Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výherci soutěže o kuchařky s kávovými specialitami

Výherci soutěže o kuchařky s kávovými specialitami
Firma Nescafé, partner této soutěže, měla připraveno celkem pět kuchařek pro výherce, kteří správně odpověděli na soutěžní otázky a měli štěstí při losování. Ukázalo se ale, že otázky nebyly úplně jednoduché, a tak dnes vyhlásíme pouze tři jména. Pouze tři z vás totiž odpověděli správně na všechny soutěžní otázky.
reklama

Jména výherců

Kuchařku Káva – putování za tajemstvím kávových specialit vyhrávají:


Ryk Jindřich, Most
Mokrášová Jana, Ratíškovice
Stránský Martin, Praha 5 - Hlubočepy

Výhercům gratulujeme. A pokud jste neuspěli v této soutěži, zkuste své štěstí v některé z našich dalších soutěží.

Cena, o kterou jste soutěžili

Výherci obdrží luxusní kuchařku Káva – putování za tajemstvím kávových specialit.

Předání cen

Ceny budou výhercům zaslány poštou, a to nejpozději do 31. 12. 2009. Ceny odesílá partner soutěže, firma Nescafé.

Informace o partnerovi soutěže

Historie

Jediným konkurentem bohaté chuti kávy NESCAFÉ je její bohatá historie. NESCAFÉ patří mezi strategické značky v portfoliu společnosti Nestlé. Opírá se o tradici sahající do 30. let 20. století, kdy se představitelé kávového institutu obrátili na tehdejšího předsedu správní rady Nestlé Louise Dappla se žádostí, zda by výzkumné týmy Nestlé mohly vyvinout dehydrovanou kávu v kostkách, která by byla schopna udržet jak chuť tak aroma kávy a být rozpustná v horké vodě. Louis Dapples zadal laboratořím Nestlé výzkumný úkol, který se po několika letech podařilo vyřešit až na jaře roku 1937 týmu v čele s „kávovým guru“ Maxem Morgenthalerem.

Podařilo se zajistit zachování aroma i rozpustnost – výrobek nakonec spatřil světlo světla nikoli jako kostka, ale jako prášek, který si mohl spotřebitel smíchat s vodou přesně v poměru podle vlastní volby. Nový produkt dostal jméno NESCAFÉ. Je to kombinace slov Nestlé a café. NESCAFÉ se poprvé prezentovalo 1. dubna 1938 ve Švýcarsku. Roku 1939 byla zahájena výroba NESCAFÉ také ve Francii, Británii a USA. V 50. letech se káva stala populární mezi mladými lidmi, kteří se potkávali v kavárnách, aby si mohli poslechnout rock’n’roll.

Díky neustálému technologickému vývoji společnost v 60. letech představila svůj prémiový produkt NESCAFÉ Gold, vyrobený metodou vymražování, a v 90. letech tuto technologii ještě vylepšila o proces, který zachová maximální množství aroma.

Dnes NESCAFÉ nabízí různé druhy káv, které uspokojí různé nároky na chuť. Stačí si na stránkách společnosti kliknout na část „Moje oblíbené NESCAFÉ“ a vybrat si tu svou.

A něco o kávě

Říká se, že blahodárné účinky kávy lidé poznali už roku 900 před naším letopočtem. Existuje spousta legend a jedna z nich tvrdí, že káva byla objevena ve třetím století, kdy jeden etiopský pastýř jménem Kaldi zpozoroval, že se jeho stádo po požití červených bobulí z jednoho keře chová až moc aktivně. O nové poznání se pastýř podělil s opatem kláštera, který se rozhodl, že sílu bobulí vyzkouší sám na sobě. Bobule zalil horkou vodou a díky nápoji, který tak získal, měl sílu zůstat při dlouhých modlitbách vzhůru a jasně koncentrovat své myšlenky. Zázrak? Ne, jen neobyčejná síla kávy.

Arabský původ

První komerční využití kávy je zaznamenáno v Arábii v 15. století. Postupem času se semínka a rostliny dostaly do Adenu, Egypta, Sýrie a Turecka, kde se kávě začalo říkat „arabské víno“. V každém městě na Blízkém východě pak byla otevřena spousta kaváren. Koncem 17. století je bylo možné najít už i v Rakousku, Francii, Německu, Holandsku a Anglii. V Americe začala být káva populární právě díky slavné bostonské Čajové party v roce 1773, při které osadníci na protest proti vysokým clům naházeli několik set liber čaje v bednách z britských lodí do vod bostonského přístavu.

Více na www.nescafe.cz.

Autor: Erika (text), Nescafé (text a foto)

reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×