Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vytápění bez nečistot a s perfektním vzhledem: Zehnder Charleston

Vytápění bez nečistot a s perfektním vzhledem: Zehnder Charleston

Zehnder Group je jedním z technologických a designových lídrů v mezinárodním průmyslu výroby radiátorů. V rámci neustálého rozvoje svých výrobních technologií Zehnder vyvinul pro výrobu článkových radiátorů inovovanou metodu laserového svařování Zehnder Charleston LaZer, která nastavuje nové standardy kvality a technologie ve výrobě otopných těles.Nejen o tomto jsme si povídali s Ing. Jiřím Štekrem, vedoucím zastoupení Zehnder Group pro ČR a SR.

reklama

Zehnder Charleston představuje první ocelový radiátor, vyráběný již od roku 1930. Jaký význam má dnes pro výrobce Zehnder?

Zehnder Charleston neztratil nic ze svého významu pro naši firmu. Tehdy stejně jako dnes představuje důležitý pilíř portfolia produktů Zehnder a má značný vliv na hospodářský úspěch firmy. V průběhu posledních let se podařilo výrazně zvýšit jeho podíl na trhu článkových radiátorů v mnoha zemích střední Evropy a postupně budujeme jeho pozici i na našem trhu. Tento úspěšný příběh mohl Charleston dosáhnout pouze proto, že byl neustále přizpůsobován novým výzvám na trhu – neustálému zvyšování kvality produktu, inovování výrobní technologie a v neposlední řadě také kvalitním obchodním a technickým servisem.

Co se týká „výrobních postupů“, jaké inovace byly zahrnuty do výroby v poslední době pro optimalizaci výrobního procesu a pro pokračování úspěšného příběhu článkových radiátorů Charleston?

Zehnder Group v posledních letech silně investoval do výroby v německém závodě v Lahru a zavedl nové výrobní technologie pro výrobu článkových otopných těles. V současnosti je zcela nová metoda laserového svařování Zehnder Charleston LaZer použita v celém výrobním procesu a pro výrobu všech modelů radiátorů. Na rozdíl od svařování elektrickým odporem, které je stále v tomto průmyslu rozšířené, tento čistý proces svařování zaručuje, že uvnitř radiátoru nezůstanou žádné zbytky strusky a nečistot po svařování, což zabraňuje zablokování ventilů. (viz. obr.2) Kromě optimalizace průtoku topného média a tepelného výkonu to také znamená, že instalatér potřebuje méně času na pročištění topného systému k zajištění spolehlivého provozu. Navíc svařovaný spoj je 100% těsný a povrch radiátoru dokonale hladký.

Během výroby jednotlivých článků novou metodou laserového svařování Zehnder Charleston LaZer se dosáhne zcela čistého svařování – díky tomu se zbytky strusky a nečistot po svařování uvnitř radiátoru stávají minulostí. To znamená, že je zapotřebí méně času k pročištění topného systému a k zajištění spolehlivého provozu. Navíc svařovaný spoj je 100% těsný a povrch radiátoru dokonale hladký.

Je svařování laserem jedinou významnou inovací?

Za zmínku stojí další výrobní opatření, které umožnilo kompletní zalakování svárových spojů mezi články a tím přispělo k lepšímu vzhledu a zvýšení úrovně ochrany proti korozi.(viz. obr.3)
Díky rozsáhlé optimalizaci výrobních procesů ve firmě Zehnder se nyní ocelové trubky automaticky dodávají do každého výrobního úseku pro příslušné obrábění. Tím se urychluje výrobní proces a zákazník může očekávat ještě rychlejší a spolehlivější dodávky článkových radiátorů Charleston.
Pro kontrolu kvality procesu výroby Zehnder Charleston se používá 3D souřadnicová měřicí jednotka, která nepřetržitě kontroluje rozměrovou přesnost i těch nejmenších tolerancí, čímž zjišťuje jakékoli výrobní neshody.

Jak jste již zmínil, článková otopná tělesa Zehnder Charleston se vyrábí výhradně v Německu. Jaké výhody z toho má zákazník?

