Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vytápění autoservisu/autoopravny - sálavé panely

Vytápění autoservisu/autoopravny - sálavé panely

Zvolit správný zdroj tepla pro vytápění autoservisů není zrovna jednoduché. Podle normy (ČSN 06 1008) nesmějí být v prostorách, jako jsou servisy a opravny motorových vozidel nebo místa, kde se provádí údržba, opravy a odstavování vozidel, instalovány spotřebiče (zdroje tepla) pevných paliv, otevřené spotřebiče a zářiče. Vhodným řešením pro vytápění autoservisů a garáží jsou panely ECOSUN.

reklama

To znamená, že kotle na dřevo, uhlí, pelety, plyn, oleje včetně veškerých plynových zářičů se v tomto prostoru nesmějí používat. Elektrické sálavé panely však do výčtu těchto zakázaných spotřebičů pro tyto prostory nejsou zahrnuty. Pokud tedy technická zpráva k danému prostředí (dle normy ČSN 33 2000-5-51) neklade omezující požadavky na elektrická zařízení (maximální povrchové teploty, krytí IP,…), kterým by panely ECOSUN nevyhověly, jsou panely ECOSUN S+ nebo U+ vhodným řešením.

Sálavé panely ECOSUN S+

Vysokoteplotní sálavé panely ECOSUN S+ jsou nabízeny v jedno, dvou a tří lamelovém provedení o příkonech od 0,9 do 3,6 kW. Topným prvkem je hliníková topná lamela, opatřená speciální elektrochemickou povrchovou úpravou Silicating. Tato technologie zajišťuje naprosto výjimečné a bezkonkurenční hodnoty emisivity sálavého povrchu, blížícím se emisivitě tzv. černého tělesa.

Kromě standardní povrchové úpravy bílou, vysoce odolnou práškovou barvou, jsou v nabídce také topné panely v antikorozním provedení, určené pro vyhřívání prostor s vyššími nároky na odolnost – např. s vysokou vlhkostí nebo se vzduchem nasyceným solí nebo jinými agresivními látkami.

K panelům ECOSUN S+ lze dokoupit výklopné závěsy, umožňující instalaci panelů pod náklonem, nebo ochrannou mříž a zápustný rám pro instalaci panelů do sádrokartonových a sádrovláknitých podhledů. Protože jde o vysokoteplotní panely, své uplatnění naleznou v objektu o světlé výšce od 3,5 m do 10 m.

Některé aplikace neumožňují vřazení sálavých panelů ECOSUN S+ do řady zářivkových svítidel tak, aby s těmito svítidly byly v jedné ose a tvořily harmonicky celek v interiéru. Tento nedostatek se podařilo vyřešit rozšířením výrobní řady o zkrácenou verzi tohoto sálavého topného panelu, který má délku pouhých 650mm (běžný panel je dlouhý 1550 mm). Menší rozměr působí elegantněji a snadněji se zařazuje i do jiných interiérů a aplikací. Konstrukce i technické parametry těchto panelů jsou shodné s panely ECOSUN S+.

Sálavé panely ECOSUN U+

Univerzální sálavé panely ECOSUN U+ lze umístit ve vertikální poloze na zeď nebo do vodorovné polohy těsně pod stropní konstrukci, nebo přímo do ní (kazetové podhledy). V této poloze je dosaženo nejvyšší účinnosti a intenzity tepelného sálání. Při instalaci do svislé polohy se přivedená energie neztrácí, pouze dojde ke zvýšení podílu konvekční složky.

Další informace o sálavých panelech ECOSUN najdete na www.fenixgroup.cz.

Autor: Fenix Trading s.r.o. (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

I na podzim vám teplo na terase zajistí venkovní sálavé panely 4  fotek

I na podzim vám teplo na terase zajistí venkovní sálavé panely

Princip a výhody sálavého vytápění fungují i v exteriéru. U sálavého vytápění totiž záření neohřívá vzduch (volně jím prochází), zářivý tok se po d ...


Přesná regulace je u elektrického vytápění unikátní výhodou 2  fotek

Přesná regulace je u elektrického vytápění unikátní výhodou

Současné novostavby mají velmi dobré tepelné vlastnosti a výrazně klesá požadavek na výkon topného systému, proto se trend ve vytápění přesouvá ke ...


Proti mrazu můžete chránit chodníky, okapy nebo kovové i plastové potrubí 10  fotek

Proti mrazu můžete chránit chodníky, okapy nebo kovové i plastové potrubí

Letošní zima nám připomněla, že sníh, led a mráz ještě pořád nepatří v našich zeměpisných šířkách do starého železa. Klimatologové navíc upozorňují ...


Jak na provoz auta v zimě, aby mráz nenapáchal škody 5  fotek

Jak na provoz auta v zimě, aby mráz nenapáchal škody

Automobil potřebujeme po celý rok. Rádi bychom, aby nám bezproblémově sloužil, jenže co když se objeví mrazy? Určitě je vhodné nechat vůz zkontrolo ...


Co ještě možná nevíte o sálavém vytápění 7  fotek

Co ještě možná nevíte o sálavém vytápění

O sálavém vytápění se v poslední době poměrně často píše, takže jste už možní četli, že sálání je proces, při kterém se teplo z tepelného zdroje (n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×