Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vady nátěrů V. - Vadné aplikační postupy

Vady nátěrů V. - Vadné aplikační postupy
V minulém dílu jsem psali o vadách vznikajících při špatné aplikaci barev a dnes u tohoto tématu ještě zůstaneme a povíme si něco o vápenných květech a vrásnění náteru. Opět vycházíme ze zkušeností technických pracovníků společnosti Austis, a.s., tradičního českého výrobce vodou ředitelných barev značky ETERNAL, www.barvy-eternal.cz.
reklama

Vápenné výkvěty

Popis poruchy:

Vápenné výkvěty objevující se na nátěrech silikátových podkladu, jako jsou omítky, betonové povrchy, fasády a zateplovací systémy. Výkvěty tvoří bílé solné substance na povrchu nátěru, podobné plísni.

Možné příčiny:

  • byly natírány nevyzrálé silikátové podklady
  • vysoká vlhkost podkladu, voda vzlínající k povrchu vyplavuje vápenaté sloučeniny
  • nedostatečná nebo porušená hydroizolace, voda transportuje rozpustné soli z konstrukce, po odpaření se soli koncentrují na povrchu podkladu

Odstranění poruchy:

Silikátové podklady nechejte vyzrát minimálně 30 dní. Výkvěty okartáčujte a očistěte. Povrch odmastěte a po vyschnutí penetrujte vždy patřičnou penetrací. Natřete vhodným vrchním materiálem, zamezujícím vzniku vápenných výkvětu. Na fasády použijte SANATHERM B akrylát, SANATHERM B silikon, v blízkosti vzrostlé vegetace doporučujeme SANATHERM B silikon PREVENSIL.Fasády z cementotřískových desek a podobných materiálu natřete barvou ETERNAL mat akrylátový, na podlahy v interiéru je možné použít také ETERNAL epoxy stabil.

Vrásnění nátěru

Popis poruchy:

Nepravidelné tenké výstupky podobné zvrásněnému papíru, které se snadno odlomí.

Možné příčiny:

  • povrch byl znečištěný
  • barva byla nanesena v příliš silné vrstvě
  • natírání při příliš horkém nebo příliš chladném vlhkém počasí, což způsobilo, že nátěrový film zaschnul rychleji na povrchu než u podkladu
  • nanesení vrchního nátěru na nedostatečně vytvrzený podkladový nátěr
  • nevhodně zvolený vrchní nátěr
  • nedostatečná úprava podkladu

Odstranění poruchy:

Zvrásněnou barvu odstraňte oškrabáním nebo obroušením. Povrch očistěte, kovové podklady odmastěte, doporučujeme účinný prostředek ETERNAL odmašťovač s následným oplachem vodou a nechte oschnout. Pro vrchní nátěr zvolte vhodnou akrylátovou barvu jako ETERNAL mat akrylátový, ETERNAL lesk akrylátový nebo ETERNAL na kovy. Za chladného počasí aplikujte vetší počet tenkých vrstev nátěru, které rychleji zaschnou. V podmínkách extrémního tepla či vlhka okolního prostředí raději nenatírejte.

Trápí vás jiná vada nátěru, než o jaké jsme teď psali? V našem Lexikonu pod heslem Vady nátěrů najdete postupně veškeré možné problémy s nátěry a jejich způsob řešení.

Autor: Austis (text a foto)

Související články

Vady nátěrů XII. - Skvrny 3  fotek

Vady nátěrů XII. - Skvrny

V minulém dílu jsme dokončili problematiku vad nátěrů dřeva. Dnes se podíváme na skvrny způsobené plísněmi či na různé skvrny v interiéru. Opět vycház ...


Vady nátěrů VI. - Mechanické vady nátěrů 3  fotek

Vady nátěrů VI. - Mechanické vady nátěrů

V minulých dílech našeho seriálu Vady nátěrů jsme se věnovali vadným aplikačním postupům. Mezi takové patří např. tak časté pěnění a kráterky, stékání ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×