Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Wienerberger na veletrhu IBF pro nízkoenergetické domy

Wienerberger na veletrhu IBF pro nízkoenergetické domy
Výstavní expozice společnosti Wienerberger cihlářský průmysl na mezinárodním stavebním veletrhu IBF BRNO 2010 bude pro stavebníky i odbornou veřejnost zajímavou inspirací. Spolu s broušenou cihlou POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX pro výstavbu nízkoenergetických domů se zde představí i publikace „Navrhujeme nízkoenergetický a pasivní dům“, která odborníkům pomůže při navrhování i stavbě v tomto energetickém standardu.
reklama

Prezentace společnosti Wienerberger se zaměřuje na aktuální trendy ve stavebnictví. Zohledňuje proto i nároky stavebníků na jednoduchou a rychlou výstavbu a kvalitu celkového řešení stavby.

Hrubá stavba nízkoenergetického domu za pět dní

Novinka POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX umožňuje zvládnout hrubou stavbu na již hotové základové desce do pěti dní. Místo malty se používá zdicí pěna DRYFIX, s níž lze stavět i v zimě do -5°C. Díky vysoké hodně tepelného odporu je POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX vhodná pro výstavbu nízkoenergetických domů ve formě masivní jednovrstvé konstrukce, tedy bez vnějšího zateplení.

Publikace o navrhování pro odborníky

Publikace „Navrhujeme nízkoenergetický a pasivní dům“, kterou s odborníky společností Wienerberger a Isover autorsky zpracoval Ing. Jiří Šála, CSc, podstatně ulehčí práci technikům, projektantům i architektům. Brožura přibližuje možnosti konstrukčního řešení těchto typů staveb při výstavbě z POROTHERMU a usnadňuje jejich navrhování. Konkrétní návrhy jsou připraveny jak pro zdivo s tepelnou izolací - cihly POROTHERM 24 Profi nebo POROTHERM 25 AKU, tak pro jednovrstvé masivní konstrukce zbudované z cihel POROTHERM 44 EKO+ splňujících požadavky na nízkoenergetické bydlení.

Poradenství i ukázky zdění

Tradičně se očekává velký zájem o ukázky zdění - tentokrát technologíí POROTHERM Profi DRYFIX System na pěnu, a také zdění na tenkovrstvou maltu, kdy se na broušené cihly nanáší speciální malta válcem, ale pouze v tloušťce 1 mm. K dispozici budou i techničtí poradci ze společnosti Wienerberger, kteří ochotně odpoví na dotazy týkající se výstavby či rekonstrukce bydlení.

Mezinárodní stavební veletrh IBF Brno 2010 proběhne od 13. do 17. dubna. Expozici společnosti Wienerberger cihlářský průmysl lze navštívit v pavilonu A2, stánku č. 23.

Více informací na www.porotherm.cz.

Autor: Wienerberger (text a foto)

Související články

POROTHERM EKO – nový trend v cihlách 3  fotek

POROTHERM EKO – nový trend v cihlách

Pro stavebníky domů požadujících vysokou kvalitu, zdravé a současně energeticky úsporné bydlení, je určena novinka POROTHERM 40 EKO a POROTHERM 44 EKO ...


Bydlení s energetickým štítkem 4  fotek

Bydlení s energetickým štítkem

Ceny energií jsou jedním z hlavních faktorů ovlivňujících výběr budoucího bydlení. Jejich role je obzvláště patrná při výstavbě rodinných domů. Odráž ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×