Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/tvorime/vyrabime-pro-deti/medvidek-brumlik): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Jak vyrobit plyšového medvěda - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vyrobit plyšového medvěda

Jak vyrobit plyšového medvěda
Plyšáky milují všechny děti, lhostejno, zda jde o kluky nebo holčičky. Klasikou mezi plyšovými mazlíčky jsou pak medvědi všeho druhu. Jestli potřebujete děti zabavit, když se v současném chřipkovém období nudí v posteli, nebo je chcete zapojit do výroby dárku pro sourozence či kamaráda, ušijte s nimi třeba medvídka Brumlíka.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

bavlněný středně hnědý plyš o rozměru 140×50 cm (délka vlasu 1 cm), kousek mohérové, flízové nebo plyšové látky ve smetanově bílé barvě (u plyše − délka vlasu 4 mm), 300 g vaty na plnění, 500 g granulátu, pár skleněných černých očí o průměru 1 cm (koupíte v prodejnách specializovaných výtvarných potřeb a v e-shopech), libovolný šátek (nebo čtverec obroubené látky) na krk o rozměru 50×50 cm, černou a červenou perličkovou vyšívací přízi, hnědou nit (k přišití očí a uší).

Nářadí

nůžky, jehlu, měchačku nebo tyčku na obracení ušitých dílů.

Postup

  1. Vystříhněte dva přední díly na hlavu (1× stříhejte zrcadlově převráceně) − přední díly hlavy položte lícem na líc a sešijte horní a dolní středový šev hlavy, čumáček položte lícem na líc do otvoru na hlavě. Dávejte přitom pozor na přesnost a po obvodu jej upevněte a přišijte.

  2. Zadní nohy vystříhejte čtyřikrát (2× zrcadlově převráceně) – u předních a zadních nohou následně postupujte stejně jako u uší, ale nahoře je nechejte nesešité. Všechny díly převraťte na líc. Při stříhání všech dílů přidejte půl centimetru navíc na švy.

  3. Uši podle šablony vystříhněte čtyřikrát. Položte po dvou dílech uší lícem na líc a sešijte je dohromady. Spodní okraj ponechejte volný a uši převraťte na líc.

  4. Přední nohy rovněž vystříhněte čtyřikrát (2× zrcadlově převráceně). Po sešití přední i zadní nohy naplňte do výšky asi 5 cm granulátem a zbytek vycpěte vatou. Potom je přišijte na přídavek na švy předního dílu těla.

  5. Pro zadní část hlavy potřebujete jen jeden díl. Zadní díl hlavy přichyťte lícem na líc na přední část hlavy sešitou ze dvou dílů a sešijte je k sobě, krk nechejte volný jako otvor pro převrácení. Hlavu pak pomocí tyčky nebo měchačky převraťte na líc a vycpěte.

  6. Střední díl čumáku vystříhněte z materiálu smetanově bílé barvy. Středový díl položte lícem na líc na boční díly čumáčku tak, aby k sobě pasovaly a sešijte je.

  7. Dva boční díly čumáku (1 stříhejte zrcadlově převráceně) − oba díly čumáčku položte lícem na líc a sešijte je dohromady.

  8. Na tělo potřebujete dva díly − břicho a záda (1× stříhejte zrcadlově převráceně) – oba díly na sebe položte lící k sobě a prošijte je kolem dokola. Nechejte přitom volný krk a otvor pro převrácení, poté tělo pomocí měchačky otočte na líc a přibližně do 2/3 výšky je naplňte vatou, břicho vyplňte zbytkem granulátu a poté ještě zakryjte vatou. Otvor ručně uzavřete skrytým stehem.

Pepův tip

Otvor krku na hlavě přišijte skrytým stehem k tělu. Začněte na jedné straně, nejprve u předního dílu krku, potom přišívejte zadní díl. Uši rovněž upevněte skrytým stehem na hlavu. Postupujte obdobně − nejprve přišijte přední, potom zadní stranu. Následně připevněte oči. Čenich a pusu vyšijte perličkovou přízí plochým stehem. Nakonec medvědovi uvažte kolem krku šátek.

Výška originální postavy medvídka podle předloh ve skutečné velikosti z Velké knihy plyšových mazlíčků je asi 70 cm. Vy si předlohy překreslete nebo vytiskněte a zvětšete podle vlastních potřeb.

Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram, s.r.o.

Autor: Elena a TOPP (text), TOPP (foto a kresby)

Související články

Výherci soutěže o puzzle pro vaše děti 4  fotek

Výherci soutěže o puzzle pro vaše děti

S koncem roku 2009 jsme uzavřeli také soutěž o puzzle a „úklidníček“, které do soutěže věnoval náš partner, firma Molitanový svět. Správné odpovědi na ...


Vejce v plstěném kabátku 2  fotek

Vejce v plstěném kabátku

Umíte plstit vlnu? Ne, teď nemyslete na překvapivé předělání manželova mohérového svetru v módní kousek pro medvídka, o který se postarala příliš tepl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
LimeTorrents Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Anupama
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×