Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vánoce – jak zabalit dárky

Vánoce – jak zabalit dárky
Vánoce se rychle blíží, kdo už nakoupil dárky, může začít s jejich balením. Jak ale hezky a nápaditě zabalit knihy, diáře, podélné i čtvercové krabičky s parfémy, pery a tužkami nebo jinými dárky? Péče, kterou balení věnujeme, vypovídá o naší snaze co nejvíce obdarovaného potěšit. Vždyť kdo rád dává, dvakrát dává. Nenechávejme tedy balení na poslední chvíli, kdy už není čas, a průběžně a krásně si dárečky zabalme.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

Balící papír, oboustrannou pásku, izolepu, stužky, provázek, děrovačku.

Nářadí

Nůžky, pravítko, tužku.

Postup

  1. Hranatou krabičku položíme na vyměřený obdélník balícího papíru s tím, že horní stranu překryjeme dvakrát. V rubové straně si naznačíme podélné čáry hran, podle kterých budeme ohýbat. Na pravé straně papír zarýhneme podle čar a krabičku umístíme doprostřed, blízko k levé straně.

  2. Krabičku co nejpřesněji zabalíme a u levé spodní strany na bocích ohneme papír dovnitř, srovnáme jej a zarýhneme. Potom ohneme dovnitř i vrchní a spodní křidélko. Špičku přilepíme kouskem průhledné lepící pásky.

  3. Pravou, dosud otevřenou, část předem zarýhnuté strany upravíme tak, že papír na bocích ohneme dovnitř a štíhlou špičku urovnáme. Vnikne tak podélný otevřený sáček se zalepeným dnem.

  4. Nyní volný okraj ohneme dolů a konec ohnuté přeložky na konci ještě jednou založíme. Přeložený okraj procvakneme děrovačem a dírkou protáhneme stříbrnou šňůrku, kterou zavážeme na mašli nebo na uzlík.

  5. Krabičku či fotoalbum můžeme zabalit do balíčku a ozdobit kokardou. Vyměříme celkový objem balíčku na papíře a na krátkých stranách přidáme jen o něco víc, než je polovina výšky strany. Na druhé straně přidáme asi 5 cm navíc pro přeložku a 2 cm z toho založíme. Balíček zabalíme, krátké strany složíme do křidélek a zalepíme je.

  6. Chceme-li složit oboustranně barevnou kokardu z jednostranně potištěného papíru, ustřihneme z papíru pruh zvolené šíře, avšak po celé délce archu. Pruh přeložíme na půlku rubem na sebe, abychom jej snadno poskládali, přeložíme jej ještě jednou v polovině. Od této přeložky jej začneme skládat na obě strany do harmoniky.

  7. Kokardu v polovině přilepíme kouskem izolepy k balíčku. Nakonec balíček převážeme ozdobnou stužkou, kterou provlékneme středem kokardy a zalepení přikryjeme mašličkou. Volné konce harmoniky roztáhneme a středem je nenápadně k sobě přilepíme kouskem izolepy.

  8. Knihu nebo diář a deník nejlépe zabalíme do oboustranně barevného papíru, přičemž složíme ozdobu, připomínající listy rozevřené knihy. Vyměříme obvod knihy a rozšíříme jej o 2 cm na překrytí. K rozměru pak přidáme 5 cm u pravého kraje, ohneme jej a v polovině ještě jednou přeložíme. K levé straně přidáme 7 cm, papír ohneme a začneme skládat.

  9. Složíme jej pravidelně do harmoniky tak, že levý přehyb ohneme na polovinu a obě části ještě sklopíme zpět. Celý papír obrátíme a do jeho středu položíme knihu. Pak přeložíme pravou stranu s jedním skladem a na ni přichytíme oboustranně lepící páskou levou klopu se třemi sklady.

  10. Obě krátké boční strany ohneme směrem dovnitř a vytvarujeme horní a dolní křidélko. Nejdřív spodní stranu ohneme nahoru a pak ji překlopíme vrchní částí, kterou přilepíme ke spodu. Ozdobnou harmoniku nelepíme, necháme ji celou volně naskládanou.

Pepův tipLesklé lakované balící papíry používáme raději při jednodušším balení, složitější balení se lépe dělá z balících papírů s drsnějším povrchem.
Autor: Miroslava Kubišová (text + foto)

Klíčová slova:


Související články

Balení dárků není žádná věda 7  fotek

Balení dárků není žádná věda

Předvánoční období je časem dárků. Vybrat ten správný je mnohdy složité, ale když se vám to podaří, máte vyhráno. I když ještě ne tak úplně. Dárek mus ...


Visačky na vánoční dárky 9  fotek

Visačky na vánoční dárky

Od našich čtenářek nám přišly ukázky jejich tvorby. Vánoční dárky opatřují každý rok originální jmenovkou. Visačky známe hlavně z oblečení a dárky ...


Ozdobený dárek 7  fotek

Ozdobený dárek

Chystáte se obdarovat své milé květinami nebo nějakou sladkostí? Určitě je potěší i vlastnoručně ozdobený dárek - květináč nebo dóza na bonbony.


Vánoční přání se sítotiskem 12  fotek

Vánoční přání se sítotiskem

Vytvořme si vánoční přání zajímavou a celkem nenáročnou technikou sítotisku. Při této práci tiskneme přes hedvábné síto napnuté v rámečku. V podstatě ...


Tip na dárek na poslední chvíli 20  fotek

Tip na dárek na poslední chvíli

Tavnou pistoli zná skoro každý kutil nebo kutilka a pokud ji nemá doma, určitě by mu pod stomečkem udělala radost. A pokud nemáte komu ji koupit, uděl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×