Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Už žádné problémy s plochou střechou

Už žádné problémy s plochou střechou
Máte na garáži plochou střechu z asfaltových pásů? Stejná otázka platí i pro rodinné domy, kůlny, ale třeba i průmyslové areály a paneláky. Působí na ně povětrnostní vlivy, projevy znečištění vzduchu i deště, stejně jako kořínky lišejníků či mechu. Způsobené škody jsou nevratné. Co s tím?
reklama

Škody je třeba opravit. A ještě lépe je samozřejmě se jim vůbec vyhnout - prostě plochou střechu pokud možno včas ochránit před nepřízní počasí a naše nervy před problémy, které protékající voda a vlhkost způsobuje na dalších konstrukcích. Společnost Austis, a.s. na ně nabízí lety prověřenou hydroizolační hmotu SANAKRYL TOP.

Jaké jsou její hlavní přednosti?

Zatímco z šikmé střechy voda odtéká, méně se na ni drží prach i chemický spad a část dne na ni nedosáhne sluníčko, potíž ploché střechy je v tom, že se na ni mohou tvořit louže, přičemž i zákeřná chemie a UV záření ji zatěžují dlouhodobě. SANAKRYL TOP toho umí hodně, protože ho lze použít v několika různých systémech od běžné vysprávky poškozených míst, přes ochranné či regenerační nátěry, až po celkovou rekonstrukci střechy ve spojení s výztužnou tkaninou. Je to trochu, jako bychom na starou asfaltovou střechu natáhli novou pláštěnku, pevnou, a přitom pružnou za silných mrazů i v horku. Nemá žádné švy, které by mohly protékat a je ekologicky nezávadná. Přirozeně také výrazně dobu služby střešní krytiny prodlužuje.

Dvojí systém opravy

Volit můžeme ze dvou způsobů: ochranného nátěru a nátěru, který je ještě vyztužený tkaninou. Jde o to, jakou střechu chceme chránit a s jakou mírou poškození se musíme vyrovnat.
SANAKRYL TOP bez tkaniny použijeme pro ochranné a regenerační nátěry. Práce je rychlá a střešní konstrukci příliš nezatíží, protože plochu natřeme dvakrát, a to tak, aby spotřeba materiálu byla mezi půl až dvěma kilogramy na čtvereční metr. Pokud chceme vytvořit opravdu důkladný hydroizolační systém chránící střechu ve dvou a více vrstvách, použijeme materiálu víc – dva a půl až tři kilogramy na metr, protože nátěr vyztužíme speciální tkaninou - asi tak, jako se zpevňuje beton železným armováním.

Co by mělo opravě předcházet

1. Nejrozumnější je každou střechu – a plochou zvlášť - občas zkontrolovat. Preventivní nátěr je ve výsledku rychlejší, méně pracný a nakonec i levnější, než sčítání škod a ztrát. Pokud po revizi zjistíme, že střecha už není co by měla být, je náš zásah nezbytný.

2. Nejprve zbavíme střechu mechanicky nečistot. Osvědčený nástroj k podobným činnostem představuje tradiční koště nebo smeták. Pak povrch odmastíme, což nejefektivněji zvládne tlaková voda se saponátem.

3. Potom z nového asfaltového pásu vyřízneme záplaty, jimiž spravíme boule a větší trhliny. Na ty menší do jednoho centimetru stačí, když si ze SANAKRYLU TOP a velmi jemného písku smícháme v poměru 2:1 speciální tmel. K přímému překrytí aktivních trhlin však tato směs není vhodná - ty musíme nejdřív zajistit speciální páskou FORTE pružný těsnící pás.

Vlastní oprava

4. Na očištěnou střechu odléváme postupně obsah kbelíku, v němž se SANAKRYL TOP prodává, a hmotu roztáhneme do takové tloušťky, aby spotřeba v daném kroku na jednu vrstvu nepřesáhla jeden kilogram na jeden metr čtvereční. Opět vystačíme s jednoduchým nářadím – válečkem či štětkou nebo asfaltérským kartáčem.

5. Pokud použijeme výztužnou tkaninu, musí jednotlivé pásy přes sebe všude přesahovat nejméně deset centimetrů. Tkaninu pokládáme do prvního mokrého nátěru. Pozor: do další vrstvy se můžeme pustit až po čtyřiadvaceti hodinách.

6. Abychom vlhkosti nedali opravdu žádnou šanci, je třeba abychom SANAKRYL TOP (a to včetně tkaniny) vždy ze střechy vytáhli na svislé konstrukce, tedy atiky, komíny, výlezy
a větráky: stačí málo, ale je to nezbytné!

7. SANAKRYL TOP můžeme použít také k nátěrům plechových klempířských prvků a okapů, takže celou střechu tak dokonale barevně sjednotíme.

Soutěž „O nátěr střechy zdarma s firmou Austis a Českým Kutilem“ pokračuje i letos. Tak zkuste štěstí a přihlaste svou plochou střechu z asfaltových pásů na garáži, kůlně či na rodinném domku. Příští reportáž o natírání střechy pak může být právě od vás…

Více na www.naterynastrechy.cz.

Autor: Jiří Jan a Austis (text), Austis (foto)

Související články

Získejte nátěr na vaši střechu 7  fotek

Získejte nátěr na vaši střechu

Nedávno jsme vám, milí čtenáři, slíbili řadu překvapení a nových akcí. Jejich kolo roztočila soutěž o nářadí a připravujeme další akce. Tentokrát bude ...


Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. První kolo akce má vítěze 6  fotek

Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. První kolo akce má vítěze

Nedávno jsme, milí čtenáři, vyhlásili akci, ve které jste mohli získat 25% slevu na nátěr vaší střechy nebo nátěr střechy za korunu. Čas běží jako div ...


Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. Druhé kolo akce má vítěze! 1  fotek

Vyhrajte nátěr střechy za jednu korunu. Druhé kolo akce má vítěze!

Milí kutilové a vážení čtenáři, pamatujete se na akci, ve které jste mohli získat 25% slevu na nátěr vaší střechy nebo nátěr střechy za korunu? Léto j ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×