Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Imitace betonu – omítka Ceresit CT 760 VISAGE

Imitace betonu – omítka Ceresit CT 760 VISAGE

Současný design preferuje přírodní materiály a omítky Ceresit VISAGE od firmy Henkel s designem kamene, dřeva a kovu na tento trend již zareagovaly. Omítka Ceresit CT 760 VISAGE možnosti úpravy vzhledu interiéru a exteriéru vašeho domu či bytu opět rozšiřuje - umožňuje totiž snadno vytvořit syrový industriální vzhled betonové stěny či fasády.

reklama

Pohledový beton je trendem posledních let, přesto jeho vlastnosti, cena i složitá realizace řadu lidí od jeho použití odradí. Cena betonu je oproti běžnému zdivu několikanásobně vyšší, pohledový beton navíc komplikuje instalaci rozvodů a jeho perfektní provedení vyžaduje práci zkušené firmy. S omítkou Ceresit VISAGE CT 760 je to jinak. V interiéru může být podkladem klasická cihla nebo sádrová deska, v exteriéru běžný zateplovací systém - v obou případech můžete s tímto výrobkem snadno a rychle docílit vzhledu betonové stěny nebo fasády.

Zákazníci oceňují i fakt, že omítka Ceresit CT 760 Visage je odolná proti poškození i poškrábání a rovněž proti povětrnostním vlivům. Je připravena k okamžitému použití a snadno se aplikuje. Dostanete ji ve třech odstínech – světle šedém Sydney Light, šedém Chicago Grey a grafitovém Tokyo Graphite, s nimiž už lze vytvořit mnoho zajímavých strukturálních efektů.

Obsah nádoby před použitím důkladně promíchejte, omítku pak nanášejte ve dvou vrstvách. Podkladovou vrstvu můžete aplikovat pomocí ocelového hladítka, zatímco vrchní vrstvu s použitím vysoce kvalitního nerezového hladítka se zaoblenými rohy, např. benátským hladítkem. Tloušťka jednotlivých vrstev by neměla být větší než 2 mm, v závislosti na požadované struktuře. Konečný vizuální efekt omítky závisí na technice aplikace, použitých nástrojích, struktuře podkladu či vaší kreativitě.

Finální vrstvu nanášejte a strukturujte krátkými nepravidelnými pohyby – kruhovými, vertikálními, horizontálními či diagonálními. Lokální změny odstínu povrchu můžete ve vybraných oblastech provést tzv. „pálením“ pigmentu vytvrzené dekorativní omítky rychlými pohyby hladítka za silného tlaku. Držte přitom hladítko v mírném úhlu vzhledem k povrchu. Na efekt „pálení“ s tmavými odstíny můžete použít běžné hladítko z nerezové oceli. Pro dosažení jednotného a hladkého povrchu s uzavřenými póry udržujte materiál v průběhu aplikace stále vlhký a pružný.

Další ozdobné efekty, jako jsou např. otisky zámků, spon, výztuže bednění nebo jiných předmětů, mohou být vytvořeny v době, kdy omítka ještě nezaschla, pomocí jednoduchých nástrojů či materiálů, jako jsou například železné či ocelové instalatérské potrubní klouby, vodováhy nebo dlouhá hladítka, různé typy dekorativních válečků (folie, kůže), kartáče nebo štětce. Nářadí a čerstvá znečištění umyjte vodou, vytvrzené zbytky omítky odstraňte mechanicky.

Na webu www.ceresit-visage.cz najdete v technickém listu omítky Ceresit CT 760 Visage i několik technik povrchové úpravy – vlnitou pálenou strukturu „Ice“, „Lake“ (struktura s rýhami, tvarovaná kartáčem, pálená), „Rain“ (pravidelná struktura, tvarovaná válečkem, pálená), „Storm“ (nepravidelná struktura, tvarovaná válečkem, dvě barvy, pálená) nebo „Concrete slab“ (struktura bednění s imitací nezhutněného betonu, pálená).

Autor: Henkel (text a foto)

Související články

Jak na praskliny v hrubé omítce 3  fotek

Jak na praskliny v hrubé omítce

Vlivem klimatických podmínek, nebo při vysychání a zrání stavby dochází v rámci povrchů stěn na domech k různému pnutí, které často způsobuje nevzh ...


Jaro u vás doma 6  fotek

Jaro u vás doma

Velikonoce jsou svátky, které dokážou vnést do našich domovů jaro a s ním i radost z probouzející se přírody. Pojďte se s námi podívat, jak si jednodu ...


Odvlhčovač Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360° vás zbaví vlhkosti

S nadcházejícím jarem vypínáme topení a mnohdy se pak divíme, že vlhkost si našla cestu do našich koupelen, ložnic nebo úložných prostor. Všude tam, k ...

reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×