Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/tvorime/vyrabime-pro-deti/foukej-foukej-vetricku): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Jak vyrobit papírové větrníky - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Foukej, foukej, větříčku – jak vyrobit papírové větrníky

Foukej, foukej, větříčku – jak vyrobit papírové větrníky
Větrník točící se v záhonu, v truhlíku s květinami na okně nebo jako dárek na narozeninovou oslavu udělá jistě radost malým i velkým. Vyrobit jej není nijak složité, určitě to zvládneme i my.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

 • Tvrdé barevné kartony a čtvrtky
 • lepidlo na papír
 • silnější drátek
 • korálky
 • dřevěné kulaté vysprávky.

Nářadí

 • Nůžky
 • řezák
 • tužku
 • kružítko nebo silnou jehlu
 • kleště na drát.

Při výrobě různých větrníků je jedno pravidlo společné, větrník připevníme na tyčku tak, že na drátek navlékneme jeden či více korálků, pak dřevěné kolečko. Nemáme-li dřevěné kolečko, můžeme je nahradit několika kolečky kartonu slepenými k sobě. Teprve pak navlékneme jednotlivé díly nebo ramena větrníku, někdy je korálek i uvnitř větrníku a nakonec zase korálek, za kterým uděláme na drátku očko. Drát musí být dostatečně silný, aby jej větrník neohýbal, a nesmí být utažen tak, aby se větrník nemohl točit.

Postup

 1. Nejjednodušší větrník vyrobíme tak, že čtverec papíru nastřihneme z rohů téměř k prostředku, v rozích propíchneme dírky a postupně na drátek navlékneme korálek, střed čtverce, korálek, cípy čtverce a zase korálek, za kterým uděláme očko.

 2. Dvoubarevný větrník vyrobíme tak, že nastřihneme čtverce dva, větší a menší, položíme středem na sebe a navlékneme stejným způsobem na drátek.

 3. Několik různobarevných malých větrníků navlečených střídavě s korálky na dlouhý drát rozveselí každý dětský pokojík.

 4. Na větrník prolamovaný vystřihneme pravidelnou hvězdu z papíru, přilepíme na papír odlišné barvy a obstřihneme podle první hvězdy.

 5. Pak ostrým řezákem prořízneme a ohneme trojúhelníky v jednotlivých cípech, navlékneme spolu s korálky a podložkou na drátek a připevníme na tyčku.

 6. Na větrník – slunečnici – si vystřihneme díly podle obrázku, okvětní lístečky ohneme jak je naznačeno a vlepíme prostředek. Na drát navlékneme korálek a podložku z dřevěného kolečka nebo slepenou z více papírových, potom květ a opět korálek.

 7. Díly listů slepíme vždy po dvou k sobě, konce přilepíme dokola tyčky, pořádně přitiskneme a zajistíme kolíčkem na prádlo, než zaschnou.

 8. Na cípatý větrník si nejprve vystřihneme jednotlivé díly z různobarevných čtvrtek, přilepíme je na středové kolečko a přes ně opět nalepíme kolečko nebo malou kytičku odlišné barvy.

 9. Na drát navlékneme několik korálků. Jeden by nestačil k tomu, aby měl větrník dostatečný odstup od tyčky. Potom navlékneme střed větrníku, korálek a cípy větrníku.

 10. Konce cípů větrníku lehce potřeme lepidlem, navlékneme ještě malé papírové kolečko a přitiskneme – slepené konce cípů nebudou drhnout o korálek. Nakonec přidáme korálek a na drátu uděláme očko.

Pepův tipVětrníky můžeme vyrobit i z plastových folií a místo dřevěné tyčky použít kovovou nebo také plastovou. Budou pak odolnější a déle vydrží venku.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Obrázky na stěnu dětského pokoje 14  fotek

Obrázky na stěnu dětského pokoje

Zkoušeli jste nalepit zvířátka na stěny dětského pokoje? Pokud ano, víte, že vydrží chvíli, než váš potomek zjistí, že se dají odlepit a začne se tomu ...


Čarodějnice jako z pohádky 10  fotek

Čarodějnice jako z pohádky

Chystáte se na čarodějnice a chcete si i doma udělat trochu strašidelnou atmosféru? Můžete si s dětmi vyrobit maňásky. A že nevíte jak? Stačí kousek n ...


Dětská dřevěná hřiště 5  fotek

Dětská dřevěná hřiště

Aby se děti správně rozvíjely, potřebují svou motoriku a pohybovou kulturu trénovat. Na to jsou všechny ty prolézačky, dětská hřiště, klády a pohybliv ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
LimeTorrents Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Anupama
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×