Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výroba dřevěné tabulky na vzkazy

Výroba dřevěné tabulky na vzkazy
Zbytek prkénka veliký cca 18×35 cm a kousek laťky o průřezu 2×2,5 cm dlouhý 18 cm by někdo možná vyhodil, vždyť co s takovými „mrňkami.“ A přitom stačí přidat jen dvě skobičky, očko na zavěšení a ještě kus hrubého provazu a za pár chvil máme hotový vzkazovník, který může sloužit na zapisování nákupů nebo vzkazů pro celou rodinu.
reklama

Aby vzkazovník nejen sloužil, ale i pěkně vypadal, zvolili jsme na ozdobení námořnický motiv – hrubý provaz s výrazným uzlem a ubrousek s plachetnicí přilepený nad blokem pro vzkazy. Na konečnou úpravu jsme použili bezbarvý matný lak ve spreji.

Postup

  1. Na prkénku necháme volnou plochu pro blok velikosti A5. Z užší strany prkénka uřízneme rohy tak, aby bylo nahoře do špice. Hrany prkénka obrousíme smirkovým papírem.

  2. Ze zadní strany prkénka přišroubujeme očko pro zavěšení. Zvolili jsme ploché očko, které nenechá mezeru mezi plochou vzkazovníku a zdí, takže musíme nejprve vyvrtat otvor pro skobičku.

  3. Do laťky vyvrtáme ze stran dva otvory pro zasunutí tužky, cca 2 cm od okrajů. Na tužku namotáme kousek smirkového papíru a obrousíme okraje otvorů tak, aby se z nich neštípaly třísky.

  4. Laťku s otvory pro tužky připevníme na spodní okraj prkénka. Nejprve do něj malým vrtákem provrtáme otvory, pak laťku přišroubujeme vruty do dřeva.

  5. V horní části bloku prorazíme děrovačkou dva otvory pro zavěšení. Zároveň zatlučeme do prkénka dvě skobičky, popřípadě můžeme použít i silnější hřebíčky.

  6. Provaz natáhneme podél celého obvodu prkénka a přitlučeme jej malými hřebíčky. Dáváme pozor, abychom prkénko nerozštípli. Místo hřebíčků můžeme provaz přilepit disperzním lepidlem.

  7. Provaz táhneme po hranách laťky, na její přední hraně svážeme plochý uzel. Na obou koncích provazu uvážeme uzel, konec roztřepíme a zařízneme ostrým řezákem.

  8. Horní plochu prkénka ozdobíme motivem lodi z ubrousku. Obrázek vystřihneme, oddělíme vrstvy ubrousku a horní vrstvu s obrázkem přilepíme disperzním lepidlem.

  9. Na závěr vzkazovník povrchově upravíme dvěma vrstvami bezbarvého matného laku. Lak nanášíme širokým štětcem s měkkým vlasem abychom nepoškodili obrázek, nebo použijeme lak ve spreji.

Pepův tipVzkazovník můžeme ozdobit i ornamentem nalepeným z provazu, případně ho pomalujeme.
Autor: PePa (text a foto)

Související články

Vyrobte si originální vzkazovník 13  fotek

Vyrobte si originální vzkazovník

Šikovných kutilů i kutilek je mezi vámi, čtenáři, spousta, jak se o tom přesvědčujeme z fotografií, které zasíláte do soutěží, diskusí nebo na naše fa ...


Kapsář pro nejmenší 10  fotek

Kapsář pro nejmenší

Barevné kapsičky, které ukryjí malé plyšáky, balonky i další hračky, budou určitě vítány v pokoji každého mrňouse. Ti úplně nejmenší se naučí zasouvat ...


Dětský metr s kolíčky aneb kdo doroste výš 13  fotek

Dětský metr s kolíčky aneb kdo doroste výš

Roste vaše dítě jako z vody a soupeří se sourozenci, kdo z nich rychleji? Aby nedocházelo ke zbytečným rozepřím, můžete jim vyrobit jednoduchý dětský ...


Starý blok v novém kabátu 10  fotek

Starý blok v novém kabátu

V obchodech najdete nepřeberné množství bločků, diářů či zápisníků, přesto to není to ono. Zkuste si vytvořit zápisník, který bude jen a jen váš. A st ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×