Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vykouzlete si zahradu přesně podle svého gusta

Vykouzlete si zahradu přesně podle svého gusta

Stav a podoba vaší zahrady podtrhuje celkový dojem z vašeho domova. Vytvořte si kolem sebe oázu klidu a odpočinku. Promyslete všechny potřebné kroky a věnujte zahradě podobnou péči jako stavbě domu. Vložená energie se vám vrátí v podobě krásného prostředí, ve kterém se vám bude relaxovat jak nikde jinde na světě.

reklama

Plot ochrání vaše soukromí, děti i domácí mazlíčky

Plot by s vámi měl prožít celý život, proto ho plánujte a budujte pečlivě. Základem jsou kvalitní materiály a správně zvolený design podtrhující styl vašeho domu. Díky nenáročné údržbě a vysoké odolnosti se čím dál častěji používají kvalitní plastové plotovky. Bývají probarvené přímo ve hmotě, takže s nimi při montáži nebudete mít žádné starosti. Opracovaná místa budou mít stejnou barvu jako původní vrstva.

Práci s plastovými plotovkami zvládnete s běžnými nástroji na dřevo a kov. Když vám pár plotovek zbude, můžete dětem na zahradě vykouzlit třeba vlak na hraní nebo malý domeček. Plastové plotovky jsou vděčný materiál, který vám při zvelebování zahrady podle svého nabídne spoustu zábavy.

Zpevněná parkovací místa pro návštěvy nebo hezká cesta do garáže

Zatravňovací dlažba najde na pozemku spoustu využití, můžete s ní zpevnit i cestu ke vstupním dveřím, podložit s ní zahradní nábytek atd. Vybrat si můžete mezi dvěma typy zatravňovacích dlaždic:

Betonové zatravňovací dlaždice

Na trhu působí déle než její plastové konkurentky a jejich hlavní výhodou je nízká pořizovací cena. Jinak jejich použití není příliš praktické. Betonové dlaždice jsou těžké, a proto si připlatíte za dopravu a při pokládání se pěkně zapotíte. Pod nánosem betonu se nedaří ani trávě. Beton totiž nasakuje vláhu, takže na trávník příliš vody nezbývá. V létě se tento materiál rád přehřívá, když potom trávník kropíte, veškerou vláhu stejně vysají dlaždice a trávník přijde zkrátka.

Plastová zatravňovací dlaždice

Oproti tomu plastová zatravňovací dlažba má tloušťku okolo 40 – 60 mm a je 4x lehčí než její betonovákonkurence. Pevností se jí ale směle vyrovná. Elegantnější tvary plastové zatravňovací dlažby oceníte jak při placení faktury za dopravu, tak při úpravě terénu (základ pro pokládku nemusíte kopat tak hluboko) i při samotném pokládání. S plastovými dlaždicemi se snadno manipuluje a při práci nemusíte vynakládat takovou fyzickou námahu. Snadno se řežou a upravují do náročnějších tvarů – např. kolem kanalizačních šachet, uzávěrů vody atd. Plast navíc skvěle odolává povětrnostním vlivům, takže v zimě nenamrzá a nepraská a nevšímá si ani okolní trávy. Plastové zatravňovací dlaždice nepohlcují vláhu, trávníku se v nich proto dobře daří.

Popusťte uzdu své fantazii a s cestičkami na zahradě si vyhrajte

Cestičky po zahradě podle svého můžete vyřešit elegantně a s vtipem. Kupte si zahradní nášlapné dílce a vykouzlete si na zahradě cestičky v libovolném tvaru. Ať už klikaté nebo rovné. Zpevněné cesty na pozemku vytvoříte během chvíle a bez potu a nadávek. Pokud sáhnete po nášlapných dílcích z plastu, nebudete se muset zabývat ani jejich údržbou. Mezi jejich hlavní výhody patří to, že nehnijí, nekorodují a nepohlcují vlhkost.

Vybíhejte na terasu bez starostí a bosky přímo z obýváku

Vyberte si vhodné terasové desky a užívejte si volný pohyb mezi domem a terasou. S ohledem na poměr cena/výkon zkuste plastové terasové desky. Oproti masivním dřevěným deskám jsou levnější, ale nepotřebují takovou údržbu. Spolehlivě odolávají vlhku i hnilobě, takže mají dlouhou životnost. Na obou stranách desek najdete odvodňovací rýhy, které se liší tvarem a hustotou. Je tedy jen na vás, jaký design pro svou terasu vyberete. Ačkoliv jsou desky vyráběné z recyklovaných plastů, mají přirozený vzhled exotických dřevin. Skvěle vám poslouží i na balkóně, okolo bazénu nebo v restaurační zahrádce.

