Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výroba letního věnce s otvorem na ovoce

Výroba letního věnce s otvorem na ovoce
Veselý letní věnec plný jásavých barev léta rozzáří náš stůl při posezení s přáteli a navíc si smlsneme na jahůdce, rybízu či na malinách. K uvití věnce použijeme právě rozkvetlých květin ze zahrádky i louky a pár obilných klasů.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

suché i živé květy a přírodniny, plody rybízu, jahod, malin

Nářadí

drátek či provázek, nůžky, kleště

Postup

  1. Svazek slámy nebo dlouhé trávy stočíme do kroužku a celý jej zpevníme obtočením tenkého drátku nebo provázku. Můžeme také použít slaměný základ z adventního věnce, máme-li jej doma ještě uschovaný.

  2. Nyní slaměný korpus začneme křížem krážem přes celý střed proplétat drátem, čímž vytvoříme malé komůrky pro zastrkávání květin do tvaru věnce nebo kytice.

  3. Uprostřed kruhu však necháme trochu více místa, protože do středu vložíme kroužek ze silného drátu jako držáček pro kornout s ovocem. Kroužek připevníme drátem provlékaným střídavě za korpus a zpět.

  4. Z klasů si uvážeme asi 7 – 9 svazečků. Jednotlivé svazky pak šikmo klademe na korpus a jeden za druhým omotáváme drátkem či lýkem, abychom je připevnili ke slaměnému základu.

  5. Do kruhu vypleteného drátkem pak zastrkujeme květiny. Začneme se zelení, kterou později proložíme květinami. Z rostlin s drobnými lístky, třeba z dobromyslu, uvážeme asi čtyři svazky a zasuneme je do výpletu.

  6. Při práci si můžeme rovnou věnec položit na mísu s vodou, aby květiny nepovadly. Zeleň doplníme i jinými svěže zelenými snítkami, například svazečky šalvěje a levandule.

  7. Vložíme-li do takto připraveného věnce či kytice se zelenými lístky rozkvetlé květiny, budou se zde pěkně vyjímat. Seřízneme konce několika slunečnic nakrátko, jen aby dosáhly do vody.

  8. Vážeme-li kytici do ruky, postavíme korpus s drátěným držákem do vyšší lahve, kupř. od okurek, a stvoly květin necháme dlouhé. Celý věnec rozzáříme květy střapatky a robustní slunečnice zjemníme květy máčky a nevěstina závoje svázanými do malých svazečků.

  9. Ve středu věnce zůstal prázdný pouze drátěný kroužek – držáček na košíček nebo kornout s rybízem, malinami či jahůdkami. Z velkých listů řepy svineme kornout, řapík odstřihneme a konec svážeme.

  10. Můžeme tak složit do sebe i několik listů, dole je svázat a okraj kornoutu nahoře zastřihnout do rovna. Do kornoutu pak nasypeme drobné ovoce a ten vložíme do středu věnce.

Pepův tipV případě, že vážeme kytici do ruky, připleteme k drátěnému kruhu kostry uprostřed 5 – 6 silných drátů, jejichž konce ohneme dolů, jako držáček.Místo kornoutu z listu řepy, rebarbory nebo lopuchu můžeme na maliny, jahody, ostružiny, rybíz či angrešt použít malý košíček.Do věnce vkládáme květiny nebo plody podle období. Můžeme přidat snítky ostružin i s plody, plodné větévky kaliny, chrpu, zlatobýl, cínii, bělotrn, růži, atd.
Autor: Miroslava Kubišová (text + foto)

Klíčová slova:


Související články

Jarní prostírání 11  fotek

Jarní prostírání

Než bude jaro tak si bez velkého šití nebo vyšívání připravíme jednoduchou barevně laděnou prostírku. První zelené lístky a žluté kvítky podbělu či ...


Podzimní srdíčko 9  fotek

Podzimní srdíčko

Přinesme si kousek současné krásné podzimní poezie domů. Inspiraci najdeme při procházce v přírodě, při níž si nasbíráme suché popínavé rostliny, mech ...


Věnec z džínoviny 9  fotek

Věnec z džínoviny

Je prázdninové letní odpoledne. Venku se zase zatahuje a chystá se na bouřku. Kolikátý pokažený den to letos je? Mění se tlak, bolí vás hlava a nemáte ...


Věnec plný růží 6  fotek

Věnec plný růží

Dekorace a vazby s růžemi mívají vždy velký úspěch. Zřejmě je to proto, že růže jsou zvané královnami květin a své místo si hravě obhájí u všech že ...


Sušené květiny 10  fotek

Sušené květiny

Schovejme si kousek rozkvetlého a hřejivého léta na horší časy, kdy nastanou plískanice, napadne sníh a bude zima. Natrhejme si na loukách a v zahr ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×