Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. První kolo akce má vítěze

Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. První kolo akce má vítěze
Nedávno jsme, milí čtenáři, vyhlásili akci, ve které jste mohli získat 25% slevu na nátěr vaší střechy nebo nátěr střechy za korunu. Čas běží jako divoká voda a my máme za sebou první kolo. A před sebou jeho vítěze.
reklama

Pokud si nepamatujete o co šlo, nebo jste na našich stránkách poprvé, připravili jsme pro vás malou rekapitulaci. S partnerskou firmou Austis jsme pro všechny čtenáře, kteří rádi fotografují, vlastní rodinný domek, chatu, chalupu nebo jinou nemovitost, a chtějí jim letos vylepšit vzhled novým nátěrem střechy, připravili novou devítiměsíční akci.

Čtyřem čtenářům v ní oblékneme střechu do nového kabátu (poskytneme nátěr na střechu včetně práce profesionálního řemeslníka). Navíc každý účastník akce, který splnil dané podmínky, od nás obdrží jednorázovou slevu 25 % (z maloobchodního ceníku) na kompletní výrobní program společnosti Austis a.s. Všichni, kteří nebyli vybráni v 1. kole, zůstávají stále ve hře a soutěží dál až do konce akce.

Do této akce bylo a je snadné se zapojit, neboť stačí poslat aktuální foto střechy (max. 3 fotografie a ne starší než šest měsíců) a vyplnit formulář (stáří a historie střechy, lokalita, kde se střecha nachází, materiál a technologie střechy, přívod elektřiny a vody dostupnost do X metrů od místa aplikace a osobní údaje, jako např. jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail).

Soutěžit stále mohou všechny typy střech: plechové, eternitové, betonové, šindelové i asfaltové, na plochých či šikmých střechách domků i garáží.

Fotky všech soutěžících, kteří splnili všechna kritéria soutěže, se ukládaly ve fotogalerii, kde si je můžete prohlédnout.

Porota, složená z odborníků z partnerské firmy Austis, firmy Robert Faktor, která nátěry aplikuje a zástupců redakce Českého Kutila, z nich vybrala prvního vítěze. Je jím pan Zdeněk Zápal z Čeřenic, který nám zaslal foto této střechy.

A proč porotu zaujala právě tato střecha?

Protože právě ona bude v tomto případě důkazem, že šanci pro obnovu má opravdu každá střecha. V tomto případě se jedná o střechu z přibližně čtyřicet let starých šablon z vlnitého eternitu, silně znečištěnou od nánosů šišek a jehličí, porostlou mechy a lišejníky (viz obrázek). Takových střešních krytin je po České republice nespočet a právě na tomto případu vám chceme ukázat, že se dá zachránit i střecha, která zdánlivě vypadá „na odpis“.

Prohlídka objektu

Součástí výběru byla prohlídka objektu odborným technikem za účasti majitele. Zejména bylo třeba vyzkoušet, že krytina je dostatečně pevná, aby udržela řemeslníky při natírání. Při ní byl vlastníkům objektu doporučen vhodný materiál (v tomto případě jde o SANAKRYL UV) a na majiteli bylo vybrat si ze škály dostupných barev odstín, ve kterém si přeje mít střechu provedenu. Současně jsme doporučili majiteli domku provést některé stavební úpravy ještě před vlastním natírání (omítnutí komínu a přeskládání některých střešních šablon, které byly v minulosti nevhodně položeny a způsobují zatékání do objektu).

Co nás čeká

Odborníci rovněž ověřili přítomnost vody a elektřiny v objektu a provedli zaměření velikosti střechy pro stanovení celkové spotřeby barvy (v tomto případě jde asi o 80 metrů čtverečních). Na závěr jsme s majiteli objektu stanovili společný termín realizace na 2.–3.7.2009. Teď již nezbývá než si držet palce, aby nám na práci přálo počasí. Očištění střechy lze sice provádět za jakéhokoliv počasí, ale pro vlastní natírání je třeba dodržet do jisté míry omezené aplikační podmínky: nesmí pršet, ale nevhodný je i příliš teplý slunečný den, kdy teploty přesahují 25–30 °C a povrch střechy je příliš rozpálený. Předpokládanou dobu provedení práce v tomto případě odhadujeme na 2 dny.

Postup prací budeme pečlivě dokumentovat a až bude střecha natřena, předvedeme vám ji v její nové podobě. Protože v duchu televizních proměn méně půvabných slečen a paní s různými nedostatky můžeme i my říci: „natřená je krásná“!

Připraveno ve spolupráci s firmou Austis .

Autor: Redakce (text), Austis (foto)

Související články

I vaše střecha má šanci 6  fotek

I vaše střecha má šanci

Pohled do kalendáře říká, že je jaro. S ním se spousta z nás konečně naplno promění ve stvoření, nazývané kutil. Kdo má v sobě jen trochu chuti i zápa ...


Už žádné problémy s plochou střechou 7  fotek

Už žádné problémy s plochou střechou

Máte na garáži plochou střechu z asfaltových pásů? Stejná otázka platí i pro rodinné domy, kůlny, ale třeba i průmyslové areály a paneláky. Působí na ...


Získejte nátěr na vaši střechu 7  fotek

Získejte nátěr na vaši střechu

Nedávno jsme vám, milí čtenáři, slíbili řadu překvapení a nových akcí. Jejich kolo roztočila soutěž o nářadí a připravujeme další akce. Tentokrát bude ...


Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. Druhé kolo akce má vítěze! 1  fotek

Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. Druhé kolo akce má vítěze!

Milí kutilové a vážení čtenáři, pamatujete se na akci, ve které jste mohli získat 25% slevu na nátěr vaší střechy nebo nátěr střechy za korunu? Léto j ...


Nátěr vítězné střechy v obci Díly 25  fotek

Nátěr vítězné střechy v obci Díly

Vážení a milí kutilové, sychravé počasí i místy mrazíky ohlašují, že zima se již tvrdě hlásí o svá práva, nicméně pro vás máme reportáž z dalšího natí ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×