Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Trendy v oknech a dveřích

Trendy v oknech a dveřích

Nové prémiové showroomy společnosti OKNA.EU umožňují zájemcům z řad architektů i běžných koncových zákazníků, aby si v nich udělali reálnou představu o portfoliu nabízených produktů, jak těch klasických, tak atypických a prémiových, jako jsou moderní posuvné prosklené stěny tzv. HS portály nebo hliníkové vchodové dveře v designovém provedení.

reklama

Zákazníkům se tak naskýtá možnost nejen fyzicky vidět a porovnat jednotlivé produkty a řešení, ale mohou si zkusit také manipulaci s okny nebo dveřmi před učiněním nákupního rozhodnutí. Žijeme v době, kdy pomocí různých programů se dá připravit velmi dobrá vizualizace architektonického návrhu, nicméně pro zákazníka při rozhodování není důležité jen to, jak návrh bude vypadat, ale i možnost vyzkoušet si, jak se například daná posuvná stěna ovládá, nebo jak praktické je bezprahové řešení, a právě tuto možnost jim poskytují showroomy.

Na setkání s médii byly představeny dva hlavní trendy současnosti, mezi které patří požadavek na maximalizaci tepelné izolace všech konstrukcí obvodových plášťů, střešních konstrukcí a otvorových výplní, jenž je tlačen mimo jiné dotačními programy. Druhým trendem současnosti je výrazně vyšší míra využití architektů při navrhování rodinných domů. Dalším ze zajímavých trendů jsou bezrámová okna, která reflektují snahu o minimalizaci rámových konstrukcí a vyzdvihnutí čistého designu skla. Důležité je zdůraznit, že bezrámová okna jsou v podstatě klasická okna, avšak se skrytým rámem. Rám je možné schovat tak, aby bylo vizuálně vidět jen sklo. Je nutné dodržet všechny oknařské postupy a náležitosti, proto není vhodné vsazovat samotná skla přímo do stavby. Řešení se skrytými rámy jsou vhodná především pro reprezentativní stavby a projekty, které se vymykají stereotypu. Další možností bezrámových konstrukcí jsou celoprosklená rohová řešení.

Co se týče materiálů, pak hliník a dřevohliník je materiál, který je trendem a budoucností otvorových výplní především v moderních stavbách a individuálních projektech s rukopisem architekta. Od zákazníků a architektů stále roste požadavek na geometrickou jednoduchost a rovinnost bez různých záhybů a drážek. Pro moderní domy je hliník nejvhodnějším řešením, protože vyniká vysokou odolností, spolehlivostí a má prakticky neomezenou životnost, což se u některých dřevěných a plastových oken nedá říci. Největší výhodou je, že hliník má výbornou statiku, a proto je ideální pro veškerá velkoformátová řešení, která jsou velmi oblíbená na trhu moderních rodinných domů. Na to se snaží společnost OKNA.EU reagovat, proto je velká část showroomu Praha – Centrum věnována prezentaci HS portálů. HS portál se často využívá u balkónových dveří nebo prosklených stěn vedoucích na zahradu či terasu. Největším lákadlem showroomu je unikátní panoramatická posuvná stěna s elektrickým ovládacím systémem, jež zákazníkovi nabízí nerušené propojení exteriéru s interiérem se zcela skrytými rámy a bezbariérovým přístupem.

Tématem setkání bylo mimo jiné představení hliníkového rámu splňujícího podmínky pro pasivní domy i v Německu, kde jsou ještě přísnější kritéria než v České republice. Dále zástupci hovořili o plastových, plastohliníkových a dřevohliníkových okenních konstrukcích.

Dva nové prémiové showroomy společnosti OKNA.EU se nacházejí v Říčanech - Modleticích a v Praze. V Říčanech – Modleticích jsou prezentována technicky náročnější řešení, například HS portál v maximálním rozměru a velká část nových výstavních prostor je vyčleněna pro zimní zahrady, zasklené terasy a speciální konstrukce posuvných a skládacích dveří, které jsou pro ně vhodné. V druhém showroomu, pojmenovaném Praha – centrum, je prezentován sortiment HS portálů, prémiové vchodové dveře značky Perito a široká škála dřevohliníkových a hliníkových oken.

Autor: OKNA.EU (text a foto)

Související články

Potřebujete rychle utěsnit okna? 2  fotek

Potřebujete rychle utěsnit okna?

Máte okna, která vám po všech stránkách vyhovují přesně do té doby, než začne venku pořádně foukat?


Společnost OKNA.EU pořádá Den otevřených dveří a oken 2  fotek

Společnost OKNA.EU pořádá Den otevřených dveří a oken

Společnost OKNA.EU zve návštěvníky do svého nově otevřeného showroomu Praha – Pankrác na Den otevřených dveří a oken, který se koná v sobotu 19. zá ...


Výměna okna 29  fotek

Výměna okna

Dosloužilo vaše staré okno, netěsní, je pod ním průvan, zatéká okolo něj a místnost nelze v zimě vytopit? Vyměňte je za nové.


Okna patří květinám aneb parapety 11  fotek

Okna patří květinám aneb parapety

Většina květin a rostlin má rádo světlo nebo polostín a ten se nejlépe hledá u okna na dostatečně nosném a širokém parapetu. Co si však počít, když n ...


Truhlíky pro okna a balkony 3  fotek

Truhlíky pro okna a balkony

Nepotrvá dlouho a zase se na oknech a balkonech objeví barevné kaskády petúnií, převislých pelargónií, verben, lobelek, begónií a dalších květin. Chce ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×