„Made in Germany“ pro zákazníka znamená především:

  • precizní kvalitu - za mého 8letého působení ve firmě Zehnder jsme řešili 2-3 kvalitativní problémy;
  • vysokou pružnost dodávek – radiátory Charleston jsou v 37 různých výškách (od 19 do 300 cm), 5 hloubkách (od 6,2 do 21 cm), libovolných délkách (počet článků x jeho šířka 46 mm), v 37 různých typech připojení a ve více než 50 barevných odstínech k dodání do 2-3 týdnů!
  • možnost obdržet Charleston ve všech myslitelných provedeních – s integrovaným ventilem, do oblouku (viz. obr.4), rohový, lomený, stojící na podlaze, pozinkovaný pro obzvláště vlhké prostory, vysokotlaký do 19 bar, elektrický;
  • bezpečné balení ve smršťovací fólii a celistvém kartónu, chránící radiátor během dopravy, skladování a manipulace a navíc i při malování a jiných dokončovacích pracích v interiéru (viz. obr.5 a video);
  • snadná a rychlá montáž díky rychloupínacím upevňovacím konzolám EasyFix, jejichž použitím instalatér ušetří až třetinu času na montáž (viz. obr.6 a video). Čas může rovněž ušetřit díky balení radiátorů na paletách a uvedení na etiketě čísla místností tak, jak jsou objednány a budou se montovat. Kombinace všech těchto aspektů odlišuje Charleston od jiných, na českém trhu dostupných ocelových článkových těles, které většinou pochází z italské výroby.

Zehnder Charleston je k dodání ve všech myslitelných provedeních – s integrovaným ventilem, do oblouku, rohový, lomený, stojící na podlaze, pozinkovaný pro obzvláště vlhké prostory, vysokotlaký do 19 bar, elektrický. Ve výrobním závodě Zehnder probíhají nejmodernější výrobní procesy ruku v ruce s individuálním zpracováním, tak jako je vidět na obrázku při výrobě radiátoru ve zvlněném provedení. Made in Germany.

V České republice i na Slovensku jsou prodávány především takzvané deskové radiátory. Je o trubkové radiátory Charleston zájem?

Ano je a postupem času větší. Článkové radiátory Charleston jsou jednak ideálním řešením pro rekonstrukce budov a vil, zejména těch postavených od konce 19. století až do počátku 2. světové války, tak současně vhodným řešením pro novostavby. Umožňují jednoduché čištění, poskytují zdravější teplo s vyšším podílem sálání a se svislým průtokem topné vody se hodí do moderních nízkoteplotních soustav, vytápěných kondenzačním kotlem či tepelným čerpadlem.

Dovolím si jednu osobní zkušenost z letošního léta, kdy jsem představil tyto radiátory investorovi vily z roku 1903. Přestože jejich cena vycházela oproti levným deskovým radiátorům vyšší, investor se po zhlédnutí reference rozhodl pro naše článkové radiátory. Požádal projektanta o jejich navržení namísto jím původně plánovaných deskových radiátorů. Výsledkem byl potěšen. Jak sám sdělil, neuměl by si nyní představit, že by v jeho objektu byly jiné radiátory. Jejich použitím se zvýšila architektonická hodnota stavby a umocnil celkový výsledek rekonstrukce.

Článkové radiátory Charleston se svislým průtokem topné vody se hodí do moderních nízkoteplotních soustav, vytápěných kondenzačním kotlem či tepelným čerpadlem.
Jsou rovněž ideálním řešením pro rekonstrukce budov a vil, zejména těch postavených od konce 19. století až do počátku 2. světové války, tak současně vhodným řešením pro novostavby. Umožňují čištění a poskytují zdravější teplo s vyšším podílem sálání.

V současnosti také radiátory musí přispívat ke „Zdravému vnitřnímu klima“. Jakými zvláštními hygienickými vlastnostmi disponuje Zehnder Charleston?

Povrchová úprava práškovou barvou dodává tělesu Zehnder Charlestonu extrémně hladký a díky tomu velmi snadno čistitelný povrch. Dostatečně velká vzdálenost mezi trubkami dodatečně umožňuje čištění ještě snadnější. Na zvláštní přání zákazníka se může při použití ve vlhkých prostorách objednat také galvanické pozinkování, které mnohonásobně zvyšuje ochranu proti korozi. Na základě těchto charakteristických hygienických vlastností získal Zehnder Charleston hygienický certifikát.
Kromě toho je Charleston k dodání také s antimikrobiologickým povrchem Zehnder Top Car, který působí proti tvorbě mikrobů.

Závěrečná otázka se týká barevnosti. Běžné radiátory se prodávají pouze bílé. Jak je tomu u radiátorů Zehnder Charleston? Je nějaký rozdíl v jejich povrchu?

Také radiátory Charleston se prodávají z větší části v bílé barvě. Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o designové produkty, kterými lze zvýraznit navržený styl bydlení, objednávky na barevná provedení tvoří téměř 20% z celkového prodeje. Z více než 50 barevných odstínů je nejžádanější průhledný lak Technoline, který nechá­vá vyniknout ryzí vzhled oceli a radiátor působí atraktivním dojem. Dříve byl k dodání s lesklým povrchem, od letošního roku rovněž s matným, působící dojmem nerezové oceli.(viz. obr.8)

Barevnými radiátory Charleston lze zvýraznit styl bydlení. Z více než 50 barevných odstínů je nejžádanější průhledný lak Technoline, který nechá­vá vyniknout ryzí vzhled oceli a těleso působí atraktivním dojem. Dříve byl k dodání s lesklým povrchem, od letošního roku rovněž s matným, působící dojmem nerezové oceli.

