Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výroba dekorace na Valentýna a tipy na dárky

Výroba dekorace na Valentýna a tipy na dárky

Svátek zamilovaných není typickým českým svátkem, přesto během několika let získal poměrně velkou oblibu. Někteří svátek bojkotují, ale důkaz lásky v podobě malé květinky či dárečku může být milým zpestřením všedního dne jak pro ženu, tak pro muže. Čím víc si budou partneři projevovat náklonnost, tím hezčí si vytvoří vztah. Vyzdobit si můžete také svůj byt. A do výroby dekorací zapojte i vaše děti.

reklama

Kdy jste své manželce či přítelkyni naposledy dal třeba kytičku růží nebo malinký dáreček? Prostě jen tak, že ji máte rád? A kdy jste vy uvařila manželovi nebo příteli nějaké jeho zamilované jídlo, pěkně nazdobila stůl a na chvíli jste poseděli v příjemném rozhovoru? Využijte možností, které dnešní doba nabízí a budujte svůj vztah i na takovýchto zdánlivě drobných zbytečnostech a maličkostech.
Takovou maličkostí je třeba pěkně si vyzdobit byt v barvách daného období. Pravda, moderní doba si žádá minimalismus, čisté linie .... Přesto drobná dekorace může byt zútulnit, navodit atmosféru. A nemusí být v duchu Valentýna v záplavě růžových a červených srdíček. Vaše děti ocení, pokud se budou moci na výrobě dekorace podílet. A vy s nimi můžete prožít příjemné chvilky při společném tvoření.

Postup na výrobu papírového věnečku ve valentýnském duchu

Pro tuto jednoduchou dekoraci budete potřebovat:

  • barevný papír nebo barevné čtvrtky
  • obyčejnou tužku
  • lepidlo
  • nůžky
  • stuhu

Budete vyrábět věnec ze srdíček? Vystřihněte si nejprve šablony. Na papír nakreslete několik různě velikých srdcí a vystřihněte je. Aby věnec působil uceleně, je potřeba mít srdíčka alespoň přibližně stejného tvaru. Různé barvy zas vytvoří plastický efekt. Místo srdcí můžete mít věnec třeba s motýly, kytkami nebo hvězdičkami. Vybrané barvy čtvrtky či papíru by měly k sobě ladit. Od každé barvy si tedy vystřihněte po cca 2 - 4 kusech několika různých velikostí srdíček.

Jako základnu můžete použít třeba vlnkový karton nebo třeba starou krabici, ze které vystřihnete tvar kruhového věnce. Nebo třeba jedno velké srdce, ovál, čtverec,... fantazii se meze nekladou. Ovšem pokud ani jedno nemáte, můžete lepit srdíčka do požadovaného tvaru jedno přes druhé bez papírové základny. K lepení použijte třeba lepicí tyčinku nebo klasické lepidlo na papír. Srdíčko nenatírejte celé, ale jen tu část, která bude nalepená. Papír by se vlhkem zkroutil a vy byste museli věnec ještě nechat pod nějakou těžší plochou vylisovat.

Postupujte při lepení od největších srdíček k nejmenším. Dobré je si nejprve srdíčka naskládat na sebe, abyste viděli, jak bude výsledek vypadat. Takto naskládané dílky můžete vyfotit, abyste později měli alespoň nějakou představu, jak jste postupovali podle jednotlivých barev. Pro kontrast je dobré vložit několik výrazných (v našem případě černých) kousků. Věnec nebude působit tak jednolitě.
Nakonec dozdobíte látkovou nebo papírovou mašlí a přilepíte poutko na zavěšení.

Co se zbývajícími vystřiženými srdíčky?

Vystřihli jste srdíček víc, než jste nakonec potřebovali? Nevadí. Můžete je použít k vytvoření naprosto jednoduché dekorace. Ta může posloužit třeba jako vzkazovník pro celou rodinu. Na kousek provázku připevníte jednotlivá srdíčka malými kolíčky. Mezi to pak můžete připnout vzkaz pro jiného člena rodiny, nebo třeba jen nákupní seznam, který budete potřebovat na velký nákup. Takto ozdobenou šňůru připevníte na zeď na malé hřebíčky nebo třeba na skříňku připínáčky.

