Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tvárnice pro systém ULTRA THERM

Tvárnice pro systém ULTRA THERM
Globální oteplení, které by mělo snížit naše neustále rostoucí náklady na vytápění, se přes všechny katastrofické scénáře jaksi nedostavuje. Ceny energií stoupají a pocit tepelné pohody si silnějším oblečením a popíjením horkých nápojů trvale nepřivodíme. Jediným řešením jsou dobře tepelně izolované domy a byty. A k jejich zateplení přispějí tvárnice s tepelněizolačními schopnostmi od společnosti BS Klatovy Group, s.r.o., používané pro systém ULTRA THERM.
reklama

Pokud žijeme „ve vlastním“ a náklady na vytápění se nám zdají neúměrně vysoké, pak se budeme muset rozhodnout pro dodatečné zateplení. Ti, kteří stavbu teprve plánují, mají výhodu: výstavba z moderních dokonale tepelně izolovaných tvárnic vyjde totiž mnohem levněji, než na kolik by přišla stavba z klasických cihel či tvárnic a dodatečné zateplení postaveného objektu.

Velké a lehké

Základem staveb s vynikajícími tepelněizolačními schopnostmi jsou rozměrné tvárnice, jejichž materiálem je liaporbeton, což je vytvrzená směs keramického kameniva Liapor, cementu a vody. Výsledný materiál je lehký (max. 2 kg/dm3) a pevný s vynikajícími schopnostmi izolovat zvuk i teplotu. Jeho pevnost v tlaku vyhoví pro stavby o 2 – 3 podlažích, i hodnoty součinitele prostupu tepla odpovídají normě.

Tvárnice používané pro systém ULTRA THERM jsou dvojího typu: tvárnice nosné TN pro nosné nezateplené konstrukce menších staveb (garáží, dílen, přístaveb) o tloušťce zdí 250 nebo 400 mm, dále pak tvárnice SIP vhodné pro vnější nosné popř. výplňové zateplené konstrukce budov o tloušťce zdi 300 mm, určené pro stavby s vysokým požadavkem na tepelnou izolaci obvodového pláště.

Nosné tvárnice TN se základním půdorysným modulem 100 mm se dodávají v několika variantách umožňujících snadné dělení a doplňování řad „půlkami“ a „čtvrtkami“. Tvárnice TN 25 se při vlastním zdění (šířka zdi 250 mm) ukládají dutinami dolů, maltování se provádí pouze ve vodorovném směru v tloušťce 10 mm na skořepinové dno tvárnice. Svislé spáry se zdí nasucho na zámkové spoje.

Při užití těchto tvárnic na šířku zdiva 400 mm se tvárnice ukládají příčně. Maltují se na svislé i vodorovné spáry tloušťky 10 mm. Zámkové spoje tvárnic je vhodné ukládat vždy jedním směrem s ohledem na menší spotřebu omítek, drážkami ven a péry dovnitř.

Stavíme ze sendvičů

Pro vyšší nároky na tepelnou (i akustickou) izolaci se vyrábějí „sendvičové“ tvárnice řady SIP, jejichž základní půdorysný modul je rovněž 100 mm a rozměry umožňují je kombinovat s betonovými cihlami CM-B P10. Jsou určeny pro vnější nosné popř. výplňové zateplené konstrukce budov o tloušťce zdi 300 mm.

Vyrábějí se z mezerovité vibrolisované liaporbetonové směsi, ve vnitřní dutině je vložka z tvrzeného stabilizovaného samozhášivého polystyrénu o tloušťce 100 mm, která výrazně zlepšuje izolační schopnosti tvárnice.

