Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vyřešte rohové okno jednoduše, rychle a elegantně

Vyřešte rohové okno jednoduše, rychle  a elegantně
Nové konstrukční řešení, které představila společnost Wienerberger spolu s inovací překladu POROTHERM VARIO, umožňuje postavit rohové okno opravdu velmi rychle a technicky správně. Navíc už není mezi sousedícími okny nutné budovat mohutný rohový sloupek, který mnohdy kazil celé architektonické pojetí bydlení. Překlad v sobě nyní obsahuje univerzální schránku na instalaci venkovního zastínění, takže stavebníci se až následně po jeho zabudování mohou rozhodnout, zda svoje okna zastíní venkovními roletami, nebo žaluziemi.
reklama

Protože je POROTHERM překlad VARIO speciálně vytvořen pro stavby z POROTHERMU a svojí výškou na tyto cihly navazuje, zabudovává se velmi snadno. Nové řešení rohového okna využívá ocelový sloupek, na nějž se nasazuje speciální hlavice vyvinutá společností Wienerberger. Na tuto konstrukci se potom jednoduše umístí jednotlivé překlady.

Rohové okno se sloupkem i bez sloupku

Nově je možné rohové okno s venkovním zastíněním vybudovat jak se štíhlým elegantním sloupkem, tak i zcela bez sloupku. V tomto případě je ale vždy nutné, aby každou stavbu jednotlivě posoudil statik.

Výstavba bez speciální techniky

S překladem je možné ručně manipulovat, takže není potřeba zajišťovat na stavbu žádnou speciální techniku. VARIO se hodí jak pro jednoduché zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 500 mm, tak se uplatní i na stavbách se zateplením obvodových zdí. V tom případě se zabudovává do vnitřní nosné části obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm. Při instalaci rolet či žaluzií stavebníkům pomůže výrobcem přiložený návod. Montáž i údržba stínicí techniky je díky unikátnímu řešení překladu velmi jednoduchá a umožňuje snadno zajistit její revizi, opravu, či výměnu.

Rohové okno až do 3,5 metru z obou stran

Překlad lze pořídit v rozměrech od 1 do 3,5 metru, což umožňuje realizaci i opravdu velikého rohového okna. Protože se VARIO na stavbu dopravuje v ucelené dodávce obsahující překlad i tepelněizolační prvek, je zaručeno správné provedení tepelné izolace zdiva kolem vnitřní mechaniky venkovního zastínění. Samotnou vestavbu usnadní i to, že překlad i tepelněizolační prvky mají na sobě vždy označení délky, takže už není nutné nic měřit či složitě zjišťovat.

Venkovní zastínění pro ochranu i úspory

Bydlení s využitím rohového okna s venkovním zastíněním je dnes velmi oblíbené a často se objevuje v projektech novostaveb. Díky novému řešení POROTHERM překladu VARIO je nyní jeho realizace ještě snazší a dostupnější. Venkovní zastínění totiž nejen chrání před nežádoucími pohledy a hlukem zvenčí, ale má vliv i na spotřebu energií. V zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. Významně se tím snižují výdaje na vytápění a za klimatizaci.

Více informací najdete na www.porotherm.cz.

Autor: Wienerberger (tisková zpráva)

Související články

Wienerberger připravuje na IBF Brno překvapení 2  fotek

Wienerberger připravuje na IBF Brno překvapení

S doslova revoluční novinkou se bude na mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno, který probíhá od 12. do 16. dubna, prezentovat společnost Wienerberg ...


Wienerberger je opět partnerem Akce cihla 1  fotek

Wienerberger je opět partnerem Akce cihla

Až do 19. srpna si letos Pražané budou moci koupit a pomalovat benefiční cihličky. Známé stánky Akce cihla se přitom v ulicích hlavního města objeví u ...


Stavba z Porothermu Profi ve zkratce 3  fotek

Stavba z Porothermu Profi ve zkratce

Stavba rodinného domu zabere měsíce. Díky dokumentu „Co oko nezachytí“, se s procesem jeho zrodu i časovou náročností jednotlivých fází výstavby sezná ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×