Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/tvorime/ostatni-techniky/tip-na-darek-na-posledni-chvili): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Tavná pistole Dremel s barevnými lepidly – tip - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tip na dárek na poslední chvíli - tavná pistole Dremel s barevnými lepidly

Tip na dárek na poslední chvíli - tavná pistole Dremel s barevnými lepidly
Tavnou pistoli zná skoro každý kutil nebo kutilka a pokud ji nemá doma, určitě by mu pod stomečkem udělala radost. A pokud nemáte komu ji koupit, udělejte radost sobě. Využijete ji možná ještě letos, při úpravě vánočního nebo silvestrovského stolu, protože práce s ní je jednoduchá a rychlá.
reklama

Jako drobnost, která se skvěle hodí právě při přípravě drobných vánočních, narozeninových nebo třeba valentýnských dekorací, přibyla k pistoli Dremel sada barevných lepidel s glitry – používají se přímo na zdobení.

Pistole má tři vyměnitelné nástavce, takže si můžete zvolit různou tloušťku vytlačovaného proudu lepidla nebo glitrů.

Výměna nástavců

Výměna nástavců je jednoduchá. Vyberete zvolený nástavec, vložíte jej do objímky se závitem, nasadíte na pistoli a zašroubujete. Objímku utáhnete pomocí očkového nebo francouzského klíče a na nástavec navléknete plastovou čepičku.

Různé teploty tavení lepidla

Pro lepení a klasické náplně se používá vyšší teplota než pro dekorační náplně s glitry (lepidlo s glitry se rozehřívá na nižší teplotu). Dokud není lepidlo rozehřáté na provozní teplotu, svítí červená kontrolka nad spínačem. Pokud je pistole v pracovním režimu, svítí modré světýlko pod tryskou.

Jednoduché vyklopení stojánku

Pokud při práci potřebujete odložit pistoli a přitom nepoložit věc, kterou máte v druhé ruce, nepotřebujete si pomáhat ani zuby ani třetí rukou, stačí natáhnout prst a zmačknout knoflíček, stojánek se vyklopí sám.

První vložení lepidla

Na začátku je potřeba založit až dvě patrony lepidla s glitry, aby bylo možno lepidlo vytlačovat z pistole. Proto je potřeba si rozmyslet, jaké barvy budeme používat. I když pistoli vypínáme, opřeme nástavec nad odkapávací misku.

Postup

  1. Potřebujete rozsvítit na stole a svícínky vám připadají smutné? Umyjte je v saponátu, osuště a ozdobte lepidlem s barevnými glitry.

  2. Pokud se bojíte, že nemáte dost pevnou ruku, připravte si jednoduchou šablonku. Proužek papíru ustřihněte a složte tak, aby se vešel dovnitř skleničky-svícnu.

  3. Podle šablonky naneste první barevné zdobení. Pokud se „netrefíte“ zrovna přesně, můžete nepovedenou linku sloupnout a nanést znova, jen musíte dát pozor, abyste se o horké lepidlo nepopálili. Necháte je zaschnout a pak sloupnete; ze skla to lze bez problémů.

  4. Jednoduché vzory můžete malovat přímo i bez šablony. Pistoli držte tryskou dolů, nepokládejte ji na bok, aby lepidlo neteklo mimo.

  5. Poté, co první barva zaschne, nanesete další. Můžete nanášet jednotlivé barvy i přes sebe, jen je dobré dát pozor, aby nebyly v příliš velkých vrstvách.

Pepův tipGlitrovým lepidlem je možné zdobit papír, sklo, plasty, ozdoby... A hlavně, dá se použít i opravdu na poslední chvíli. Glitrové lepidlo vystydne a přáníčka, ozdoby nebo dekorace jsou hotovy.
Autor: PePa (text a foto)

Související články

Vánoční balení dárků 11  fotek

Vánoční balení dárků

Vánoce se rychle blíží, kdo už nakoupil dárky, může začít s jejich balením. Jak ale hezky a nápaditě zabalit knihy, diáře, podélné i čtvercové krabičk ...


Vánoční zdobení s tavnou pistolí 4  fotek

Vánoční zdobení s tavnou pistolí

Omrzely vás vaše jednobarevné vánoční kouličky, ale jsou nepoškozené, takže je vám líto kupovat nové? Nemusíte. Stačí pár stužek, barevných korálků a ...


Dřevěné vánoční ozdoby 4  fotek

Dřevěné vánoční ozdoby

Dřevěné vánoční ozdoby se neokoukají nikdy a když si je vytvoříte sami, budete z nich mít radost ještě větší. A pokud se náhodou na váš stromeček už n ...


Adventní kalendář nebo počitadlo 8  fotek

Adventní kalendář nebo počitadlo

Adventní kalendář ze sladkostí pro vaše nejmenší už máte jistě koupený, ale pokud ve vás na poslední chvíli zahlodaly pochybnosti zda je to právě to p ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×