Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak si zorganizovat úklid dílny v zimě

Jak si zorganizovat úklid dílny v zimě

Veškerý montážní materiál, nářadí, pracovní pomůcky a další vybavení dílny by mělo být v dílně přehledně a účelně uklizeno. Díky tomu můžou být veškeré naše úkony mnohem rychlejší, přesnější a především bezpečnější. Pomoci nám k tomu můžou různé druhy organizérů, polic, regálů nebo boxů. Prostory venkovní dílny je dobré zastřešit, abychom veškeré pracovní nářadí a nástroje ochránili před povětrnostními vlivy a předešli jejich poškození.

reklama

Organizér

Organizéry mohou být v provedení nástěnném nebo závěsném. K nástěnnému organizéru nám postačí jednoduchá dřevotřísková deska, kterou připevníme na zeď. Na ni navrtáme háčky nebo přitlučme hřebíčky a můžeme ukládat jednotlivé pracovní nástroje. Mnohdy postačí připevnit na zeď jen dřevěné laťky s háčky, na kterých máme ruční nářadí přehledně srovnané. Pro specifické nářadí můžeme v laťce provrtat kolmé drážky pro jeho zavěšení.

Pro různé druhy vrtáků si můžeme vyrobit organizér z dřevného špalíku. Postačí jen vyvrtat potřebné otvory a vrtáky do nich zapíchat. Ti šikovnější si mohou vyrobit dřevěnou krabici na zeď. Na ni umístíme přehledně nejen nářadí, jako jsou klíče, kleště nebo šroubováky, ale i ostatní nezbytné pracovní nástroje.

Stejně tak můžeme vyrobit plechovou skříňku, kterou je možné uzavřít. Organizér na pracovní nástroje může být i z kovové desky, která je opatřena háčky a závěsným systémem pro klíče nebo doplněna magnetickou lištou. Pokud nemůžeme pracovní nástroje zavěsit na zeď, vytvoříme si jednoduchý organizér v zásuvce. Závěsný organizér si můžeme zhotovit z různých materiálů v různém provedení. Ideálním materiálem je kvalitní pevná kůže, která je vzdušná a pevná.

Boxy na pracovní nářadí

Pokud máme nářadí málo, postačí nám koupit si plastové nebo dřevěné boxy a do nich jednotlivé druhy nářadí srovnat a uložit. Boxy lez namontovat i na kovovou závěsnou desku. Nebo si můžeme pořídit přenosné uzavíratelné boxy na pracovní nářadí s jednotlivými přihrádkami. Toto využijeme nejen v dílně, ale i doma při různých opravách či úpravách. Malé komponenty jako jsou šroubky, matky, podložky či jiné drobné nářadí je vhodné uložit a přehledně srovnat do plastových organizérů. Ty jsou rozděleny buď na jednotlivé boxy, nebo jde o samostatné zásuvky různých rozměrů. Nejčastěji bývají průhledné pro lepší přehlednost.

Regály a police

V dílně využijeme i regály či police, záleží jen na prostoru a velikosti dílny. Velké prostory si můžeme vybavit sestavou nábytku tzv. multifunkčních stěn, které jsou vybaveny např. kuličovými pojezdy, které zajistí snadný výsuv zásuvek. Mohou být vyrobeny ze dřeva nebo kovu.

Pojízdné vozíky

Dílnu si můžeme vybavit i vozíky na pracovní nářadí, které jsou opatřeny různě vysokými zásuvkami. Toto je praktické při zimním období, kdy vozík umístíme do prostoru, kde je chráněn před sněhem a mrazem. Kvalitním uspořádáním pracovních nástrojů prodloužíme jejich životnost a předejdeme tak možné ztrátě.

Autor: Šárka Miškovská (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Domácí dílna 23  fotek

Domácí dílna

Pověsit obrázek, dotáhnout kapající kohoutek, přitáhnout povolené šrouby nebo slepit rozvrzanou židli je občas zapotřebí v každé domácnosti. Abyste ...


Patriot - dílna plná nářadí 31  fotek

Patriot - dílna plná nářadí

Vybavená dílna je snem každého řemeslníka, kutila, ale i kutilky. Mít svůj prostor, kde si můžeme vyrábět, tvořit nebo opravovat. Dílenské vybavení ...


Co by měla obsahovat domácí dílna? 18  fotek

Co by měla obsahovat domácí dílna?

V každé domácnosti je potřeba čas od času něco opravit, utáhnout, zatlouct, přišroubovat. S kulatým nožem a paličkou na maso si dlouho nevystačíte. ...


Dílna v domě aneb když řemeslník pracuje z domova 2  fotek

Dílna v domě aneb když řemeslník pracuje z domova

V bytě si dílnu jen tak neuděláte, ale v rodinném domě se taková možnost nabízí a je škoda ji nevyužít. Protože kde jinde budete opravovat rozbitou ...


Zimní spánek nářadí 16  fotek

Zimní spánek nářadí

Nejen chalupa se musí na podzim zazimovat. Ať už kutíte na chatě, chalupě nebo u domku, na podzim je potřeba uložit zahradní nářadí tak, aby bylo v ...


Ochrana pro nářadí i nástroje aneb vyzkoušeli jsme za vás 5  fotek

Ochrana pro nářadí i nástroje aneb vyzkoušeli jsme za vás

Prodloužit životnost, snížit tření a opotřebování pracovních ploch, odstranit hlučnost – to všechno umí olej, který by neměl chybět ve vaší dílně.


Péče o malé nářadí 4  fotek

Péče o malé nářadí

Péče o drobné ruční nářadí je stejně důležitá, jako péče o to elektrické nebo akumulátorové. Přiznejte si, že i ti nejvzornější kutilové občas otví ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
seřízení hoblovky Nářadí
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 františek
0
Magnet-it Nářadí
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Denis
0
Co to je za nářadí? Nářadí
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 tomas
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×