Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Živý plot – soukromí na zahradě

Živý plot – soukromí na zahradě
V současné době se architekti rodinných domů snaží o propojení vnitřních obytných prostor domu s prostorem přilehlé zahrady. Zahrada se často stává součástí obývacího pokoje, kde chce většina majitelů pobývat víceméně v soukromí. Soukromí může zajistit betonová zeď, ale krásu obytných zahrad dokáže vždy zvýraznit živý plot.
reklama

Chceme-li, aby bylo něco trvale krásné, musíme o to pečovat. Pokud jsme se rozhodli pro tvarovaný živý plot, který Vám poskytne dokonalé soukromí, je potřeba mít k jeho údržbě správné nářadí. V dnešní době je snadné najít v zahradních centrech a u odborných prodejců zahradní techniky nůžky na živé ploty od mechanických, přes akumulátorové a elektrické až po nůžky na živý plot poháněné benzinovým motorem. Při jejich výběru je však potřeba zvažovat výhody, ev. nevýhody technického provedení.

Základem dobrých nůžek na živé ploty je perfektní souprava nožů. Nůžky na živé ploty SOLO mají nože řezané laserem, broušené diamantem, samotné břity jsou kalené a je možné je značně zatížit. Je třeba uvážit, jak tlusté větve budeme stříhat a tomu přizpůsobit výběr rozvoru břitů. Také délka nože je důležitá, zvláště pro střih horní strany živého plotu. Je ideální, pokud délka nože stačí na celou šířku živého plotu. Značka SOLO nabízí u el. nůžek varianty délky nožů 450, 550 a 650 mm, u benzinových nůžek varianty 450, 500, 550, 600 a 750 mm.

Ergonomie pro každé uchopení

Při používání nůžek ocení každý uživatel možnost variability nastavení pěti poloh, u benzinových sedmi poloh, zadní rukojeti. Optimální polohu pro stříhání tak vždy nalezne pravák i levák. V každé poloze má zadní rukojeť odklon asi 15 stupňů vůči ose stříhání. Tím je zajištěno, že ruka uživatele je vždy v dostatečné vzdálenosti od keře. Elektrické nůžky SOLO mají kromě toho ještě tu výhodu, že je možné je obsluhovat při držení oběma rukama na konci zadní rukojeti. Díky tomu se dostanete s nůžkami výše a dále.

Plast pro bezpečí

Každý uživatel ocení, že ochranný kryt ruky je z průhledného materiálu, což umožňuje ve všech polohách stříhání stále sledovat nůž. Ne každý výrobce toto domyslel.

Ochrana nože

Konec nože elektrických nůžek na živé ploty SOLO je osazený plastovou koncovkou, která pohyblivé nože chrání před poškozením v případě neúmyslného kontaktu se zemí, zdí nebo jiným tvrdým předmětem. Koncovku je možné namontovat také na benzinové nůžky na živý plot SOLO. Samotný nůž je chráněn přepravním krytem, který zaručuje bezpečný transport.

Přesto, že zde píšeme stále o nůžkách na živé ploty, neboli plotostřizích, je přirozeně možné těmito nůžkami tvarovat i soliterně pěstované stromy a keře. Velmi dobře se hodí k ráznému zmlazovacímu řezu i k jemnému sestřihávání drobnolistých keřů do tvaru koulí, válců případně zelených soch.

Více o zahradním nářadí na www.solopraha.cz.

Autor: Solo Praha s.r.o. (text), Pepa, Solo Praha s.r.o. (foto)

Související články

Údržba živého plotu je především o správném střihu 5  fotek

Údržba živého plotu je především o správném střihu

Údržba živého plotu nespočívá pouze v jednom sestříhání. Živý plot upravujte vícekrát ročně, závisí to také na jeho druhovém složení a výšce přírůs ...


Vysavače a foukače listí 24  fotek

Vysavače a foukače listí

Při podzimní procházce krásně šustí pod nohama. Sbíráme je a dáváme do váz a suchých kytic, čím barevnější tím krásnější. Listí, kam oko dohlédne. Bar ...


Šikovný křovinořez: úplně jiný film 17  fotek

Šikovný křovinořez: úplně jiný film

Představte si to. Po horské polaně postupuje vyrovnaná řada mužů. Před nimi je rozkvetlá louka, za nimi položená tráva. Kosy se blýskají. Muži mezi se ...


I tráva chce dýchat 4  fotek

I tráva chce dýchat

Po zimě je trávník takový nějaký smutný: zvlášť divně vypadá, pokud na něm ležel sníh. Působí prostě nezdravě, a bodejť by ne, budí se totiž ze spánku ...


Nejen proti housenkám 8  fotek

Nejen proti housenkám

Když je na jaře pěkné počasí, roste všechno jako z vody. Je ovšem optimální také pro škůdce a plevel. Teplé a vlhké klima přeje rovněž většině chorob, ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×