Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Venkovská zahrada

Venkovská zahrada

Pro venkovské zahrady je typická bujnost. Je přeplněná květinami, pojme vonící růže stejně dobře jako precizně zastřihnutý zimostráz a živý plot z tisů. Ať už je zahrada porostlá nízkými či vysokými rostlinami a dřevinami, vždy vyzařuje do dáli svou velkorysost. Bujné záhony trvalek v tradičním anglickém stylu, vonící růže a pestré letničky propojuje zahrada v přírodním stylu jakoby sama od sebe v jeden harmonický celkový vzhled. Pomocí zastřižených živých plotů lze zahradu rozdělit do více úseků - tzv. zahradních pokojíčků, můžete si tak založit červenou zahradu, modro-bílou zahradu, ale i zeleninovou zahrádku.

reklama

Rostliny ve venkovské zahradě

Trvalky a růže nesmí ve venkovské zahradě samozřejmě chybět, stejně jako stinné místo k posezení. Chcete-li pěstovat mezi trvalkami ještě keře či růže společně s letničkami, žádný problém - dovoleno je vše, co se vám líbí! A stejně tak se můžete držet pestrosti a rozmanitosti v zeleninové zahrádce.

Trvalky a kvetoucí keře

Tón v tónu se představují šanta kočičí, kakost, šalvěj a růže v klasickém, anglickém zahradním uspořádání. Na pergole se jako o závod plazí klematis, růže a vinná réva a zajišťují blahodárný stín za horkých letních dní. Keře a popínavé rostliny spolu s trvalkami propůjčují zahradě rámec, který lze libovolně vyplnit letničkami, zeleninou i bylinkami.

Růže je růže

Růže nesmí chybět v žádné zahradě a už vůbec ne v zahradě venkovského stylu. Růže existují v mnoha barvách a formách, zde se nemůže stát, že by nějaké přání zůstalo nevyslyšeno.
Kdo si myslí, že jsou růže nějaké primadony a že se jim daří pouze při trvalé péči postřiky a neustálém ošetřování, ten se velmi mýlí! Nové moderní druhy jsou robustní, odolné vůči plísním, kvetou od června až do prvního mrazu a mnohé z nich přitom navíc atraktivně a svůdně voní!

Cesty a cestičky ve venkovské zahradě

Nejkrásnější jsou cesty a cestičky z přírodních kamenů, které si můžete i velmi snadno položit sami. Přírodní kámen se k charakteru venkovské zahrady hodí nejlépe, ovšem chybu neuděláte ani se štěrkovou cestou či cestou z cihel či mulčovací kůry, které taktéž představují atraktivní povrchové obklady. Ve spárách se může usídlit mech a malé rostlinky. Cesty s pěknými úhly pohledu dávají zahradě strukturu a otevírají nové perspektivy.

Romantické posezení

Za horkých letních dnů nabízí posezení ve stínu pod stromy občerstvující chladicí uvolnění od všedního dne. Pokud jsou větve dostatečně silné, můžete na ně zavěsit i houpací síť. Postavené k okraji trávníku se o privátní sféru postarají vysoké květináče s letničkami a kbelíkové rostliny. A měkké polštářky přímo lákají k posezení.

Každý začátek je ... lehký!

Pokud se týče atraktivních záhonů a bujných a pestrých zahrad, tak jen málokdo ví, jak a kde s utvořením zahrady začít. To, co činí venkovskou zahradu ještě hezčí, je to, že: Dovoleno je vše, co se vám líbí! Atmosféru vytvoříte i jen použitím drobných doplňků a propůjčíte tak své zahradě nové fluidum. Takové může vzniknout i jen instalací nádoby na květiny s vonícími růžemi, hliněného květináče s květinami či nostalgické železné sklápěcí židle se zaoblenou opěrkou.

Hrst semen letniček

V žádném případě to není tak, že v zeleninové zahradě by musela růst pouze zelenina. Než fazol šarlatový pokoří připravenou konstrukci, přinesou barvu do vaší užitkové zahrady žluté měsíčky a vikve v tmavě růžové, křiklavě růžové a bílé barvě. Vyseto máte za pár minut, zalejete, vyčkáte a velmi brzy se z nich můžete radovat!

Výzdoba a doplňky

Hliněná amfora, konstrukce na popínavé rostliny z vrbového proutí nebo jednoduše jen na ozdobu do záhonku zasazený rýč: Propůjčte své zeleninové zahrádce nový háv ve formě malých dekoračních objektů.

Stinné kouty naplněné životem

Každá zahrada potřebuje svůj „divoký kout“ a venkovské zahrady zejména. Namísto využití zadní části zahrady pro zahradní domek jako sklad na stará prkna nebo kompost, přinesou do stinných koutů čerstvý život keře a trvalky.

Vytvoření malých míst k posezení

Malou dřevěnou palubu si bez větších nákladů postavíte za víkend. U rybníka, pod stromy nebo jako zvětšení terasy - postačí jeden stůl a čtyři židličky a už můžete snídat za ranního slunce v přírodě.

„Živé ploty“ s průhledem

Venkovská zahrada žije z výhledů a pohledů dovnitř, průhledů a optických průchozích os. Řada stromů s kulatou korunou propůjčí zahradě rámec, jako u obrázku. A zároveň poskytne chladivý stín. Praktická rada: Tímto způsobem lze skrýt nepěkné budovy v sousedství, aniž by bylo nutno zahradu kompletně osadit.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci se společností OBI, prodejcem stavebních materiálů a potřeb pro domácnost a zahradu.

Fotogalerie k článku:

Autor: OBI (text a foto)

Související články

Trendy městských zahrad 8  fotek

Trendy městských zahrad

Kdo nikdy nesnil o malé zahradní oáze ve městě? Zahrady ve městě mají mnoho předností, například nejsou příliš velké a díky tomu jsou snazší na oše ...


Trendy přírodních zahrad 5  fotek

Trendy přírodních zahrad

Zahrada v souladu s přírodou, tzv. přírodní zahrada, má mnoho předností. Není jen pěkná, ale především se snadno udržuje. „Přírodní“ nemá nic spole ...


Umění anglického trávníku 26  fotek

Umění anglického trávníku

S přelomem zimy a zvolna, ale nezadržitelně se blížícím jarem se z nuceného zimního spánku začnou probouzet i majitelé nemovitostí všeho druhu, od cha ...


Skončila prázdninová soutěž o dárkovou kartu OBI 4  fotek

Skončila prázdninová soutěž o dárkovou kartu OBI

K létu neodmyslitelně patří radovánky v přírodě, u vody, pro mnohé ale také práce na zahradě a kolem domu, stavební úpravy v bytě, malování pokojů, ...


Postav dům, zasaď strom 23  fotek

Postav dům, zasaď strom

Tak začíná úsloví, které specifikuje důležité úkoly v životě muže. Pokud jste tedy první úkol -stavbu domu či chatky – splnili, měli byste se s plnou ...


Kompostování aneb jak naložit s odpadem ze zahrádky 5  fotek

Kompostování aneb jak naložit s odpadem ze zahrádky

Kompostování představuje pro zahrádku velice důležitý proces, kdy přirozeným rozkladem rostlin, jejich zbytků a dalšího odpadu měníte hrubý materiá ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×