Věnujte svůj čas péči o záhony s bylinami a květinami, nikoliv otravnému plení mezi nimi

Vybudujte si na zahrádce nebo ve skleníku záhonový chodník. Montáž cestiček je snadná a ušetří vám spoustu času, protože už místa mezi záhony nebudete muset plet ani čistit. Tráva a plevel se skrze plastové desky jednoduše nedostanou. Jednotlivé díly mají po stranách fixační žebra a v čele zámky, takže dobře drží a díky vyvýšenému okraji vám poslouží zároveň jako zahradní obrubník. Cestičky můžete podle potřeby křížit a v případě, že se rozhodnete zahrádku přesunout, díly jednoduše rozmontujete a znovu použijete jinde. Záhonové chodníky zvládají i velkou zátěž, takže po nich můžete bez obav jezdit s plným kolečkem a ostatní zahradní technikou.

Vyrábějte si ve vlastním kompostu kvalitní půdu

Každý správný zahradník a hospodář má kompost na zahradě podle svého. Elegantně se totiž zbaví organického odpadu a ten se mu časem promění ve výživnou půdu. Ideálně by měl být kompost na zahradě nenápadný, odolný vůči dešti a větru, aby vám dlouho vydržel, a neměl by si vynucovat příliš péče. Také se hodí, když se dá rozšiřovat a zmenšovat podle toho, kolik materiálu v něm zrovna potřebujete mít. Takový kompost najdete třeba tady.

Když máte rádi jahody a na zahradě málo místa

Pokud nemáte na pozemku lány na jahodová pole, zvažte nákup pyramidy na jahody. Na 2 x 2 metrech můžete vysázet až 70 rostlin. V sezóně pyramidu rychle smontujete a až sklidíte poslední jahodu, tak ji zase vmžiku složíte a uklidíte třeba na půdu.

Zahrada je místo, kde se může vyřádit každý. Ať už milujete zahrádkaření nebo jen rádi odpočíváte u bazénu. Na zahradě si můžete vytvořit prostor, který vám spolehlivě dobijete baterky.

Autor: Transform (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Terasa k bazénu z Traplastu 31  fotek

Terasa k bazénu z Traplastu

Letní posezení na terase u bazénu je jistě snem pro mnohé z nás. Aby nám na samotné koupání a slunění se zbyl alespoň kousek času, je dobré použít na ...


Plot z plastu pro náš dům 33  fotek

Plot z plastu pro náš dům

Plot vymezuje naše území a ostatním říká: „Sem nechoď, tady bydlím já. Může být takový, že necháme sousedům a okolojdoucím nahlédnout do naší zahrady, ...


Plastové žlaby na kabely od Transformu 1  fotek

Plastové žlaby na kabely od Transformu

Plastové žlaby na uložení kabelů mohou zůstat v zemi desítky i stovky let a nikterak se jejich struktura a vzhled nezmění. Což bohužel o ostatních ...


Plastové palisády od firmy Transform 1  fotek

Plastové palisády od firmy Transform

Potřebujete si ohraničit záhon nebo rozdělit místa na pozemku? Není nic snazšího než si pořídit plastové palisády, se kterými bude vaše zahrada vyp ...


Nešlapeme jen po trávě 21  fotek

Nešlapeme jen po trávě

K zahradě i domu patří trávník, hustý, měkoučký, lákající bosé nohy k procházce i záda k ulehnutí. Ne vždy a na všech místech se nám však daří o trávn ...


Plastové terasové desky od firmy Transform 2  fotek

Plastové terasové desky od firmy Transform

Jak název napovídá, terasové desky z materiálu Traplast jsou využitelné především na terasách. Kromě toho je ale uplatníme i na dalších pochozích m ...


Lavička z Traplastu - a nemusíte natírat 21  fotek

Lavička z Traplastu - a nemusíte natírat

Traplast není žádný "trapný plast", ale velice pevný, tvrdý a odolný materiál, vhodný na použití v exteriéru místo běžného či exotického dřeva nebo i ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
2
Kamenný krb - netáhne komín Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 9.7.2018 17:21 Pavel
2
Altán nebo pergola Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 23.5.2018 12:53 Richard Černý
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
1
Pergola-praskliny Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 28.3.2017 12:29 roman suchánek
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Renovace laminatove skluzavky Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Kamenný krb - netáhne komín Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 9.7.2018 17:21 Pavel
2
Altán nebo pergola Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 23.5.2018 12:53 Richard Černý
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
1
Pergola-praskliny Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 28.3.2017 12:29 roman suchánek
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×