Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Už se nemusíte bát úniků vody - RE.GUARD pohlídá vše, co se v rozvodech vody děje

Už se nemusíte bát úniků vody - RE.GUARD pohlídá vše, co se v rozvodech vody děje

Podle statistických čísel řady pojišťoven bývají nejčastější pojistnou událostí v domácnosti škody způsobené vodou. V praxi to bývá například prasklá přívodní hadička v koupelnách nebo kuchyních apod. Voda v těchto případech dokáže napáchat hromadu škod, jejichž odstranění je finančně náročné. Společnost REHAU, která je známá vývojem i výrobou bezpečných a hygienicky nezávadných rozvodů vody, si je tohoto problému dobře vědoma a přichází s novinkou v podobě zařízení RE.GUARD. Tento „hlídací pes“ instalace vody v objektu najde uplatnění u všech uživatelů, zejména u majitelů nemovitostí.

reklama

Mějte případný únik vody pevně pod kontrolou!

Chytré zařízení RE.GUARD se instaluje na přívodu vody do objektu ihned za vodoměrem. Jeho úkolem je monitorovat 24 hodin denně v průběhu celého roku souběžně průtočné množství a tlak vody v potrubí.

Na základě sofisticky navrženého algoritmu pak dokáže vyhodnotit, zda nedošlo k nějakému nežádoucímu úniku vody, byť v minimálním množství. Pokud se tak stane, uzavře přítok vody případně vyšle alarmující signál varující, že v potrubí není něco v pořádku. Záleží totiž na konkrétní situaci. V tom tkví podstata geniálně navrženého programu. RE.GUARD je s pomocí nejmodernější Z-Wave komunikační technologie využívající nízkoenergetické radiové vlny spojen se základnou a následně pak s aplikací, kterou má uživatel nainstalovanou buď ve smartphonu, případně v tabletu nebo na počítači (aplikace je k dispozici pro Android od verze 7 a pro iOS od verze 11). Výhodou Z-Wave je, že RE.GUARD může být instalován ve sklepě, a přesto je spolehlivý ani silné zdi mu nevadí. Současně tato technologie umožní propojení například se stávajícím systémem Chytrého domu, s jehož pomocí se ovládají další zařízení.

V základním nastavení jsou dva módy: přítomen a nepřítomen. Následně po instalaci zařízení se pro tyto módy nastavují upřesňující parametry, podle kterých pak systém vyhodnocuje, co se v potrubí a v domě děje.

RE.GUARD odhalí protékající WC nebo kapající kohoutek okamžitě

V případě „nepřítomnosti“ je RE.GUARD schopen indikovat nejen prasklé potrubí ale i protékající WC či kapající armaturu. Při větším úniku se přívod vody automaticky zavře a aplikace na situaci upozorní.

Jsou však různé situace, například když má majitel nemovitosti na zahradě zavlažující systém, kdy je možné nastavit pro daný časový interval určité množství vody, které systém povolí odebrat. V módu „přítomen“ lze pak nastavovat ještě více parametrů. Jako například maximální nepřerušený průtok, časový limit na odběr vody (od 1 do 120 minut), noční režim atd.

Jde samozřejmě o to, aby RE.GUARD uměl vyhodnotit kdy voda může protékat – při běžných odběrech (sprchování, mytí nádobí, napouštění bazénů, provozu myčky atd.) a naopak. Například u nočního režimu se nastaví takové množství, aby systém nevypnul přívod vody, když některý člen domácnosti použije toaletu.

RE.GUARD lze samozřejmě kompletně ovládat na dálku pomocí aplikace na telefonu. Jednou denně, obvykle ve 3 hodiny ráno dle výrobního nastavení (lze měnit), systém zmapuje pokles tlaku a vyhodnotí, zda nedošlo k nějaké nenormální situaci. Pokud systém nedetekuje několik dní žádný odběr, nastaví se automaticky mód „nepřítomen“. Díky těmto funkcím je vhodný i pro rekreační chaty a chalupy.

Jestliže v místě objektu není internetový signál, může zařízení pracovat i bez aplikace, jen se musí nastavit pomocí tlačítek. RE.GUARD pohlídá spolehlivě všechny rozvody vody v objektech a zabrání tak neočekávaným haváriím. Je možné jej doplnit o některá přídavná zařízení – například bezdrátový detektor přítomnosti vody u praček nebo ve sklepích (záplavové oblasti apod.).

Na českém trhu se začne prodávat v první polovině roku 2020. www.rehau.cz

Autor: Rehau (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Podlahové vytápění na suchý zip 7  fotek

Podlahové vytápění na suchý zip

S cílem maximálně urychlit a zjednodušit pokládku podlahového vytápění vyvinula společnost REHAU systém RAUTHERM SPEED. Kouzlo systému spočívá ve s ...


Propojte obývací pokoj s exteriérem - Velkoformátové posuvné dveře si budete užívat 4  fotek

Propojte obývací pokoj s exteriérem - Velkoformátové posuvné dveře si budete užívat

Propojit obývací pokoj s exteriérem širokými prosklenými dveřmi a užívat si bezprostředního kontaktu s okolní přírodou je přáním nejednoho majitele ...


Velké rozměry oken jsou moderní 4  fotek

Velké rozměry oken jsou moderní

Společným prvkem současné architektury jsou velké prosklené plochy. Důvod je zřejmý. Potřeba více světla a intenzivnějšího pocitu spojení s okolím. ...


Okna napoví o charakteru domu 5  fotek

Okna napoví o charakteru domu

Stavíte nový dům nebo stojíte před rekonstrukcí starého? Tak vás jistě nemine rozhodnutí týkající se výběru oken. Podobně jako v jiných odvětvích i ...


Nový dřevodekor je lepší než originál REHAU 3  fotek

Nový dřevodekor je lepší než originál REHAU

Přední světový výrobce okenních profilů, vždy s předstihem reaguje nejen na neustále rostoucí požadavky trhu, ale také se přizpůsobuje současným tr ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Fiber Optics Technician Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 14.11.2019 16:09 angeleena
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×