Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Velikonoční tipy na poslední chvíli – zdobení a přání

Velikonoční tipy na poslední chvíli – zdobení a přání
Velikonoce jsou doslova za dveřmi a vy máte pocit, že nebudete mít dost vajíček pro koledníky, nebo jste se ještě k barvení a zdobení nedostali. S barvami a obtisky OVO od firmy Druchema to zvládnete i na poslední chvíli.
reklama

Ať už si vyberete práškové nebo tekuté barvy, stříbrný efekt nebo barvy v tabletkách, určitě budete mít úspěch. Barvit můžete jak natvrdo uvařená vejce, tak vyfouknuté kraslice, záleží na tom, co máte raději.

A pokud si třeba netroufáte na složitější zdobení voskem nebo slámou, použijte obtisky s dekorativními ornamenty. Práce s nimi je jednoduchá, obtisky vložíte do vlažné vody, a když se začnou odlepovat, položte je i s papírem na vajíčko, papír vysuňte a obtisk uhlaďte.

My jsme pro vás připravili tip, jak na to, když se něco „nepovede“.

Obarvili jste vyfouklá vajíčka a bác, celá miska skončila na zemi, takže se kraslice nakřáply (případně vám do čerstvě osušených vajíček na misce skočila kočka a výsledek je stejný). I barevné či bílé skořápky lze využít, stačí lepidlo a čtvrtka nebo barevný karton a originální přáníčka jsou na světě.

Na obarvené vajíčko nakreslete tavnou pistolí nebo disperzním lepidlem proužky a obalte je v jemně nadrcených skořápkách odlišné barvy nebo v bílých skořápkách obalte obarvené vajíčko.

Na čtvrtku si načrtněte obrys kuřátka, vajíčka nebo třeba ovečky, natřete plochu lepidlem a „podrobte“ obarvenými skořápkami. Zlehka přitiskněte a nechte zaschnout, pak jen připište přání a je hotovo. Pokud si například vajíčko nebo květy ze čtvrtky vystřihnete, můžete je postupně polepit skořápkami z obou stran a zavěsit do okna nebo na rozkvetlé větvičky ve váze. Stejným způsobem můžete ozdobit i papírová zapichovátka do květináčů nebo stojánky na vajíčka z proužků papíru.

Namíchali jste větší množství barvy, než spotřebujete na obarvení vajec a je vám líto zbylou barvu vylít? Možná najdete doma starší slaměnou misku, které by barevné osvěžení prospělo, namočte ji do barvy a pak nechte důkladně uschnout. Do obarvené misky můžete naaranžovat vajíčka a kraslice nebo voňavý mazanec a těšit se na koledníky.

Barvy zbylo jen trošičku? Dá se využít na obarvení kousku lýkového provázku nebo kytiček vystřižených ze zbytku vliselinu a ty pak nalepit na špejle s ozdobenými kraslicemi. Stejně se obarví dřevěný nelakovaný knoflík nebo kolíček na prádlo.

Nedostatečně jste rozmíchali barvu nebo zapomněli vajíčka v barvě otočit a místo krásných odstínů vám vyšly divné strakatiny? Udělejte z toho záměr, vezměte lihovou nebo třpytivou fixu a na strakatý základ nakreslete abstraktní vzory nebo strašidýlka s využitím skvrn. Když takto ozdobená vejce naaranžujete třeba do alobalové misky, budete mít rázem moderní a originální dekoraci.

Autor: Petra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Pestrobarevná vejce aneb vyzkoušeli jsme za vás 9  fotek

Pestrobarevná vejce aneb vyzkoušeli jsme za vás

Barvení vajíček je tradice dodržovaná skoro v každé české rodině. Ať už pro koledníky nebo jen na ozdobu stolu. Prostě vejce k Velikonocům patří. Leto ...


Ozdobená velikonoční vejce snadno a rychle 16  fotek

Ozdobená velikonoční vejce snadno a rychle

Krásně ozdobená vejce jako z katalogu jsou snem asi každého z nás. Pokud zrovna nedisponujeme zručností nebo prostě nemáme čas či trpělivost, a při ...


Vejce jako od malérečky aneb obtisky OVO 6  fotek

Vejce jako od malérečky aneb obtisky OVO

Také závidíte lidem, kteří dokážou voskem vytvořit na barevných vejcích nádherné obrazce? Možná jste to už dokonce zkusili, ale výsledek… Škoda mluvit ...


Dobře spočítané Velikonoce 11  fotek

Dobře spočítané Velikonoce

V dnešní době, v níž hraje prim exaktní věda a neustálý technologický pokrok, asi málokdo z nás věří pověrám a na rituály se jako ryze moderní, racion ...


Začíná postní doba, období příprav na Velikonoce 5  fotek

Začíná postní doba, období příprav na Velikonoce

Začíná období velkého půstu. Končí masopustní veselice a hodování a lidé se během následujících 40 dní budou připravovat na příchod Velikonoc. Post ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Názor redakci Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 11.12.2011 11:38 PETR ZWIKIRSCH
1
Brnění - odpověď Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 20.3.2008 21:15 Pavel Hnízdil
0
renovace starého betlému Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eva Kneblová
0
Kovotlačitelství. Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bobeš
0
co delate kdyz nic nedelate Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
1
Brnění - odpověď Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 20.3.2008 21:15 Pavel Hnízdil
1
Názor redakci Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 11.12.2011 11:38 PETR ZWIKIRSCH
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×