Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vůně citrusů a koření aneb Dekorace z citrusů

Vůně citrusů a koření aneb Dekorace z citrusů

Pomeranče a citrony jsou vitamínové bomby a osvěžující lahůdky, ale využít se dají i k dekorování interiéru. Vyrobte si krásné dekorace z citrusů.

reklama

Kupte jich o něco více, než stačíte sníst, použijte celý hřebíček, kousky skořice a badyán, stužky, drátky, špejle a popusťte uzdu fantazii.

Kořením ozdobte pomeranče a citrony a položte je jen tak na podnos, misku či do košíčku. Nebo k nim připevněte stužku a zavěste je do prostoru, odkud nádherně provoní celý byt. Při pomalém sesychání budou vonět dlouho.

Efektní budou, když je napíchnete na špejli či na aranžérský drátek a ovoce použijete jako hlavní motiv do objemných dekorací.

Vezměte malý terakotový květináč, vložte do něj kousek vřesu, chvojí, větvičku jmelí nebo eukalyptu a nakonec do něj přidejte hřebíčkem ozdobený pomeranč nebo citron. Tato dekorace se hodí také do okna.

Dobrá rada:

Aranžmá pravidelně kontrolujte, aby kompozice nezačala plesnivět. Plísně ve vzduchu by vašemu zdraví skutečně neprospěly.

Uvařte si aromatický vánoční čaj z kupované směsi nebo přímo čaj pomerančový. Dejte jej vychladit a oslaďte jej. Dobře omyté bio pomeranče rozkrojte na poloviny, ty ozdobte hřebíčkem a vložte je do čaje. Efektní a osvěžující drink můžete nabídnout i dětem.

Dospělým připravte nápoj „horké jablko“ – nealko instantní nápoj koupíte v sáčcích v některých prodejnách potravin (v Praze třeba v provozovnách Michelských pekáren). Nebo ohřejte po 350 ml jablečného džusu a červeného vína, přidejte koření do svařeného vína v sáčku, 120 g pískového cukru a dejte asi na 15 minut odstát. Mezitím ozdobte poloviny pomeranče hřebíčkem a vetkněte do nich dlouhé kousky skořicové kůry. Do sklenek vložte kousky oloupaného jablka a půlky pomeranče. Nápoj znovu zahřejte a nalijte jej do sklenek na pomeranč. A pak už jen vychutnávejte lahodný „ohřívák“ s opojnou vůní.

Autor: Helena Štětinová (text), Dekor (foto)

Související články

Dekorace – ještě to stihnete 1  fotek

Dekorace – ještě to stihnete

Pondělí velikonoční letos připadá na 17.dubna, na přípravy je ještě dost času, ale tip na jednoduchou dekoraci určitě neodmítnete. Beránka, jidáše ...


Vůně čerstvého chleba 2. díl 7  fotek

Vůně čerstvého chleba 2. díl

Pokud zatoužíme po vlastním chlebu, domácí pekárny udělají skoro všechno (a většinou dobře) za nás: stačí jen odvážit suroviny podle receptu, pekárnu ...


Plstěný domek 4  fotek

Plstěný domek

V současnosti všichni, kdo mají rádi ruční práce, tvoří z plsti. Tento materiál je hitem a právě v tomto chladném období práce s ním potěší, protože d ...


Šnečí ulity – závěsná dekorace 6  fotek

Šnečí ulity – závěsná dekorace

Dekorací do bytu je na dnešním trhu nespočet, originálních už ovšem méně. Tento závěs ze šnečích ulit určitě originálním už proto, že si jej můžete ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×