Potěšte své blízké malou pozorností

Jak už bylo napsáno výše, Valentýn není jen o kýčovitých dárcích v podobě růžového plyšového medvěda se srdíčkem v ruce, nebo třeba bláznivě růžové valentýnky (speciální přání vytvářené ke svátku zamilovaných). To, že vám na partnerovi záleží, že jste rádi, že jste spolu, můžete sdělit různým způsobem. Co takhle upéct v tento den pizzu? Namítnete, že pizza je tak běžné jídlo, které koupíte v každém obchodě s potravinami za pár kaček, proč tedy zrovna jako slavnostní večeře. Ale když ji upečete z vlastnoručně vyrobeného těsta a korpus vytvoříte ve tvaru srdce, hned toto fádní jídlo dostává zcela jiný rozměr. Nechce se vám matlat s těstem? Vytvořte srdíčkové jednohubky z toustového chleba.

Pánové zas mohou své drahé polovičce koupit malou kytičku růží a k tomu přidat malý dárek. Není potřeba "vyplenit" květinářství a cestou se ještě stavit ve zlatnictví. Vězte, že žena ocení i běžně dostupnou kytici z obchodního řetězce a k tomu třeba čokoládu pěkně zabalenou v ozdobné krabičce. To celé vás vyjde na přibližně stokorunu. Ale už jen to, že si vzpomenete, dokáže každý ocenit.

Nechce se vám vařit? Pozvěte svého partnera na večeři do restaurace. Pěkně se oblékněte a běžte spolu ruku v ruce do oblíbené hospůdky či restaurace, i to může být příjemnou oslavou svátku zamilovaných. A vůbec nevadí, že jste spolu třeba čtyřicet let. Říct někomu, že ho máte rádi, můžete v každém věku.

Autor: Pavlína Wagnerová (text a foto), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Valentýnská srdíčka 12  fotek

Valentýnská srdíčka

Ať už slavíte Valentýna jako svátek všech zamilovaných, nebo si dáváte drobné dárečky bez ohledu na jakékoliv datum, můžete si s námi vyrobit jedno ...


Valentýnské jednohubky 9  fotek

Valentýnské jednohubky

Již staré české přísloví „Láska prochází žaludkem“ odhalilo, že jídlo hraje v životě dvou lidí důležitou roli. Jelikož Valentýn je už tady, máme jedin ...


Vyrobte si slavnostní valentýnská jednohubková napichovátka 9  fotek

Vyrobte si slavnostní valentýnská jednohubková napichovátka

Valentýn, svátek všech zamilovaných, se pomalu blíží a vy možná přemýšlíte, čím svou lásku překvapit. K Valentýnu neodmyslitelně patří srdíčka, čer ...


Inspirace na slavnostní valentýnské prostírání a recept na sladké muffiny 11  fotek

Inspirace na slavnostní valentýnské prostírání a recept na sladké muffiny

14. únor a s ním neodmyslitelně spjatá oslava svátku všech zamilovaných je už pomalu za dveřmi. Někteří holdují okázalým a honosným darům, slavnost ...


Valentýnský lampion štěstí

Chcete svého miláčka překvapit co nejoriginálnějším valentýnským dárkem? Zkuste společně vypustit thajský lampion štěstí a něco si přejte. Lampiony se ...

Valentýn, svátek zamilovaných, je v historii opředen legendami 5  fotek

Valentýn, svátek zamilovaných, je v historii opředen legendami

Svátek svatého Valentýna, zkráceně Valentýn, se tradičně slaví 14. února. Je to den zaslíbený všem zamilovaným, oslavě lásky a vzájemné náklonnosti ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
LimeTorrents Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Anupama
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×