrobků využívajících jako médium propan-butan. Otázka je samozřejmě na místě, ale v případě produktů Meva téměř bezpředmětná. Topidla jsou vybavena termopojistným ventilem, který – například v případě pádu uzavře přívod plynu. Dále je topidlo vybaveno pojistkou proti převržení. Ta při náhodném pádu zabrání vzniku požáru. Mezi další funkce topidel patří například elektrické zapalování a regulovaní výkonu, které nám usnadní používaní topidel.

Dalším faktorem ovlivňujícím výběr zahradního topidla je cena. Ta se na trhu pohybuje od 3000 Kč – za modely topidel, která jsou vyrobena ze slabšího materiálu a nemají zmíněné ochranné prvky – až do 10 000 Kč. Vše je závislé na výkonu, funkcí, typu a velikosti produktu. V tomto případě se ale šetřit nevyplatí, protože mnohdy se stává, že levnější topidla jsou v případě některých typů poškození neopravitelná.

S podobnými případy se setkávají i ve společnosti Meva, kde se v servisu dostanou zaměstnancům do ruky levná topidla zakoupená u jiného výrobce a zde musí majiteli sdělit, že ona topidla jsou neopravitelná. Proto je důležité vyhodnotit všechny aspekty, které ovlivňují vaše rozhodování o koupi zahradního topidla.

K nejprodávanějším modelům patří infračervená kamna Relax, vybavená hlídačem spalin, termopojistkou a kolečky. Mají piezozapalování a tři polohy výkonu, spotřeba činí 0,31 kg/h, výkon 4,2 kW.

Každý prostor žádá své

Pro více uzavřené prostory nebo vnitřní nevytápěné prostory jsou určena bytová topidla – zjednodušeně kamna. Ta jsou rovněž vybavena prvky, které vám zajistí pohodu a pocit bezpečí. Nejzajímavější asi bude oxystop – což je jakýsi hlídač spalin – tedy ochrana před náhlým snížením množství kyslíku. Další funkce jako elektrické zapalování, plynulá regulace výkonu jsou shodné se zahradními topidly.

I v tomto případě je důležité zkontrolovat, zda ve výbavě těchto produktů nechybí regulátor s dostatečným výkonem a v balení je vhodná délka hadice. Společnost Meva a.s. toto standardně dodává v balení spolu s výrobky. Jednou ze strategií společnosti je nabízet kvalitní a bezpečné výrobky, které mají dlouhou životnost. Proto je během výroby kladen na tyto aspekty velký důraz. Jaká je nabídka v tomto sortimentu? Vybírat lze z několika typů. Jsou tu například plynová kamna Relax, topidlo Windfire, Ecowind, či ORO 165 nebo dvě verze topidel IRV. Například topidlo IRV 42 (TB 01007) – infračervený mobilní model pro byty s piezoelektrickým zapalováním. Je vybaveno keramickým hořákem hlídačem spalin s automatickým vypnutím topidla a praktickými kolečky. Náplň: propan-butan – 10 kg, spotřeba 0,31 kg/h, výkon 4,2 kW, hmotnost 13 kg, rozměry (š × h × v): 46,5×42,5×77 cm. Provedení Petite IRV je vhodné do malých prostor. Má spotřebu 0,2 kg (výkon 2,4 W a rozměry 33×31,5×52 cm a je vybaveno PB nádobou na 2,5 kg.

Připraveno ve spolupráci s Meva a.s.

Autor: Elena (text), Meva (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Tepelný zářič Etna dokáže prodloužit i přivolat léto 31  fotek

Tepelný zářič Etna dokáže prodloužit i přivolat léto

Etna je světoznámá sopka chrlící lávu, oheň, teplo a kamení. Jde z ní strach a je nevypočitatelná. Zářič od firmy Meva-Trade s.r.o., který má se sopko ...


Udělejte si náskok před zimou 6  fotek

Udělejte si náskok před zimou

Kvalitní nářadí usnadní práci v lese i na zahradě. Řezání a štípání palivového dřeva tak nemusí být dřinou, ale může jít snadno a rychle. Udělejte ...


Hořáky a kartuše 11  fotek

Hořáky a kartuše

Ve výbavě kutilů by neměly chybět ani produkty, vyžadující k provozu kartuše na propan-butan, které kromě domácích prací umožní také provozovat turis ...


Teplo – základ pro příjemné pracovní prostředí 4  fotek

Teplo – základ pro příjemné pracovní prostředí

Když vás vítají studená rána a večery, hodí se doma a na pracovištích přitápět. Protože často není zapotřebí topit po celý den, rádi sáhneme po topidl ...


Teplo v dílně i garáži 4  fotek

Teplo v dílně i garáži

Když není vytápění dílny součástí řešení celého domu a je zima, ani se nám do ní moc nechce…, a přitom práce by bylo ažaž. I na nejgeniálnější nářadí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
5
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
2
jak doma rozříznout mramorovou desku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:46 Milada
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
2
jak doma rozříznout mramorovou desku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:46 Milada
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×