Kontaktní fasády

Vnějšího zateplení domů lze dosáhnout nejsnadněji pomocí tzv. kontaktních fasádních systémů. Ty umožňují zachování původního rázu fasády a tím celého domu s maximálními možnými ohledy k původnímu architektonickému řešení. Tepelná izolace je u kontaktních fasád přímo spojena s původním zdivem a omítkovou vrstvou. Izolačních vlastností se dosáhne nalepením izolačních desek přímo na omítku či zdivo fasády. Zateplení fasád se dodává v deskách z fasádního pěnového polystyrénu, minerální vlny nebo extrudovaného polystyrenu. Desky se lepicím tmelem přichytí na napenetrovaný podklad a upevní velkoplošnými talířovými hmoždinkami. Na takto upevněné izolační desky se nanese vrstva stěrkové hmoty, do které se vtlačuje jako výztuž síťovina ze skelné tkaniny („perlinka“), která plní funkci zpevňující armatury. Po vytvrzení tmelicí hmoty se povrch opět napenetruje a teprve pak se na něj nanese některá z šlechtěných omítek.

Znáte systém MAXIT?

Tepelněizolační schopnosti tvárnic IZO, TN 25 či SIP jsou sice vynikající, dokonalosti stavbě však dodá až ucelený zateplovací systém. Řešení s použitím zateplovacího systému firmy MAXIT franken/maxit gruppe nejenže zlepšuje tepelněizolační vlastnosti obvodového zdiva, ale umožní dosáhnout i značné akumulace tepla v objektu.

Principem je kontaktní zateplení využívající izolačních desek – jejich tloušťka pak určuje tepelněizolační vlastnosti obvodového zdiva. Při tloušťce zdiva 460 mm dosahuje hodnota součinitele prostupu tepla 0,13 W/m2K. Tento zateplovací systém dosahuje velmi dobrých parametrů, takže domy, u nichž je použit, splňují požadavky vyhlášky 148/2007 Sb. a při dodržení doporučených technologií je lze zařadit do kategorie B - ENERGETICKY ÚSPORNÝ až NÍZKOENERGETICKÝ DŮM.

Společnost Betonové stavby – group s.r.o. dodává celé sestavy zateplovacího systému v kontejnerech, které lze uložit na stavbě a tak zabránit poškozování či rozkrádání materiálu. Jeden kontejner pojme materiál postačující pro 250 až 500 m2 tepelněizolačního systému.

Více informací na www.betonstavby.cz.

Autor: Karel Smutný (text), BS Klatovy Group s.r.o. (foto)

Související články

Tepelně-izolační obvodové zdivo SUPER IZO 9  fotek

Tepelně-izolační obvodové zdivo SUPER IZO

Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY – GROUP s.r.o. je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby, který sestává z tepelně ...


Za málo peněz dost muziky 6  fotek

Za málo peněz dost muziky

Postavit dům z libovolných dostupných stavebních prvků a dodatečně ho zateplit na hodnotu požadovanou předpisy bývá neekonomické a časově nevýhodné. R ...


Realizace z pórobetonových tvárnic H+H 3  fotek

Realizace z pórobetonových tvárnic H+H

Na okraji Ždírce nad Doubravou vyrostla v roce 2010 novostavba bowlingového baru s restaurací. Již z fotografií je zřejmé, že se nejedná o tradiční pr ...


Systém Livetherm: efektivně a rychle 3  fotek

Systém Livetherm: efektivně a rychle

Vlastnit rodinný domek se zahrádkou je snem spousty lidí, ale ne každý se chce pouštět do stavby bez záruky, že ji zvládne a ve výsledku nebude v bezt ...


Kde nakoupit stavební materiály? Nejlepším řešením jsou Stavebniny! 9  fotek

Kde nakoupit stavební materiály? Nejlepším řešením jsou Stavebniny!

Cena za stavební materiál na váš projekt se u různých dodavatelů může lišit i o desítky procent a tedy chytrým nákupem podle typu stavby můžete ušetři ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
0
sadSD Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 leossilny
0
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Luba
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Andrea Roubalová
0
Kapková závlaha Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
Dřezy Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tom
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×