Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ukázky velikonočních tradic a zvyků - video

Svátky jara přinášejí spoustu tvůrčích činností - pečení a zdobení velikonočních perníčků; z vizovického těsta šikovné ruce kouzlí velikonoční dekorace. Ale hlavně se zdobí vejce – drátují, provrtávají, malují voskem, vyškrabují, polepují slámou… A také se pletou pomlázky z různého počtu proutí a držadla mají pěkně ozdobená. K Velikonocům patří i hrkačky, řehtačky, klapačky a další rámusila, která nahrazují zvony, jenž odletěly do Říma.
reklama
Autor: JARA (text), JosefValda (video)

Související videa

Velikonoční speciál: KRASLICE

Velikonoční speciál: KRASLICE

V 1. čísle časopisu Korálki jsme si povídali s Markétou Bartákovou, která nám vyprávěla nejen o tom, jak jí tvoření v životě pomohlo, ale i o své lásce k lidovému umění, řekněme k folklóru, ovšem v podobě tradičního řemesl ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×