Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ušetřete zateplením půdy

Ušetřete zateplením půdy
Cena energií dramaticky roste. Domácnostem výdaje proti loňsku zvýší až o čtvrtinu. Zdražení z posledního loňského čtvrtletí se totiž v peněženkách výrazně promítne až letos. Rodinám, které plynem vaří, ohřívají vodu, i topí, a mají spotřebu kolem 1800 kubíků ročně, vzrostou ceny až o 16%, tedy o více než 4000 korun. Od ledna si navíc lidé připlatí i za elektřinu, čeká se zdražení o dvě až čtyři procenta. Jednou z možností, jak udržet výdaje za energie na uzdě, je zateplení domu. Která z mnoha variant je nejefektivnější? Hlavním kritériem je návratnost investice.
reklama

Srovnání způsobů zateplení běžného rodinného domku

  • Vyměníme-li stará okna za nová, uspoříme jen 8,8% nákladů na otop. Jedno procento úspory přijde dost draho – na zhruba 27 tisíc korun.
  • To zateplení fasády je už výhodnější. Sníží náklady na otop téměř o 44%. To je příznivější než při výměně oken. Úspora jednoho procenta za teplo přijde na10 tisíc.
  • Nejvýhodnější je zateplení podlahy na půdě. Ušetří až třetinu nákladů na topení. Tato investice vyjde ve srovnání nejlépe, představuje jen 5,5 tisíce na jedno procento úspor.

Proč zateplit půdu?

Důvodem jsou přírodní zákony. Teplo se chová přesně podle nich. Ohřátý vzduch je lehčí a stoupá ke vzhůru. Najde skulinku a uteče bez užitku ven z obytných prostor, na půdu. Tímto způsobem unikne až třetina draze vyrobeného tepla.

Není nad jednoduché řešení

Vynikající možností jak zateplit půdu je systém MAGMARELAX. Je to vlastně foukaná minerální vata, která se vyrobí z nejkvalitnějšího přírodního materiálu - čediče nebo skla. Vata výborně tepelně izoluje, protože je vytvořena z velmi tenkých vláken. Je nehořlavá, nesléhavá, neváže vodu, izoluje proti hluku, odolává plísním a nechutná hmyzu ani hlodavcům. Aplikuje se foukáním, nevyžaduje žádné velké stavební úpravy. Z korby nákladního auta se vata zafouká hadicí z ventilačního stroje do izolovaného prostoru. Nenatropí se hluk, příliš se nepráší a dům může zůstat v plném provozu. Práce netrvají déle než několik hodin, bez nepořádku.

Nejobvyklejší možnosti aplikace izolace MAGMARELAX

  • Nafoukání do dutin v podlaze půdy - nad strop obytných místností. To dovoluje zateplit i těžko přístupné prostory. Postačí několik otvorů v podlaze půdy. Ty se po aplikaci znovu uzavřou. Vše je pak dokonale těsné, bez nejmenších skulinek, kudy by teplo uniklo.
  • Foukání přímo na podlahu půdy – tak izolujeme prostory, kde není dutina nebo je příliš nízká. Na plochu půdy se nafouká vrstva o výšce 20 až 25 centimetrů. To stačí, aby vata dobře izolovala a zároveň byla za rozumnou cenu. Proto zde poměr ceny a úspory nákladů na topení vychází nejvýhodněji. Nevýhodou je, že se půda nedá používat.
  • Foukání do dutiny, vytvořené novou podlahou – tuto možnost oceníme, chceme-li dále využívat prostor půdy. Smontuje se lehká, stabilní a nová podlaha. Stropní systém MAGMARELAX představuje konstrukce z OSB desek a dalších doplňků. Ty zajišťují 100% funkčnosti jak izolace, tak i podlahy. Konstrukce se vyrobí v dílně a smontována je až na půdě. Stavba není zatížena těžkými izolačními deskami ani betonem podlahy.
  • SWEETLOFT (novinka letošního léta) - vytvoření nového obytného prostoru – to je chytré zvětšení obytné plochy o prostor na půdě. Z obyčejné půdy vznikne herna pro děti, pokojíček, ateliér, posilovna, „trucovna“ nebo relaxační koutek. Základem je opět Stropní systém MAGMARELAX. Stavba nové podlahy je však ještě vylepšena barevnou úpravou a pastelovým nástřikem dřevěné konstrukce střechy a vnitřní strany krytiny. Právě pastelově barevné odstíny jsou velmi pěkné. Nástřik významně přispěje k prodloužení životnosti krytiny.

Zateplení podlahy na půdě má mnoho výhod

Předně je Stropní systém MAGMARELAX lehký a velmi pevný. Montáž netrvá déle než jeden den, ten samý den se zafouká a uzavře.
Je to variabilní konstrukce, vytvoří úplně rovnou podlahu s vysokou únosností, kterou je možno využívat bez velkých omezení.
Stropní dutina se zafouká moderní izolací MAGMARELAX nebo její ekologickou variantou MAGMARELAX ECO s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a protihlukovými a protipožárními schopnostmi.

Víte, že ani svépomocí byste podlahu neudělali levněji?

To je hlavní výhoda Stropního systému MAGMARELAX. Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. vyrobí a smontuje novou podlahu za nižší cenu, než kdybyste nakoupili desky a z nich vytvořili podlahu sami. I kvalita je nesrovnatelně lepší, odpovídá zavedenému systému ISO.

Získáváte bonus - prodlouženou záruku

Dodavatelská firma dává na celé dílo prodlouženou záruku, tedy jak na montáž, tak na materiál. Během této doby máte nárok na kontrolu izolačního stavu Stropního systému MAGMARELAX. Zařazení do firemního systému komplexní péče o zákazníka je samozřejmostí. Zaručí vám, že budete informováni o nových možnostech izolace pro vaše potřeby, o akcích a dalších výhodách, které vám spolupráce s firmou přinese.

Využijte slevu 20% na MAGMARELAX ECO do konce října 2012!

Více informací o zateplení půdy naleznete na www.magarelax.cz.

Autor: IP Polná (text a foto)

Související články

Jakou izolaci zvolit pro zateplení rovné či šikmé střechy? 3  fotek

Jakou izolaci zvolit pro zateplení rovné či šikmé střechy?

Jakmile musíme začít řešit zateplení domu, je dobré se zaměřit nejprve na střechu. Zde ale vyvstává problém, jaký systém zateplení zvolit. Rozdíl j ...


Druhy zateplení 6  fotek

Druhy zateplení

Jaký druh zateplení zvolíme, je jen na našem požadavku. Pro náš projekt zateplení je dobré si vybrat specializovanou firmu, která nám nabídne výhod ...


Výběr vhodné izolace pro zateplovací systémy 3  fotek

Výběr vhodné izolace pro zateplovací systémy

Vybraný typ udává izolační schopnost zateplovacího systému a výši odpovídající úspory za energie. Podívejme se tedy na v současnosti nejpoužívanějš ...


Pohled hodný Predátora. Aneb podívejte se, kudy vám utíká teplo a peníze. 4  fotek

Pohled hodný Predátora. Aneb podívejte se, kudy vám utíká teplo a peníze.

Vzpomenete si, jak dokázal Predátor ve filmu najít své protivníky díky svému infračervenému vidění? Určitě ano. Infračervená termografie je zajímavý v ...


Sweet loft - půda v novém

Každý to známe, půda nám slouží jako odkladiště nepotřebných věcí a hromadí se tam špína a nepořádek. Přitom se tento zpravidla velký prostor dá využí ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×