Levné deskové radiátory jen s jednou vrstvou lakováni mohou dříve korodovat. Zvolením článkových těles Charleston nebo ostatních designových radiátorů Zehnder s 2vrstvým lakováním získáte prvotřídní výrobek s dlouhou životností a vysokou odolností proti korozi. Nejprve se provádí anaforetické nanášení základní vrstvy laku s vysokou antikorozní ochranou, následuje nanášení vrchní práškové barvy, která je poté vypálená na požadovanou tvrdost.

Více informací k designových článkových radiátorům Zehnder Charleston získáte na: www.zehnder.cz.

Autor: Zehnder (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Asymetrické koupelnové radiátory pro obzvláště snadné sušení ručníků 9  fotek

Asymetrické koupelnové radiátory pro obzvláště snadné sušení ručníků

Existuje nespočet koupelnových radiátorů, ale jen některé z nich jsou nejen krásné, ale také praktické. Příkladem jsou asymetrické radiátory švýcar ...


Proč vytápět elektrickými radiátory? 9  fotek

Proč vytápět elektrickými radiátory?

Elektrické radiátory od švýcarského výrobce Zehnder mají významnou složku sálavého tepla, které nevíří prach a zlepšuje vnitřní prostředí v budovác ...


Zdravé, komfortní a elegantní větrání s rekuperací tepla zajistí Zehnder 4  fotek

Zdravé, komfortní a elegantní větrání s rekuperací tepla zajistí Zehnder

Díky zpřísňování stavebních předpisů a vzrůstajícím požadavkům na energetickou úspornost staveb vzrůstá poptávka po systémech řízeného větrání – re ...


Decentrální systémy řízeného větrání Zehnder: rychlá cesta ke zdravému bydlení 7  fotek

Decentrální systémy řízeného větrání Zehnder: rychlá cesta ke zdravému bydlení

Kvalita vnitřního prostředí má nemalý vliv na naše zdraví, pohodlí i peněženku. Pokud totiž chceme v našich bytech dýchat čistý vzduch a zároveň ne ...


Inspirace pro koupelny - 20 nejlepších návrhů koupelen s designovými radiátory Zehnder - 1. díl 20  fotek

Inspirace pro koupelny - 20 nejlepších návrhů koupelen s designovými radiátory Zehnder - 1. díl

Designové radiátory od švýcarského výrobce Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. To dokazují 3D vizualizace koupelen, zaslané návr ...


Nejdůležitější rady pro výběr vhodných radiátorů 14  fotek

Nejdůležitější rady pro výběr vhodných radiátorů

Při volbě radiátorů doporučujeme zvážit následující hlediska: možnost čištění, způsob přenosu tepla, vzhled, variabilitu rozměrů a tepelných výkonů ...


Zehnder Charleston: unikátní radiátor – moderní i tradiční zároveň 7  fotek

Zehnder Charleston: unikátní radiátor – moderní i tradiční zároveň

Radiátor ZEHNDER CHARLESTON je špičkové topné těleso, které díky svým tradičním tvarům s moderní úpravou zapadne téměř do každého interiéru. My jsm ...


Tiché větrání s rekuperací tepla a bez průvanu: Nový ventil přiváděného vzduchu 5  fotek

Tiché větrání s rekuperací tepla a bez průvanu: Nový ventil přiváděného vzduchu

Nový inovativní ventil přiváděného vzduchu Zehnder ComfoValve Luna S125 zaujme svým atraktivním decentním vzhledem s výškou jen 30 mm. Díky inovati ...


Dokonalý tepelný komfort ve vaší koupelně 11  fotek

Dokonalý tepelný komfort ve vaší koupelně

Naše potřeba tepla je v koupelně přirozeně vyšší než v jiných částech domu. Nejde ale jen o příjemnou teplotu, na koupelnu jsou kladeny mnohem komp ...


Efektivní vytápění s ventily Q-Tech - rovnoměrná teplota, nižší náklady! 4  fotek

Efektivní vytápění s ventily Q-Tech - rovnoměrná teplota, nižší náklady!

Společnost Zehnder, specialista na vnitřní klima, přichází na trh s inovativním ventilem QTech, umožňující automatické hydraulické vyvažování článk ...


Jaké druhy vytápění domu budou nejefektivnější? 5  fotek

Jaké druhy vytápění domu budou nejefektivnější?

Vytápěcí systém domu volte opravdu opatrně. Ne každý představuje totiž výhodnou investici, protože tam, kde je levnější, vás hravě zruinuje na zálo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×