Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/tvorime/vyrabime-ze-zbytku/hazeci-panak): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Návod na házecího panáka - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Návod na házecího panáka

Návod na házecího panáka
Jaro či léto je v plném proudu, vaše ratolesti se vrátily z tábora a stýská se jim po zábavě? Vyrobte jim veselého prohazovacího panáka, na kterém si mohou vyzkoušet svoji šikovnost i zasoupeřit s kamarády.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

Panáka můžeme vyrobit ze silnějšího sololitu, překližky nebo z tenké dřevotřísky.

Panák je na výrobu jednoduchý, v případě ošklivého počasí se dá vzít i do pokoje a díky skládacím rukám je i skladný, takže když je potřeba jej přenést nebo uklidit, stačí povolit dva vratové šroubky a panáka složit.

K házení na panáka se hodí měkké molitanové nebo pingpongové míčky, plastové kroužky různých velikostí, ale použít můžeme i nafukovací kruh či šišky - prostě co je zrovna po ruce.

Postup

  1. Obrys panáka můžeme vyříznout ze silnějšího sololitu, překližky nebo dřevotřísky. Nejprve si jej překreslíme na pevný karton nebo rozloženou krabici, vystřižený tvar pak přeneseme na sololit a vyřízneme.

  2. Přímočarou pilkou vyřízneme obrys. Kulaté tvary tvořící otvory pro vhazování obkreslíme okolo menší pánvičky. Abychom je mohli vyříznout, vyvrtáme nejprve dovnitř kruhu velkým vrtákem otvor.

  3. Do předvrtaného otvoru snadno vložíme plátek přímočaré pilky. Podle předkreslené čáry vhazovací otvor přesně vyřízneme. Stejně tak předkreslíme a vyřízneme otvor pro panákovu rozesmátou pusu.

  4. Vyřezané otvory i celý obrys panáka začistíme smirkovým papírem na špalíčku. Použít můžeme i brusnou molitanovou houbičku s nalepeným smirkem. Všechny hrany by měly být zakulacené, aby se o ně děti nezranily.

  5. Z odřezků materiálu si vykružovací pilkou většího průměru vyřízneme kolečka, která použijeme na oči, nos a jako bambule na šaškovskou čepici. Podle potřeby použijeme vhodné průměry výměnných pilek.

  6. Ze stejného materiálu jako je tělo vyřízneme ještě ruce panáka. Chceme-li je mít obě shodné, nakreslíme a vyřízneme první a použijeme ji jako šablonu pro druhou. Konce rukou zakončíme zaoblením.

  7. Takto připravené díly panáka natřeme základovou bílou disperzní barvou. Poté, co dostatečně zaschne, si obyčejnou tužkou rozkreslíme pestré oblečení a obličej panáka. Jednotlivými barvami pak postupně vybarvíme.

  8. Zdvižené ruce panáka, na které se budou házet kroužky, připevníme dvěma malými vratovými šroubky umístěnými pod sebou. Otvory pro ně označíme a předvrtáme. Každý šroubek bude zajištěn křídlovou matkou s velkou podložkou.

  9. Panák je hotov, zbývá připevnit ozdobné bambule a přilepit oči a nos. K lepení použijeme disperzní lepidlo. Díly po dobu schnutí zajistíme svěrkami nebo kolíčky na prádlo.

Pepův tipZezadu připevníme opěrnou tyčku, je-li materiál příliš tenký, můžeme ho zpevnit přilepením dvou podélných latiček ze zadní strany.
Autor: Pavel Kutil Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Paravan 20  fotek

Paravan

Paravany vždy sloužily v bytech nejen jako zástěny či optický předěl, ale i jako estetický a zajímavý bytový doplněk. V této funkci se s nimi také ...


Hračky na zahradu 5  fotek

Hračky na zahradu

Při budování obydlí a zakládání zahrádky u domu, na chatě nebo na chalupě byste měli vždy pamatovat na děti a na prostor k jejich hrám. Často stačí je ...


Neckyáda a plovoucí tank z polystyrenu aneb tygr na rybníku 37  fotek

Neckyáda a plovoucí tank z polystyrenu aneb tygr na rybníku

Kutilství, to už dávno nejsou jen prkna, hřebíky a pixla fermeže. Je to hlavně nadšení a kreativita. Ta se může projevit i třeba výrobou plavidla n ...


Pískoviště z trámků 3  fotek

Pískoviště z trámků

K štěstí malých dětí postačí čtyři trámky a hromada písku. Písek v dětech probouzí tvůrčí činnost a fantazii. A nejde jen o plácání báboviček, i když ...


Dětská dřevěná hřiště 5  fotek

Dětská dřevěná hřiště

Aby se děti správně rozvíjely, potřebují svou motoriku a pohybovou kulturu trénovat. Na to jsou všechny ty prolézačky, dětská hřiště, klády a pohybliv ...


Voňavý ochránce 6  fotek

Voňavý ochránce

Levanduli milujeme pro její vůni a krásnou barvu květů. V posledních letech ji hojně pěstujeme i v našich zahradách, nebo jen v květináčích a v truhlí ...


Veselá plastelína 6  fotek

Veselá plastelína

Pokud zrovna přemýšlíte čím zabavit nebo potěšit děti, které rády něco tvoří a ještě jste jim nekoupili plastelínu I Clay, určitě ji vyzkoušejte. Barv ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×