Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/tvorime/ostatni-techniky/vykouzlete-si-originalni-naladovou-lampu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Výroba náladové lampy - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výroba náladové lampy

Výroba náladové lampy
Potřebujete-li změnit vizáž pokoje alespoň novým dekorativním doplňkem, obvykle sáhnete po textilu a ušijete nové polštáře, závěsy a ubrusy. Zkuste to tentokrát se zajímavou dekorativní lampičkou. Náladové osvětlení zpříjemní pobyt v místnosti, dobře se při něm relaxuje. Nikdy při něm ale nezkoušejte číst.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

Bílou samolepicí fólii tl. 0,3 mm, velkou 22×30 cm (zadní díl) a 36×28 cm (přední díl), pergamenový papír s motivem evokujícím vodu velký 50×60 cm, bílý papírový drátek dlouhý 1 m, pletivo 16×25 cm, modrou saténováou šňůrku širokou 8 mm, dlouhou 40 cm, 3 hvězdice o průměru asi 8 cm, 2 mušle o průměru asi 5 cm, béžový sisal a světelný řetěz s 10 žárovkami.

Nářadí

Pravítko, tužku, gumu, podložku, nůžky, nůžky na drát, modelářský nůž, lepicí pistoli na tavné lepidlo, děrovací kleště, svorky nebo kolíčky na přidržení materiálu.

Z krásných potištěných pergamenových papírů a ze samolepicí fólie lze vytvořit působivé lampy s dekory, které harmonicky doladí styl vašeho pokoje a vtisknou mu půvabnou atmosféru.

Papíry se vyrábějí s mnoha dekory, takže si jistě vyberete podle svého gusta. Samolepicí fólie volte podle typu papíru v průsvitné nebo bílé formě. Nabídneme vám i tři způsoby šněrování, kterými lze oba díly spojit k sobě, a vy se můžete naší lampou jen inspirovat a pak tvořit svou podle vlastní fantazie.

Postup

  1. Šablonu zkopírujte a zvětšete na potřebný rozměr. Pak podle ní překreslete díl s vlnkou na samolepicí fólii a pergamenový papír poté nalepte na oba díly samolepicí fólie. Nyní vyřežte modelářským nožem obrysy vlnky. Mezi oba díly lampy vložte přířez pletiva (povede středem lampy). Aby se vrstvy nerozjížděly, přidržte je na jedné straně svorkami nebo kolíčky.

  2. Následně podle pletiva udělejte děrovacími kleštěmi v každém druhém políčku dírky na obou stranách dílů fólie. Podle nich pak svažte oba díly papírovým drátkem. Postupujte podle obrázku.

  3. Pokračujte dekorováním povrchu lampy podle úvodního obrázku. Na obou koncích saténové šňůrky uvažte uzel. Šňůrku lepicí pistolí nalepte vlnkovitě na lampu. Hvězdice, sisal a mušle přilepte pistolí na šňůrku. Jednotlivé žárovky řetězu připevněte uprostřed lampy na pletivo - teba je přivažte.

  4. Tento obrázek slouží k další inspiraci pro svazování fólií ve stranách lampy. Vy si vyrobte podobné lampičky s použitím světelného řetězu podle vlastního nápadu. Pokud bude řetěz ležet i mimo lampu, což působí velmi efektivně, vyrobte na žárovky kornoutková stínítka ze stejného papíru a fólie.

  5. Schéma je dalším námětem na dekorativní svazování fólií ve stranách lampy. Použít můžete drátky, ale také rozmanité tenké šňůrky a stužky. O výrobě lampiček se více dozvíte zde.

  6. Samolepicí fólii zastřihněte podle požadované velikosti nebo podle předlohy. Pergamenový papír po nalepení na fólii pevně drží a nelze jím posouvat, proto jej ustříhněte vždy o kousek větší než fólii a pak je zastřihněte. Pletivo stříhejte nůžkami na drát. Je důležité zachovat vždy celé políčko. Přířez z pletiva vložte mezi oba díly lampy a po stranách je stáhněte svorkami nebo kolíčky.

Pepův tip

Lampy můžete vyrábět ve velikosti podle vlastní potřeby a stejně tak je i zdobit. Máme pro vás další námět na lampičku s mořskými motivy. Podle délky světelného řetězu a počtu žárovek jich část může ležet a svítit mimo lampu. Z kruhu vystřihněte trojúhelníkový výřez, kruh stočte od kornoutku kolem žárovky a v místě přesahu jej slepte. Ke šňůře řetězu kornout přichyťte třeba transparentní lepicí páskou.

Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram.

Autor: Elena a Anagram (text), TOPP (foto)

Související články

Granátová hvězda 4  fotek

Granátová hvězda

Hvězdy z korálků jsou sice současným hitem, přesto jejich výroba sahá daleko do minulosti. Použití je rozmanité. Ať už jako ozdoba oken, stromku, květ ...


Vyhrajte publikace z edice TOPP 2  fotek

Vyhrajte publikace z edice TOPP

Nevíte, jak zabavit sebe a své děti, když je venku ošklivo? Můžete si zkusit vyrobit nějaké originální dekorace nejen z papíru. Nevíte, jak na to, co ...


Spolupracujeme s nakladatelstvím Anagram 3  fotek

Spolupracujeme s nakladatelstvím Anagram

V únoru jsme začali spolupracovat s nakladatelstvím Anagram, s.r.o., jehož základní řadou je edice kreativních knížek TOPP, přinášejících názorné, bar ...


Stínítko na lampu 13  fotek

Stínítko na lampu

Staré stínítko dosloužilo, propálilo se nebo se jen nehodí k novým závěsům v pokoji. Pokud není poškozená konstrukce stínítka, můžeme si jednoduše zho ...


Svět pod hladinou 2  fotek

Svět pod hladinou

V minulém článku jsme vás blíže seznámili s technikou navíjení papírových proužků zvanou quilling. Pokud se vám tato technika zalíbila a potřebujete i ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×