Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

TRAVIN - Trávníkové hnojivo proti plevelům

TRAVIN - Trávníkové hnojivo proti plevelům

S teplými dny se trávník začal zelenat bleskovou rychlostí. Jakmile se oteplí a zaprší, začíná rychle přirůstat a brzy se v něm objevují drobné plevele. Musíte rychle konat, abyste nedali plevelům prostor se více rozrůst a namnožit.

reklama

Co můžete v tuto chvíli udělat?

Již nemusíte zvlášť hnojit a zvlášť ošetřit proti plevelům, stačí použít FLORIA TRAVIN. Jde o přípravek, který Vám umožní shrnout péči o trávník do jednoho jediného kroku!

Co je to za přípravek?

Travin je moderní granulovaný přípravek pro výživu a udržování okrasných trávníků v bezplevelném stavu. Obsahuje všechny základní živiny, herbicidní látky a zeolit. Klasická hnojiva obvykle nerozlišují mezi pěstovanou rostlinou a plevelem a k naší škodě podporují růst obou. To však neplatí pro TRAVIN. Kromě živin obsahuje i selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné plevele jako jsou sedmikrásky, jitrocele, pampelišky aj. Výhodou je, že jednou aplikací trávník přihnojíte a zároveň likvidujete drobné plevele. TRAVIN také obsahuje zeolit, kterým si trávník preventivně ošetříte proti růstu mechů. V rámci jednoho kroku tedy najednou vyřešíte 3 věci – hnojení, plevele a mechy!

Jak TRAVIN funguje?

1.TRAVIN funguje jako selektivní herbicid
Selektivní herbicid je látka, která hubí pouze dvouděložné plevele a trávu nepoškodí. Po rozhození TRAVINU dochází vlivem dešťových srážek nebo zálivky k pozvolnému uvolňování herbicidních látek. Herbicidy do rostlin vstupují přes půdu a přes kořeny plevelů, účinkují proto pozvolna po dobu 2 měsíců.
100 % působí na drobné plevele do velikosti dvou pravých listů a hubí všechny plevele, které vzcházejí ze semen.

2.TRAVIN přihnojuje
Hnojivo dodává do trávníku všechny živiny v optimálním poměru. Živiny jsou v dobře přijatelné formě, kterou trávník vyživuje po celou dobu působení TRAVINU. Zajistí rozvoj silného bohatého a zdravého travního drnu. Z vizuálního hlediska budeme mít pevný, sytě zelený trávník, navíc čistý, bez hnízd s plevelem. Takže zatímco jsou plevele úspěšně zlikvidovány, trávník roste a prospívá.

3.TRAVIN působí jako prevence proti mechům
Jednou složkou TRAVINU je Zeolit. Jedná se o přírodní horninu, která na sebe umí vázat živiny a vláhu, půdu provzdušňuje a neutralizuje její pH. V takovém trávníku se již mechům nedaří a trávy mají dostatek prostoru pro zdravý růst a bohaté odnožování.

Nehrozí u TRAVINU popálení trávníku?

Určitě ne. Forma přípravku je k trávníku velmi šetrná. Herbicidní látky se společně s živinami uvolňují postupně po dobu 2 měsíců. Trávník tak netrpí stresem jako v případě, kdy aplikujete selektivní herbicidy klasicky postřikem. Ke spálení by mohlo dojít pouze za předpokladu, že jste aplikaci prováděli za přímého slunečního svitu. Je to podobné jako u ostatních hnojiv a herbicidů.

Funguje TRAVIN na všechny dvouděložné plevele?

Ano, je velmi účinný na většinu plevelů rozšířených v našich okrasných trávnících jako např.: svízel přítula, opletka obecná, ptačinec žabinec, penízek rolní, lilek černý, konopice napuchlá, pomněnka rolní, pampeliška lékařská, sedmikráska chudobka aj. Aplikace TRAVINU je nejvhodnější na drobné plevele a nebo jako prevence před jejich růstem (před náletovými plevely). Na trávník zaplevelený vzrostlými pampeliškami a jinými druhy plevelů TRAVIN nestačí. Zde je zapotřebí nejdříve aplikovat selektivní herbicid formou postřiku. Po té můžete začít TRAVIN používat.

Jak se TRAVIN aplikuje?

Přípravek má formu granulí. Na menší plochy lze rozhodit z ruky. Na větší plochy je vhodnější použít posypový vozík - docílíme tak rovnoměrnější aplikaci. TRAVIN se aplikuje v dávce 30 g/m2. Po aplikaci je dobré trávník zalít, tím dojde k rychlejšímu vyplavení živin a nastartuje se uvolňování selektivních herbicidů do půdy. Ošetření trávníků lze opakovat stejným způsobem po 2 měsících. Neaplikujte TRAVIN bezprostředně po sečení – nechte ho minimálně 3 – 4 dny dorůst. 4 kg balení TRAVINU vystačí na 133 m2 travnaté plochy.

Kdy lze po aplikaci TRAVINU pustit na zahradu psa nebo kočku?

TRAVIN domácím mazlíčkům neškodí. Po 24 hodinách od aplikace můžete pustit psa nebo kočku na trávník.

Video:

V čem je TRAVIN jedinečný ?

  • 1. působí jako hnojivo, likviduje plevele a předchází růstu mechů
  • 2. působí po dobu 2 měsíců
  • 3. šetrný k trávníku (pozvolné uvolňování herbicidních látek)
  • 4. bezpečný přípravek pro člověka,životní prostředí a domácí mazlíčky

www.floria.cz

Autor: AGRO CS (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Hnojivo, které pracuje za vás 5  fotek

Hnojivo, které pracuje za vás

Naše rostliny potřebují rok co rok pravidelný přísun živin, jenž u nich podpoří zdravý růst a perfektní vzhled. Abychom však nemuseli býti otroky vlas ...


Přejete si dokonalý trávník? 3  fotek

Přejete si dokonalý trávník?

Na počátku léta je třeba o trávník dobře pečovat, aby byl krásný až do podzimu. Trávy potřebují v růstu podpořit kvalitní výživou, neboť neustálým sek ...


Šťáva pro Váš trávník 7  fotek

Šťáva pro Váš trávník

Tráva se zelená a roste, sekačky vyjíždějí na trávník. Čím častěji je trávník sečen, tím bude hustší. Ovšem platí ještě jedno pravidlo – čím častěji j ...


Rychlá oprava poškozeného trávníku 7  fotek

Rychlá oprava poškozeného trávníku

Často se nám v trávníku objevují holá místa a my řešíme, jak nejrychleji a nejlépe trávník opravit. Dříve jsme na opravu těchto míst potřebovali nakou ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Vyklízení trávníků Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavlína
0
usychající hrušeň Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Marek
0
Choroba rajčat Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
Plamenka latnatá Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Soňa
0
dovolena Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Zkvalitnění sena Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel Karas
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×