Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Cihly HELUZ Family 2v1 aneb Z jednotlivých kusů staviv vzniká nejkomplexnější systém hrubé stavby

Cihly HELUZ Family 2v1 aneb Z jednotlivých kusů staviv vzniká nejkomplexnější systém hrubé stavby

Budova postavená ze stavebních komponentů jednoho výrobce dosahuje lepších tepelněizolačních parametrů. Díky komplexnosti stavebního systému je zajištěná eliminace tepelných mostů a jednoduchá realizace detailů na stavbě. Předchází se chybám a následným poruchám konstrukce, jejíchž odstranění bývá složité a finančně náročné.

reklama

Komplexnost systému je při stavbě důležitá z více hledisek. Komplexní stavební systém umožňuje rychlou, jednoduchou a v konečném důsledky i levnější výstavbu. A to nejdůležitější – použitím stavebních komponentů od jednoho výrobce se jednoduše docílí lepších vlastností celé stavby. Tento jedinečný, ucelený komplexní systém se však skládá z jednotlivých „kusů skládačky“. Pojďme se tedy na ně podívat blíž.

Nejlepší cihly na trhu

Nejvýraznější posun při obvodovém zdivu v posledních letech nastal hlavně při zlepšování tepelněizolačních vlastností cihel. Cihly HELUZ Family 2v1 obsahují tepelný izolant, kterým jsou patentovaným způsobem plněné. V dutinách této produktové řady cihel se nachází kuličkový polystyrén, který zlepšil tepelněizolační parametry cihly o 40% a zároveň zůstává paropropustný, takže se ve zdivu nedrží vlhkost.

Co se týká vlastností v porovnání s dodatečným zateplováním konstrukce, jsou váhy jednoznačně nakloněné v prospěch cihel s integrovanou tepelnou izolací. Cihly HELUZ Family 2v1 v šířce 500mm dosahují vynikající hodnoty součinitelu prostupu tepla U= 0,11 W/m2K, což se vyrovná 36ti centimetrům dodatečné polystyrénové izolace na konstrukci. Obvodové zdivo z těchto cihel se už nezatepluje, stačí na něj jen aplikovat vhodnou omítku. Výhody tohoto řešení oproti dodatečnému kontaktnímu zateplení ETICS jsou v tom, že nemá problémy se šířením vlhkosti v konstrukci domu, ani se vznikem plísní a řas, je mechanicky odolnější, má daleko delší životnost, a je i ekonomicky výhodnější.

Velká variabilita stropní konstrukce

Při stavbě domu stavebníci oceňují velkou variabilitu a možnost ruční montáže, která je realizovatelná při skládaném stropě z nosníků a vložek HELUZ MIAKO. Druhým systémem jsou keramobetonové panely HELUZ pro stropy s okamžitou únosností a rychlou pokládkou pomocí jeřábu.
Stropní systému HELUZ jsou kompatibilní se zdícím systémem a není třeba komplikovaně řešit konstrukční detaily. Vyznačují se vysokou požární odolností, dobrou neprůzvučností a díky výborné tepelné akumulaci tepla a schopnosti plynule přijímat a uvolňovat vlhkost, přispívají k maximálnímu komfortu bydlení.

Kvalitní cihlový komín

Komínové systémy HELUZ obsahují všechny prvky a příslušenství potřebné pro správné fungování komína. Díky unikátním cihlovým tvarovkám jsou komínové systémy HELUZ vhodné pro cihlové stavby, i pro stavby z jiných materiálů. Samotná realizace je v porovnání s komíny jiných výrobců kvůli praktickým rozměrům a nižší hmotnosti tvarovek rychlejší a jednodušší.
Nabídka komínů HELUZ je tak široká, že je možné navrhnout a sestavit komín na míru pro každou stavbu. I pro nízkoenergetické a pasivní domy, které mají specifické požadavky.

Žaluziové a roletové překlady

Na řešení překladů nad otvory v obvodovém zdivu nabízí HELUZ unikátní řešení. Tím je nosný žaluziový a roletový překlad, jehož součástí je tepelná izolace a schránka na osazení venkovních stínících systémů. Použití tohoto překladu ušetří čas při výstavbě, protože se jedná o kompletní výrobek, který se jen osadí na zdivo ostění otvoru. Výhodou žaluziových a roletových překladů HELUZ je i to, že venkovní stínící systémy je možné nainstalovat až po úplném dokončení stavby, kdykoli v průběhu užívání stavby. Kvalitní stínící technika namontovaná do překladu dokáže v létě účinně zabránit přehřívání místností, v zimě pak snížit tepelné ztráty budovy a lépe zabezpečit stavbu proti násilnému vniknutí.

Autor: Heluz (text a foto)

Související články

Nová příručka poradí jak stavět 2  fotek

Nová příručka poradí jak stavět

Kvalitní materiál je pro stavbu nízkoenergetických a pasivních domů základem, stejně důležité je však správné provedení stavby. Dodržení správných ...


Pokud chcete zdravě bydlet, tak nezateplujte 6  fotek

Pokud chcete zdravě bydlet, tak nezateplujte

Všude okolo nás se zatepluje. Vyměňují se stará okna za nová - tepelně izolační, zateplují se fasády panelových domů, počítáme se zateplením i při ...


Výherci rodinného vstupného do Aqualandu Moravia 2  fotek

Výherci rodinného vstupného do Aqualandu Moravia

Tisíce lidí díky výrobkům HELUZ získaly nový domov, který díky jeho trvanlivosti a příjemnému a zdravému vnitřnímu prostředí využívají i další gene ...


Zimní výzva o hřejivé odměny 2  fotek

Zimní výzva o hřejivé odměny

Když HELUZ vyhlásil soutěžní výzvu na téma "Vyfoť zvuk", nečekal nikdo takovou záplavu zajímavých fotografií. A proto je tu nová výzva, tentokrát n ...


Možnosti návrhu trámečkových stropních konstrukcí 5  fotek

Možnosti návrhu trámečkových stropních konstrukcí

Pro hrubou stavbu řadových rodinných domů a bytových domů se velmi často používá komplexní cihelný systém HELUZ - zdivo a stropní konstrukce z nosn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×